Syntia Militowska
Syntia Militowska
02 Paź, 2017 - 01:00
Jak dobrać idealny makijaż ślubny i o czym pamiętać

Jak dobrać idealny makijaż ślubny i o czym pamiętać

Syntia Militowska

Zobacz, jak należy prawidłowo dobrać makijaż ślubny i sprawdź o czym powinna pamiętać panna młoda przygotowując makijaż na wesele.

Każda panna młoda pragnie, aby jej makijaż ślubny był idealny. Jeśli chcesz, aby i Twój make-up na wesele był zjawiskowy, musisz poznać kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci uniknąć stylizacyjnych wpadek.

Jak dobrać idealny makijaż ślubny?

Prawidłowo dobrany makijaż ślubny powinien być dopasowany nie tylko do stylizacji, ale także do kształtu i wyglądu twarzy. Zaleca się także dostosowanie makijażu do osobowości panny młodej. Natomiast wybierając idealny makijaż oczu należy wziąć także pod uwagę ich kształt, rozstaw i wielkość.

Makijaż ślubny można wykonać samemu, jednakże w ten wyjątkowy dzień warto zainwestować w wyspecjalizowaną wizażystkę, która wybierze odpowiedni makijaż na wesele.

Każda panna młoda, której ślubny make-up spędza sen z powiek, powinna zawczasu poszukać inspiracji w internecie, tak aby móc pokazać je wizażystce. Z pewnością dopasuje ona makijaż odpowiedni do typu urody przyszłej panny młodej, a w szczególności podkreśli naturalne piękno oczu.

Dowiedz się więcej: Jak wykonuje się makijaż permanentny? >>

Jak dobrać idealny makijaż ślubny i o czym pamiętać

O czym pamiętać przed wykonaniem makijażu ślubnego?

Ten rodzaj makijażu jest wyjątkowy – musi tworzyć spójną całość z innymi dodatkami. Obowiązkowo powinien pasować do fryzury, stroju, kształtu twarzy, a także charakteru – zarówno wesela ogółem, jak i osobowości panny młodej.

Najważniejsze, aby makijaż na wesele podkreślał naturalne piękno kobiety. Nie warto kreować się na kogoś innego bowiem może się okazać, że panna młoda będzie wyglądać sztucznie, czasami wręcz komicznie.

Cały makijaż ślubny, a zwłaszcza makijaż oczu powinien być możliwie jak najbardziej trwały. W tym celu warto skorzystać z najlepszej jakości kosmetyków, aby uniknąć ważenia się makijażu i zacieków na skórze.

Pamiętajmy, aby wykonać najpierw fryzurę, a dopiero później makijaż. Dzięki temu unikniemy przetarcia makijażu podczas stylizowania włosów.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze fryzury ślubne >>

Jak dobrać idealny makijaż ślubny i o czym pamiętać - porady

Makijaż próbny

Kilka tygodni przed ślubem warto zrobić pełny makijaż próbny. Dzięki temu nie tylko zobaczymy czy wybrany przez nas makijaż na wesele jest odpowiedni i nie podrażnia skóry, ale także zweryfikujemy umiejętności i poczucie estetyki wizażystki. Zaleca się, aby makijaż ślubny obejmował także szyję, dekolt i plecy.

Warto wiedzieć: Można również podpytać swojego przyszłego męża, czy chciałby skorzystać z pomocy profesjonalistki. Taki makijaż weselny dla pana młodego polegałby na zatuszowaniu drobnych mankamentów urody w tym wyjątkowym dniu.

Przed próbnym makijażem – o tym trzeba pamiętać

  • Zrób delikatny peeling twarzy.
    Dzięki temu makijaż będzie bardziej estetyczny i trwały.
  • Zadbaj o odpowiednie nawilżenie twarzy, szyi i dekoltu.
    To nada skórze gładkości i naturalnego wyglądu.
  • Nie zapomnij o pełnowartościowych posiłkach i odpowiedniej ilości snu.
    Dzięki temu poczujesz się o wiele lepiej, a dobre samopoczucie zapewni Twojej skórze świeży i promienny wygląd.

Dowiedz się więcej: Makijaż smoky eyes krok po kroku >>

Jak dobrać idealny makijaż ślubny i o czym pamiętać - makijaż próbny

ZOBACZ RÓWNIEŻ