Agnieszka Możejko
Agnieszka Możejko
17 Kwi, 2018 - 08:48

Inteligentna łazienka – nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona

Agnieszka Możejko

Czy w takim miejscu jak łazienka są nam potrzebne jakiekolwiek gadżety lub innowacyjne rozwiązania? A może to tylko ludzka potrzeba posiadania czegoś, czego inni nie posiadają? Niekoniecznie tak jest – rzeczy, które z pozoru wydają się mam zbędne, mogą znacząco ułatwić codzienne życie. Warto więc w nie zainwestować.

Myślicie zapewne, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie ma miejsca na nowe technologie, że czynności tam wykonywane nie mogą być w żaden sposób ułatwiane, a już tym bardziej rozrywkowe. To ogromny błąd! Wbrew pozorom w łazience spędzamy bardzo dużo czasu i wykonujemy w niej szereg czynności.

Dlaczego więc nie pokusić się o oglądanie filmów lub słuchanie muzyki w międzyczasie, ale bez przynoszenia zbędnego sprzętu? Agnieszka Możejko z bloga Łazienkaplus.pl przygotowała kilka najciekawszych i nietypowych rozwiązań do łazienki.

Szczoteczkowa konsola

Na początek coś dla najmłodszych – gra w szczoteczce do zębów. Często bywa, że nasze pociechy nie chcą pucować swoich ząbków i płaczą na samą myśl, że muszą zrezygnować ze swojej ulubionej bajki na rzecz jakiegoś tam mycia. Na szczęście znalazł się producent, który zrozumiał problem i stworzył grę w szczoteczce do zębów.

Szczoteczka połączona jest ze smartfonem, na którym w trakcie mycia dziecko widzi, które zęby są jeszcze nieumyte, gdzie grasują bakterie, których trzeba się pozbyć itd. Dzięki temu dziecko wykonując jedną czynność, zyskuje nie tylko na zdrowiu swojej jamy ustnej, ale i bawi się. Coś co dotąd było złą koniecznością, nagle staje się codzienną przyjemnością.

Inteligentna łazienka - nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona - szczoteczka

źródło zdjęcia: materiały udostępnione przez portal lazienkaplus.pl

Miło spędźmy czas

Zdarza się Wam czasami w trakcie korzystania z toalety pograć na komórce lub przejrzeć najnowsze wydarzenia na tablecie? Po co się męczyć i trzymać urządzenie w rękach – przecież w każdej chwili może upaść i się uszkodzić.

Jest rozwiązanie tej sytuacji i choć innowacyjne w samym swoim założeniu, to jednak wcale nie związane z najnowszymi technologiami – mowa bowiem o stojaku, który jednocześnie jest uchwytem na papier toaletowy i stojakiem do podtrzymywania tabletu. No bo kto niby zabroni nam korzystania z takich urządzeń w trakcie typowych dla ludzi sytuacjach natury fizjologicznej?

Inteligentna łazienka - nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona - telefon

źródło zdjęcia: materiały udostępnione przez portal lazienkaplus.pl

Czas na dobry bit

Poranna lub wieczorna kąpiel pod prysznicem albo w wannie to czas, kiedy się relaksujemy, odpoczywamy lub przygotowujemy do całego dnia. Warto go nieco urozmaicić słuchając po prostu swojej ulubionej muzyki.

Nie każda kabina prysznicowa ma wbudowane radio. Na rynku są jednak dostępne radia, które możemy zawiesić w kabinie prysznicowej lub w okolicy wanny. Najważniejsze, by jednak tego rodzaju urządzenie miało wystarczającą klasę wodoodporności. Tego rodzaju zakup nie naruszy znacząco naszego domowego budżetu, a na pewno sprawi, że poczujemy w trakcie kąpieli swój własny bit.

Inteligentna łazienka - nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona - muzyka

źródło zdjęcia: materiały udostępnione przez portal lazienkaplus.pl

Co się będziemy przejmować – chcemy dobrej muzyki!

Jeśli jesteśmy już posiadaczami wodoodpornego telefonu i radia warto dokupić do kompletu wodoodporne głośniki, dzięki którym poprawimy jakość dźwięku w naszej łazience. Co więcej, te niezwykle inteligentne urządzenia nie są jedynie głośnikami, ale urządzeniem, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się muzyką za pośrednictwem Bluetootha.

Inteligentna łazienka - nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona - głośnik

źródło zdjęcia: materiały udostępnione przez portal lazienkaplus.pl

W lustrzanym odbiciu

Oglądanie telewizora lub przeglądanie Internetu w lustrze łazienkowym jest czymś, co widzieliście tylko na filmach science fiction? Otóż to się dzieje tu i teraz! Czym jest zintegrowane rozwiązanie przeznaczone dla szybko rozwijającego się rynku luster inteligentnych? Lustro jest niczym innym jak połączeniem szkła pokrytego niemetalizowaną powłoką lustrzaną, wykorzystywaną w ekranach dotykowych oraz lustrach interaktywnych.

Te ostatnie produkowane są z wielofunkcyjnej folii dotykowej, pełniącej równolegle funkcję nowoczesnego sterownika. Takie połączenie materiałów powoduje, że  lustro staje się wszechstronne i gwarantuje dokładność ekranu dotykowego.

Dowiedz się więcej: Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz

Inteligentna łazienka - nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona - lustro

źródło zdjęcia: materiały udostępnione przez portal lazienkaplus.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ