Mateusz Baj
Mateusz Baj
27 Wrz, 2017 - 06:00
Jak działają Hapi pożyczki i czy warto z nich skorzystać

Jak działają Hapi pożyczki i czy warto z nich skorzystać

Mateusz Baj

Wyjaśniamy czym są Hapi pożyczki i dlaczego stały się w ostatnim czasie tak popularne, a także podpowiadamy czy warto z nich skorzystać.

Hapi pożyczki to  wygodny sposób na pożyczanie pieniędzy. Bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności. Problemem mogą jednak być wysokie koszty takiej pożyczki.

Provident w wersji online

Hapi pożyczki to instytucja parabankowa powiązana ze znaną od wielu lat na rynku pożyczkowym firmą Provident. O ile specjalnością Providenta jest przyznawanie pożyczek w domach klientów, Hapi pożyczki udzielają pożyczek przez internet.

Firma przekonuje, że to, czym wyróżnia się na rynku, to ludzki stosunek do pieniędzy. „Podkręcone tempo współczesnego życia i pokusy z nim związane sprawiają, że udzielamy pożyczek gotówkowych w jak najszybszy i jak najprostszy sposób” – przekonuje pożyczkodawca na swojej stronie internetowej.

Dowiedz się więcej: SMS Kredyt – jak działa i czy warto? >>

Pożyczyć można od 800 zł do 15 tys. zł

W Hapi pożyczki można otrzymać pożyczkę online – w zależności od posiadanej zdolności kredytowej –  od 800 do 15 tys. zł. Okres spłaty takiej szybkiej pożyczki może wynosić od 3 do 36 miesięcy. Zarówno pożyczaną kwotę jak i okres spłaty możemy ustawić przy pomocy wygodnego suwaka, a system od razu pokazuje nam jak wysoka będzie rata, którą mamy spłacać.

Dowiedz się więcej: Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić? >>

Aby  skorzystać z usług firmy Hapi Pożyczki, musimy spełniać kilka formalnych warunków:

  • być pełnoletni, czyli mieć ukończone 18 lat; firma nie określa górnej granicy wieku, a więc o pożyczki mogą ubiegać się tu także np. emeryci;
  • posiadać obywatelstwo polskie i stały adres zamieszkania na terenie RP;
  • mieć numer PESEL oraz ważny dowód osobisty.
  • powinniśmy posiadać również telefon komórkowy i rachunek w polskim banku (w celu dokonania przelewu weryfikacyjnego).

Dowiedz się więcej: Pożyczka Provident – na jakich zasadach i dla kogo? >>

Hapi pożyczki – jak to wygląda w praktyce

Rejestracja na stronie firmy jest bardzo prosta, a kwotę pożyczki i okres spłaty możemy ustawić za pomocą wygodnych suwaków. System od razu też podpowie nam, jakie są parametry naszej pożyczki, w tym jej całkowity koszt oraz roczna rzeczywista stopa procentowa (RRSO). Następnie trzeba wypełnić formularz, który stanowić będzie podstawę naszego wniosku pożyczkowego.

Po wysłaniu formularza, nasze dane zostaną zweryfikowane telefonicznie, a następnie zostaniemy sprawdzeni czy nie zalegamy z innymi pożyczkami i kredytami w rejestrze dłużników. Jeśli nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i firma zdecyduje się przyznać nam pożyczkę, zostaniemy poproszeni o wykonanie symbolicznego przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł na podany numer konta – ma to umożliwić weryfikację czy podany przez nas rachunek należy do nas.

Jeśli przejdziemy pomyślnie procedurę weryfikacyjną, pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w 15 minut.

Dowiedz się więcej: Dla kogo Bocian Pożyczki to dobry pomysł? >>

Wygoda ma swoją cenę

Hapi pożyczki to szybki i wygodny sposób pożyczania pieniędzy. Niestety, oprocentowanie nie jest jedynym kosztem jaki będziemy musieli ponieść. Oprócz tego musimy być przygotowani na zapłacenie prowizji za udzielenie pożyczki.

Powoduje to, że koszt takiego zobowiązania finansowego nie jest niski. Roczna rzeczywista stopa procentowa (RRSO) oferowana przez Hapi pożyczki sięga zazwyczaj  powyżej 20%, a więc jest wyższa niż przy kredytach w tradycyjnych bankach.

Pożyczka ta może więc stanowić rozwiązanie z trudnej sytuacji finansowej, ale pod warunkiem, że nie mamy możliwości (lub czasu) zaciągnięcia kredytu w banku i jednocześnie jesteśmy pewni spłaty takiego zobowiązania zgodnie z ustalonym terminem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ