Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
05 Lip, 2017 - 13:47
Jak dobrać kolor włosów, żeby wyglądać młodziej?

Jak dobrać kolor włosów, żeby wyglądać młodziej?

Anna Wezgraj da Silva

Jak dobrać kolor włosów, aby odjąć sobie lat? Farbowanie włosów to dobra strategia na odmłodzenie.

Jak dobrać kolor włosów, aby skutecznie zwalczyć efekty upływającego czasu? Nowy kolor z pewnością doda uroku i odświeży wygląd. Nie każdy odcień będzie jednak wskazany. Platynowy blond w zestawieniu z dojrzałą skórą nie wygląda dobrze, z kolei czarny podkreśli wszystkie niedoskonałości urody, a śmiałe kolory mogą wywrzeć wrażenie „odmładzania się na siłę”.

Odmładzanie przez koloryzację – jak dobrać kolor włosów?

Czas biegnie nieubłaganie, czego efekty można zauważyć pod postacią zmarszczek czy siwych włosów. Odpowiednie cięcie i dobrze dobrany kolor mogą zdziałać cuda.

Najlepiej stawiać na jasne, naturalne odcienie, które są swego rodzaju synonimem młodości. Są też jednak pewne rzeczy, których należy się wystrzegać na swojej drodze ku odmładzaniu. Jak dobrać kolor włosów, aby wyglądać młodo i naturalnie? Oto kilka sposobów.

Bezpieczne kolory

Jedną z najważniejszych zasad odmładzania jest po prostu naturalność. Im bardziej neutralny, dopasowany do cery kolor, tym lepszy efekt! Jak to mówią: diabeł tkwi w szczegółach, więc lepiej nie przesadzać z krzyczącymi kolorami, które mogą przynieść zupełnie odwrotny efekt.

Jak dobrać kolor włosów? Stonowane barwy takie jak ciepłe brązy, popielate i ciemne blondy to strzał w dziesiątkę! Jasne kolory odświeżają i nadają twarzy bardziej młodzieńczy wygląd. Wszak blond to symbol młodości, a popielaty jest szczególnie elegancki i klasyczny.

Innym pomysłem na odjęcie sobie kilku lat będą słoneczne refleksy dające bardzo naturalny i rozświetlający efekt. Uwaga! Zbyt kontrastowe pasemka będą wyglądać sztucznie i zamiast zachwycać – tylko niepotrzebnie podkreślą upływ lat.

Dowiedz się więcej: Włosy blond – jak prawidłowo dobrać odcień blondu do typu urody? >>

Dopełnienie koloru – odmładzające cięcie

Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego koloru to podstawa, jednak dopiero jego profesjonalne nałożenie oraz modne cięcie dadzą najlepszy efekt. Przykładowo, za bardzo eleganckie i ponadczasowe uczesania uważane są: fryzury w stylu retro (stylizowane na lata 20. i 30. ), klasyczny bob oraz paź.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o włosy każdego dnia – poradnik >>

Jak dobrać kolor włosów, żeby wyglądać młodziej?

Pułapki w odmładzaniu

Głęboka czerń postarza

Czarny kolor włosów, choć klasyczny i ponadczasowy, skutecznie może dodać kobiecie lat. O ile osoba o śniadej cerze może wyglądać w takim odcieniu całkiem dobrze, o tyle w zestawieniu z bladą skórą czerń podkreśli każdą zmarszczkę i niedoskonałość cery.

Kolorowy zawrót głowy

Osoby o wyszukanym guście i potrzebie wyróżnienia się z tłumu mogą pokusić się o niestandardowe kolory. Taki pomysł może jednak być ryzykowny. Kontrastowe kolory zarezerwowane są dla młodych osób, więc takie zabiegi na włosach dorosłej osoby mogą zostać uznane za „odmładzanie się na siłę”.

Ostre rudości nie dla każdego

Kolejną częstą pułapką w odmładzającej koloryzacji są rude barwy, zwłaszcza te intensywne. Mają one kilka istotnych wad: nie kryją dobrze siwizny, podkreślają wszelkie zaczerwienienia cery i podobnie jak kolorowe pasemka, mogą zostać odebrane jako widoczna próba odmłodzenia.

Uwaga na platynę

Blond ujmuje lat, lecz nie każdy jego odcień jest pożądany. Platynowy blond choć tak popularny, w kwiecie wieku może wyglądać nienaturalnie i po prostu kiczowato. Istnieje naprawdę wiele innych odcieni blondu, które podkreślą urodę i odmłodzą o kilka lat (np. miodowy).

Uwaga! Farbowanie siwych włosów jest bardzo trudne, zwłaszcza w warunkach domowych. Siwizna jest odporna na kolory, dlatego farbując takie włosy trzeba szczególnie uważać. Koloryzacja na kolor czarny może zakończyć się fioletowym odcieniem włosów, a bordo – wściekłym różem.

Dowiedz się więcej: Jak naturalnie ukryć siwe włosy? >>

Jak dobrać kolor włosów, żeby wyglądać młodziej?

ZOBACZ RÓWNIEŻ