ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
15 Maj, 2019 - 10:37
Jak chronić cerę przed czynnikami zewnętrznymi?

Jak chronić cerę przed czynnikami zewnętrznymi?

ARTYKUŁ PARTNERA

Słońce, mróz, wiatr, zanieczyszczenia (w tym wszechobecny niemalże smog) i wiele innych czynników zewnętrznych mają fatalny wpływ na kondycję naszej skóry.

Może ona stać się matowa, szorstka, podrażniona, a nawet szybciej się zestarzeć. Bardzo ważny jest więc krem ochronny do twarzy, który stworzy niewidzialną warstwę izolacyjną, a do tego odżywi ją od środka.

Każdego dnia „testujemy” swoją skórę

Nasza skóra jest praktycznie cały czas narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Wielokrotnie sami wystawiamy ją na próbę i obciążamy, np. korzystając z solarium czy źle się odżywiając.

Wysokie temperatury oraz duża suchość powietrza sprawiają, że wydziela się bardzo dużo potu. A to z kolei ma wpływ na podrażnienia. Wówczas skóra staje się napięta, szorstka i wygląda słabo. Do tego dochodzi uczucie naciągnięcia i swędzenia. Wówczas jedynym ratunkiem jest krem ochronny do twarzy wysokiej jakości.

Podobnie jest w przypadku wiatru oraz kurzu. Mamy również coraz większą świadomość na temat fatalnego wpływu smogu na naszą cerę. Mikroskopijne cząsteczki przenoszą na swojej maleńkiej powierzchni toksyny i osiadają na cerze.

Gdy dochodzi do tego sebum i promieniowanie UV, to nie tylko pogarsza się kondycja skóry, ale mogą też wystąpić różnego rodzaju schorzenia. Dlatego zanim nałożymy krem ochronny do twarzy, ważne jest jej oczyszczenie płynem micelarnym lub tonikiem. Wtedy działanie kosmetyku będzie dużo skuteczniejsze.

Krem ochronny do twarzy – jaki wybrać?

Czy krem ochronny do twarzy może skutecznie ochronić ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych? Oczywiście, że tak, ale tylko wtedy, gdy jest stosowany regularnie i nakładany na czystą skórę (może wtedy przenikać w jej głąb i skuteczniej ją wspomagać).

Tylko jaki krem wybrać? W drogeriach, aptekach czy sklepach z kosmetykami znajdziemy całe mnóstwo różnych produktów.

Warto wybrać krem o właściwościach nawilżających i wzmacniających, jak np. Mineral 89 od Vichy. Booster ten chroni przed działaniem czynników takich jak: klimatyzacja, warunki atmosferyczne, stres oksydacyjny, zmęczenie. Wszystko to dzięki formule łączącej 89% wody termalnej z Vichy z naturalnego pochodzenia kwasem hialuronowym. Aby jednak krem działał, jak należy, i przywrócił skórze sprężystość, musi być regularnie stosowany.

I tu często pojawia się problem. Okazuje się, że wiele kobiet sięga po dobrej jakości krem ochronny do twarzy tylko okazyjnie lub jak coś się dzieje. To poważny błąd, bo dopiero codzienne wklepywanie specyfiku w cerę stworzy niewidzialną warstwę ochronną i zapobiegnie podrażnieniom czy przesuszeniu.

Wybierając krem ochronny do twarzy, warto też zwracać uwagę na skład. Najlepiej, by produkt zawierał jak najwięcej naturalnych komponentów, dzięki czemu zmniejszymy ryzyko wystąpienia np. alergii.

ZOBACZ RÓWNIEŻ