Arkadiusz Cierniak
Arkadiusz Cierniak
05 Lip, 2018 - 03:00
Grecja: Hersonissos - co warto zobaczyć?

Grecja: Hersonissos – co warto zobaczyć?

Arkadiusz Cierniak

Odwiedź luksusowe, wyjątkowe i gorące miasteczko Hersonissos w samym sercu Krety i zobacz jak współczesność miesza się tu ze starożytnością!

Stałym kierunkiem na spędzenie wyjątkowego urlopu stała się już słoneczna Grecja. Wakacje spędzone na jednej z pięknych wysp pozwalają na zrelaksowanie się i zgłębianie tajników kultury starożytnych. Pełne kontrastu miasteczko Hersonissos w centrum Krety pozwoli nam zakosztować luksusu i nowoczesności, a przy tym zwiedzić wspaniałe okolice pełne śladów antycznych przodków.

Wczasy na Krecie? Poznaj Hersonissos!

Jeśli planujesz spędzić wakacje w Grecji doskonałym miejscem wypadowym może okazać się wyspa Kreta! Położone na północnym wybrzeżu wyspy miasteczko Hersonissos to idealny punkt otwarty dla turystów, z którego dostęp do wszystkich okolicznych atrakcji jest niezwykle prosty i przystępny.

Niewielkie miasta w Grecji takie jak to są w sezonie oblężone i chętnie odwiedzane przez turystów. Pod tym względem miejscowość Hersonissos urasta do rangi turystycznego giganta, gdyż z małego kilkutysięcznego kurortu zamienia się latem w ponad pięćdziesięciotysięczną stolicę zabawy i imprez.

Hersonissos – pogoda

Wymarzone wakacje nie mogą obyć się bez doskonałej pogody. Idąc tym tropem miasteczko jest miejscem idealnym, by spędzić je właśnie tam. Temperatury w lipcu i sierpniu zwykle przekraczają 30°C, a woda osiąga temperaturę dochodzącą do 26°C. Wprost doskonałe warunki pogodowe to świetny argument dla osób, które pragną wygrzewać się w słońcu bez względu na termin spędzania tu swojego urlopu.

Warto podkreślić, że sezon letni zaczyna się w maju i przeciąga aż do października. Nic nie stoi na przeszkodzie, by odwiedzić miejscowość jeszcze wiosną lub już jesienią. Spędzone na gorącej plaży godziny będą docenione szczególnie, gdy równolegle w Polsce pojawiać mogą się już pierwsze przymrozki.

Wodne szaleństwo dla każdego w Hersonissos

Miasteczko jest szczególnie atrakcyjne dla fanów wszystkiego co z wodą związane. Zaczynając od sportów wodnych doskonale będą czuli się tu miłośnicy windsurfingu, nart wodnych czy nurkowania.

Wakacje w Hersonissos są także doskonałą okazją, by zaznajomić się ze sportami wodnymi lub nurkowaniem, jeśli jeszcze nie mieliśmy na to okazji. Jeśli marzy nam się taka przygoda warto zdecydować się na lekcje z centrum Scuba Dive Kreta, gdzie pod okiem profesjonalistów bez obawy i lęków zasmakujemy prawdziwej wodnej zabawy.

Nie tylko zwolennicy adrenaliny, lecz także rodziny z dziećmi, które uwielbiają wodny świat będą zauroczone możliwościami jakie daje okolica. Miejscem wartym odwiedzenia jest zdecydowanie Aquaworld Aquarium, gdzie podziwiać można podwodne życie zwierząt. Niezwykłym doświadczeniem jest oprócz obserwowania pływających stworzeń możliwość ich dotykania i brania na ręce. Mnóstwo niezapomnianych zdjęć do rodzinnego albumu gwarantowane!

Młodsi fani wodnego szaleństwa zachwycą się także parkami wodnymi. Jeden z nich znajduje się w samym miasteczku, jednak zdecydowanie warto wybrać się do pobliskiej górskiej wioski Anopolis, gdzie na ogromnej przestrzeni znajduje się aż 26 zjeżdżalni, licznych wodnych tuneli, wiele basenów, hydromasaży i miejsc przeznaczonych dla najmłodszych. Każdy członek rodziny będzie zachwycony eksplorowaniem wodnego parku i z całą pewnością zapamięta ten wyjątkowy wyjazd.

 

Hersonissos – greckie Las Vegas

Miasteczko jest zdecydowanie jaskrawym i ciekawym punktem na mapie Krety i całej Grecji. Jak wiele miejscowości pełni rolę typowo turystycznego kurortu, który latem zalewa się falą turystów. Przybrało ono jednak formę inną i wyróżniającą się na tle reszty, bowiem opiera się na podejściu skrajnie luksusowym i ekskluzywnym. Nie dziwią tu widoki butików z futrami i drogą biżuterią na każdej ulicy.

Wrażenie jak na tak małą miejscowość robi z pewnością centrum handlowe Kasavetis, gdzie kupić można głównie wyroby skórzane, biżuterię oraz futra. Pod koniec sezonu turystycznego można liczyć tam na ciekawe promocje i wyprzedaże luksusowych wyrobów.

Znajdujące się w okolicach miasta pole golfowe także cieszy się ogromnym zainteresowaniem bogatych turystów. Kobieca część odwiedzająca miasteczko oprócz robienia zakupów raczy się zabiegami w SPA czy modnym ostatnio Fish Spa. Zabieg polega na moczeniu nóg w specjalnie przygotowanym akwarium wypełnionym małymi rybkami. Podgryzają one złuszczony naskórek, masują stopy i poprawiają krążenie.

Konsumpcjonizm w pełnej krasie dopełnia imprezowy charakter miasta – mnóstwo klubów, dyskotek i salonów gier, które nigdy nie zasypiają. Na ulicy Agais Paraskevis życie nocne toczy się przez całe lato i doskonale oddaje klimat i charakter tej wyjątkowej miejscowości.

 

Kreta – co zwiedzić?

Kreta – ciekawe miejsca i mnóstwo atrakcji, to pierwsze co przychodzi na myśl, gdy prześledzimy co skrywają przed nami okoliczne przestrzenie. To wyspa wyjątkowa, pełna atrakcji, tajemnic i niezwykłych miejsc, których nie sposób pominąć odwiedzając ją. Miasteczko Hersonissos ze względu na doskonałe położenie daje nam ogromne możliwości eksplorowania i odkrywania jej tajemnic.

Koniecznie trzeba odwiedzić miejscowość Heralklion czyli wyspiarską stolicę, gdzie podziwiać można dziedzictwo kultury antycznej. Warto zwiedzić tamtejsze muzeum, jedno z najsłynniejszych w całej Grecji, gdzie znane z kart podręczników zabytki podziwiać można na żywo.

Pałac w Knossos to kolejny punkt, który nie może nam umknąć. Słynny labirynt, w którym według legendy mieszkał Minotaur to miejsce wyjątkowe i ciekawe, które z pewnością oczaruje dziecięcą wyobraźnię.

Punktem, w który warto się wybrać jest także Jaskinia Dikteon Andron. Ogrom tamtejszej przestrzeni i legenda jakoby narodzić miał się w niej Zeus wprowadza nutę tajemniczości oraz ekscytacji.

Także fani historii nie mogą się rozczarować, gdyż w miasteczku Archanes, Tylissos oraz Amnissos znajdują się liczne znaleziska, ruiny i cmentarz z czasów antycznych oraz stanowiska archeologiczne. Zdecydowanie warto odwiedzić i eksplorować Kretę, gdyż rozsiane są na niej wyjątkowe i warte uwagi lokacje, wśród których każdy odnajdzie coś ciekawego dla siebie.

Hersonissos – hotel

Miasteczko jest ośrodkiem pełnym apartamentów nad samym morzem i luksusowych obiektów. W poszukiwaniu noclegu nie sposób nie natrafić na hotele serwujące pakiet all inclusive. Nie oznacza to, że w kurorcie nie uświadczymy tanich pokoi i apartamentów, lecz drogie hotele wyraźnie wskazują docelową grupę gości, którzy odwiedzają miasteczko i potwierdzają jego wybitnie kosmopolityczne i ekskluzywne nastawienie.

Za luksusowy rodzinny apartament hotelowy przyjdzie nam zapłacić nawet ponad dwa tysiące złotych za noc. Ogromna baza hotelowa pozostawia jednak wybór i oferuje wiele ciekawych alternatyw, wśród których nie jest wielkim problemem znalezienie pokoju, którego cena nie przekracza za 100 zł za noc od osoby.

Hersonissos z oddali, czyli w poszukiwaniu spokojnej oazy

Warto wybrać się na spacer w góry i zobaczyć zgoła odmienne, stare miasteczko. Jeden ze szlaków zaprowadzi nas wprost na wzgórze, na którym naszym oczom ukażą się kameralne domki, stare kawiarnie, a to wszystko w okolicy starego kościółka.

Całość dopełnia obecność drzew oliwkowych, limonek, czy gałęzi uginających się pod ciężarem dojrzałych granatów. To miejsce idealne, by na chwilę odpocząć od zgiełku i podziwiać ekscentryczne Hersonissos z oddali.

 

Miasta w Grecji przyzwyczaiły nas do stereotypu spokojnych miejsc, gdzie na każdym kroku napotykamy na ślady przeszłości zamknięte w nowoczesnych muzeach i pośród spokojnych alejek pełnych turystów z dziećmi. Hersonissos łamie ten stereotyp zdecydowanie wprowadzając nową definicję greckiego kurortu.

Panująca tu atmosfera przepychu i nieustającej zabawy nie będzie służyć wszystkim, jednak dla części będzie rajem, z którego łatwo wydostać się w kierunku typowych greckich atrakcji, by na noc wrócić i bawić się w jednej z dyskotek do białego rana, a nad ranem wrócić do luksusowego apartamentu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ