• Białe kawy cieszą się w Polsce niebywałą popularnością. Lubimy pić kawę z mlekiem, która pasuje do wszelkiego rodzaju deserów – ciast, ciasteczek, deserów lodowych czy tortów. Które napoje najlepiej podkreślą smak ulubionych słodkości?
  • Onyx to kamień naturalny, który występuje w wielu odcieniach, przez co ma zastosowanie w najróżniejszych aranżacjach wnętrz. Współgra z granitem, marmurem, drewnem, metalem i tworzywami sztucznymi. Możesz z nim stworzyć wyjątkowe kompozycje w swoim domu czy biurze. Podpowiadamy, gdzie najlepiej się sprawdzi!
  • Dostępne kiedyś farby do włosów, co prawda, zapewniały pożądany kolor włosów i kryły siwiznę, ale niestety bardzo źle wpływały na kondycję włosów, które traciły swój blask, stawały się przesuszone i kruche. Nie pomagały żadne odżywki ani naturalne metody przywracania włosom ich zdrowego i naturalnego wyglądu.
  • Kawa w kapsułkach to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także pełna smaku propozycja, której walory doceniają prawdziwi kawosze. Skutecznie podbija serca prawdziwych koneserów kawy i coraz częściej gości w naszych kuchniach. Co warto o niej wiedzieć?

Szampon, odżywka, maska, pianka, a może serum na zniszczone końcówki? Co sprawdzi się najlepiej? I które wybrać, czym się kierować, kupując dany kosmetyk? Sprawdzamy, jakie specyfiki są godne uwagi i po które warto sięgać, by przywrócić włosom blask i piękny widok.
  • Dawniej rękawiczki były nieodzownym elementem damskiej mody. Nie wypadało wręcz, by dobrze wychowana kobieta wyszła z domu bez kapelusza oraz rękawiczek. Dziś ich stosowanie nie jest już tak restrykcyjnie przestrzegane, częściej spełniają po prostu praktyczną rolę ochrony przed zimnem w chłodniejsze dni. Producenci galanterii starają się jednak promować całoroczne noszenie rękawiczek skórzanych. Ich fason i grubość powinny być, rzecz jasna, dostosowane do pory roku. W ciepły, wiosenny dzień nosi się wersję cieńszą, bez ocieplenia.
  • W trosce o zdrowe zęby należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Osoby noszące aparaty ortodontyczne powinny być szczególnie uczulone na konieczność dokładnego usuwania resztek jedzenia z jamy ustnej. Poza samym szczotkowaniem warto regularnie stosować płyny do płukania jamy ustnej.
  • Pierwsze skojarzenia z rasą cocker spaniel angielski? Duże, piękne oczy, leniwie zwisające uszy i długa sierść, które powodują, że ten pies uchodzi za wdzięcznego i pociesznego. Ale ten zwierzak może cię zaskoczyć charakterem! To w końcu pies o pochodzeniu myśliwskim – zwinny, szybki, bardzo ruchliwy i na dodatek bystry.

Czym jest tunel aerodynamiczny? To specjalna, szeroka tuba, wewnątrz której przemieszcza się powietrze z dużą prędkością. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu specjalnych dysz, które pompują powietrze do środka tuby. Przedmioty lub osoby, znajdujące się w tunelu, doświadczają więc ogromnego pędu wydmuchiwanego przez dysze wiatru. Jeżeli wydmuchują powietrze pionowo – śmiałek w tubie unosi się na wysokość kilku metrów.
  • Jednym z najbardziej znanych składników kawy jest kofeina. Większość z nas przypisuje jej wyłącznie pobudzające działanie. Jednak kofeinę zawiera nie tylko kawa, a pobudzenie nie jest jedynym efektem przyjmowania tego składnika. Są osoby, które z różnych przyczyn go nie tolerują. Jeśli pomimo tego chcą rozkoszować się kawą, czeka na nich napar bezkofeinowy. Jak go uzyskać w ekspresie?
  • Jednym z wielu czynników, jakie towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę przy wyliczaniu ceny komunikacyjnego ubezpieczenia OC, są zniżki wypracowane przez posiadacza pojazdu za lata bezszkodowej jazdy. Właściwie zniżki te przyznawane są jednak nie za bezszkodową jazdę, tylko za każdy rok, w którym z polisy OC ubezpieczonego nie zostanie wypłacone odszkodowanie. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o zniżkach na OC?
  • Prosty patent na to, by salon stał się bardziej przytulny i ciepły? Dywan! Ten element wystroju wnętrz sprawdzi się w każdym pokoju dziennym, bez względu na to, w jakim stylu został urządzony.
  • Telefony stały się współcześnie najlepszymi przyjaciółmi dzieci oraz nastolatków. W dzisiejszych czasach każdy ma telefon. I choć w przypadku osób dorosłych, z oczywistych względów nie jest to nic dziwnego czy niepokojącego, tak jeśli chodzi o dzieci, posiadanie przez nich telefonu nie jest do końca racjonalnie uargumentowane.

Każdego dnia spotyka nas wiele sytuacji, w których pocimy się nieco bardziej niż zazwyczaj. Ubranie się zbyt ciepło w stosunku do pogody, wejście z mrozu w kurtce prosto do ogrzanego pomieszczenia lub wyjątkowo upalny dzień czy stresujący egzamin – to tylko nieliczne przykłady, kiedy pocimy się intensywniej.