Elzbieta Tchorowska
Elzbieta Tchorowska
29 Sie, 2018 - 15:52
Grecja z dziećmi - TOP 11 niesamowitych atrakcji

Grecja z dziećmi – TOP 11 niesamowitych atrakcji

Elzbieta Tchorowska

Grecja z dziećmi, czyli które miejsca odwiedzić planując wczasy z najmłodszymi? Prezentujemy najciekawsze i niebanalne propozycje, które zachwycą maluchy.

Grecja to przepiękny kraj, pełen zabytków i miejsc, które trzeba zobaczyć. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno miłośnicy zwiedzania, jak i odpoczywania na plaży. Wybierając się w podróż z najmłodszymi, warto sprawdzić, jakie atrakcje koniecznie trzeba odwiedzić, by sprawić im jak najwięcej radości. Grecja z dziećmi to pomysł na wyjątkowe rodzinne wakacje za granicą.

1. Wulkan Stefanos, czyli spacer w oparach siarki

Grecja składa się z wielu wysp i wysepek. Na jednej z nich, o wdzięcznej nazwie Nisyros, znajduje się krater czynnego wulkanu, po którym można bez problemu pospacerować. Wakacje z dziećmi warto rozpocząć od tej właśnie propozycji. Nie ma powodu do obaw – ostatnią aktywność w postaci wyrzutu pyłów zanotowano pod koniec XIX wieku. Krater ma aż 260 metrów średnicy, a prowadzi do niego wąska ścieżka, która wymęczy każde dziecko. Mimo dość nieprzyjemnego zapachu siarki, widoki są wspaniałe. Taka atrakcja może wydać się kontrowersyjna dla najmłodszych, ale która pociecha nie chciałaby zobaczyć z aż tak bliska czynnego wulkanu?

2. Zamek Astypalaia, czyli ruiny też mogą być ciekawe

Grecja z dziećmi musi oferować także dawkę nauki kultury i sztuki. Takie miejsca jak Akropol czy Partenon są znane i licznie odwiedzane. Nie można tego powiedzieć natomiast o zamku Astypalai, który znajduje się w Chora. Miejsce stanowią głównie ruiny, które nie są w żaden sposób odrestaurowane i dlatego mogą być na swój sposób ciekawe. Do zamku prowadzi dość stroma ścieżka wśród starych kamieniczek i zabudowań. Jeśli dojdziemy do celu, czekają nas niezapomniane widoki. Kompleks jest stosunkowo niewielki, więc żadne dziecko się nie wynudzi.

Grecja z dziećmi - zobacz zabytki


źródło zdjęcia: Depositphotos / Dessie_bg

3. Grecja z dziećmi, czyli obowiązkowy Labirynth Theme Park

Wyspy greckie skrywają wiele interesujących miejsc dla dzieci. Park Labirynth znajduje się na Krecie, która słynie przecież z legendarnego Minotaura. Na jego pamiątkę właśnie stworzono ten wyjątkowy park rozrywki. Cały kompleks znajduje się na 15 hektarach, a znajdziemy tam:

 • labirynt do przejścia z Minotaurem,
 • miniaturę autentycznego labiryntu kreteńskiego,
 • minigolfa,
 • ujeżdżalnię koni,
 • warsztaty garncarstwa,
 • mini-farmę,
 • wiele innych atrakcji.

Rozrywka nie jest droga. Bilet wejścia dla dorosłych i dzieci powyżej 11 lat kosztuje jedynie 10 euro. Dzieci powyżej czterech lat wchodzą za 6 euro. Kilka z atrakcji jest dodatkowo płatnych.

Wszystkie informacje znajdziemy na anglojęzycznej wersji strony internetowej tutaj.

4. Saloon Park, czyli Dziki Zachód w Grecji

Saloon Park jest tak naprawdę kawiarnią w Karpenisi (Grecja Środkowa), ale nie taką zwykłą. To całkiem spore miejsce, w którym rodzice mogą spokojnie odpocząć, a dzieci skorzystać z jednej z wielu atrakcji, takich jak:

 • jazda konna,
 • strzelanie z łuku,
 • ścianka wspinaczkowa,
 • wiele gier na świeżym powietrzu.

Na terenie ogrodu przebywają konie, które same w sobie stanowią niezwykłą przynętę dla dzieci. Dorośli z pewnością będą zadowoleni miłą obsługą i przystępnymi cenami. Jak widać, Grecja z dziećmi nie musi kosztować nas fortuny.

Stronę internetową kawiarni znajdziemy tutaj.

5. Farma miodu Klio, czyli coś słodkiego i pożytecznego

Jedną z najciekawszych atrakcji w greckim Olimpie z pewnością może okazać się farma miodu prowadzona przez Klio. Odwiedzimy uroczy zakątek i będziemy mogli zakupić masę produktów pszczelich. Najciekawsza dla najmłodszych będzie z pewnością rozmowa z samą właścicielką, która przybliży nam świat tych pożytecznych owadów, opowie o różnych ciekawostkach i pokaże swoich podopiecznych. To z pewnością będzie najciekawsza lekcja biologii dla dzieci.

Wszystkie informacje znajdziemy na stronie internetowej w języku angielskim tutaj.

6. Plaża Kleftiko, czyli coś więcej niż opalanie

Plaża Kleftiko na wyspie Milos to miejsce piękne i wyjątkowe. Wbrew pozorom nie służy do opalania się, a do zwiedzania. Z morza wyrastają wspaniałe formacje skalne. Możemy odwiedzić wiele jaskiń czy skorzystać z rejsu dookoła wyspy. Takimi rozrywkami dzieci będą zachwycone, a dorośli będą zauroczeni pięknymi widokami i błękitno-zielonymi wodami. Miejsce jest jedną z dziesięciu najpiękniejszych plaż Europy.

Grecja z dziećmi - wyspa Milos


źródłó: istockevgord

7. Reptisland, czyli z gadami za pan brat

Reptisland znajdziemy w Melidoni na Krecie. Każde dziecko z pewnością będzie chciało odwiedzić to miejsce. Nie tylko będziemy mogli zobaczyć na żywo niektóre z gatunków gadów, ale nawet ich dotknąć. Znajdziemy tu:

 • węże,
 • kameleony,
 • jaszczurki,
 • kajmany,
 • skorpiony.

Kto nie chciałby potrzymać pytona, egzotyczną żabę czy pająka na rękach? Wszystko odbywa się w bezpieczny sposób z udziałem przewodnika – nie trzeba się niczego obawiać. Dodatkową zaletą jest koszt wejściówki, który wynosi tylko kilka euro.

Fanpage na Facebooku znajdziemy, klikając ten link.

8. Zachwycające miejsca, czyli jaskinia Kastania

To miejsce, które warto odwiedzić, będąc w Kastanii. Przepiękna i ogromna jaskinia, w której podziwiać możemy wiele rzeźb skalnych, stalagmitów i stalaktytów. Poza widokami trzeba szykować się na pokonanie sporej ilości schodów, co pewnie zmęczy niejednego malca. Takie atrakcje sprawią, że każda pociecha poczuje się jak łowca skarbów. Wycieczki oprowadzane są co godzinę, dzięki czemu można być pewnym, że będziemy mieli okazję zobaczyć jaskinię w pelnej krasie.

9. Aqualandia, czyli park wodny marzeń

Mogłoby się wydawać, że jadąc do takiego miejsca jak Grecja z dziećmi, wystarczy nastawiać się na plażowanie na jednej z wysp. Nic bardziej mylnego. Będąc na Wyspach Jońskich, koniecznie musimy odwiedzić Aqualandię. W samej strefie dziecięcej znajdziemy kilkadziesiąt różnych atrakcji i basenów. Place zabaw, zjeżdżalnie, fontanny i natryski. Bez wątpienia trzeba szykować się na dłuższy pobyt – przynajmniej kilkugodzinny. Całodzienna wejściówka dla dzieci kosztuje 20 euro. Dorośli muszą zapłacić 28 euro. Małe dzieci do czterech lat wchodzą za darmo.

Stronę internetową Aqualandii znajdziemy tutaj.

Aquapark, to propozycja na Grecję dla dzieci


źródło zdjęcia: istock / targovcomtargovcom

10. Amazonas Park, czyli lepiej niż w ZOO

Amazonas Park na Krecie to miejsce z pewnością różniące się od klasycznego ZOO, a zbliżone bardziej do safari. Możemy znaleźć tu wiele gatunków zwierząt, które naturalnie występują w klimacie greckim lub zbliżonym. Zobaczymy tu:

 • papugi,
 • małpy,
 • ptaki egzotyczne,
 • żółwie,
 • lemury.

Każde dziecko będzie zachwycone możliwością nakarmienia z ręki milusińskiego futrzaka, który usiądzie mu na ramieniu. Takich atrakcji nie zaznamy codziennie, a wczasy w Grecji są ku temu najlepszą okazją.

Niezbędne informacje znajdziemy na stronie internetowej tutaj.

11. Plaża Elafonissi, czyli wyczekiwane leżakowanie zostawiamy na koniec

Także na Krecie znajdziemy przepiękną plażę, która służy już głównie do leżakowania i pływania. W Grecji pogoda z reguły jest wspaniała i szkoda byłoby z niej nie skorzystać. Aksamitny piasek i krystalicznie czysta woda zachęcają do skorzystania z atrakcji. Po odwiedzinach tylu miejsc chwila beztroskiego odpoczynku przyda się każdemu. Przy skałach można zbierać muszle, a na brzegu powstaną idealne piaskowe zamki. Trzeba się tylko wystrzegać tłumów. Liczba turystów w tym miejscu potrafi zaszokować.

Piękne plaże w Grecji


źródło zdjęcia: Depositphotos / znm666

Podróż do takiego miejsca jak Grecja z dziećmi musi zostać przemyślana wcześniej. Choć z pewnością warto pokazać najmłodszym dzieła architektoniczne kultury starożytnej, to dobrze całą wycieczkę urozmaicić miejscami, które wywołają w nich większy dreszczyk emocji. Z pewnością nie odwiedzimy wszystkich wskazanych atrakcji podczas jednej wyprawy. Zostawmy je jednak w zanadrzu, by wrócić do nich za rok lub dwa, gdy będziemy się zastanawiać gdzie pojechać do Grecji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ