ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Paź, 2019 - 14:16
Jak dbać o zęby podczas noszenia aparatu ortodontycznego

Jak dbać o zęby podczas noszenia aparatu ortodontycznego

ARTYKUŁ PARTNERA

W trosce o zdrowe zęby należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Osoby noszące aparaty ortodontyczne powinny być szczególnie uczulone na konieczność dokładnego usuwania resztek jedzenia z jamy ustnej. Poza samym szczotkowaniem warto regularnie stosować płyny do płukania jamy ustnej.

Jak usunąć resztki jedzenia znajdujące się pod aparatem?

Noszenie aparatu ortodontycznego nieodzownie wiąże się z problemem zalegających resztek pokarmowych. Kawałki jedzenia wchodzą w zakamarki, skąd bardzo trudno jest je wydobyć. Aby dokładnie oczyścić zamki aparatu, należy sięgnąć po szczoteczkę z wewnętrzną wnęką.

Nie można jednak zapominać o wyczyszczeniu przestrzeni między zębami, w czym z kolei niezastąpiony okaże się model o spiczastym zakończeniu. Regularne używanie dwóch różnych szczoteczek pomoże zmniejszyć ryzyko powstawania szkodliwej płytki nazębnej.

Niestety, nawet modele z najcieńszym włosiem, nie są w stanie dotrzeć do każdej szczeliny. Aby zapobiec namnażającym się bakteriom, należy sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej. Już 30 sekund energicznego płukania zapewnia skuteczną ochronę przed tworzeniem się płytki nazębnej.

Płynna postać gwarantuje efektywne działanie nawet w przypadku aparatów ortodontycznych o skomplikowanej konstrukcji. Środki do płukania są także świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem nieświeżego oddechu. Pomagają nie tylko zadbać o zdrowe zęby, ale także zapobiegają chorobom dziąseł.

Nitkowanie zębów – dlaczego jest tak istotne?

Specjalistyczne szczoteczki do mycia zębów oraz płyny do płukania jamy ustnej niewątpliwie pomagają utrzymać odpowiednią higienę. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto dodatkowo zastosować specjalnie nitki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Najlepiej poprosić o poradę dentystę, który podpowie w jaki sposób należy je nitkować, aby skutecznie pozbyć się resztek pokarmowych.

Odpowiednia higiena jamy ustnej jest kluczem do zachowania zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Warto stosować nowoczesne kosmetyki i akcesoria higieniczne, takie jak płyny do płukania jamy ustnej, czy specjalistyczne szczoteczki do zębów.

Znajdź odpowiedni dla siebie płyn na www.listerine.pl