Michał Nielub
Michał Nielub
05 Lis, 2017 - 05:00

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce

Michał Nielub

Oferta sylwestrowa polskich miast jest bardzo bogata. Gdzie na Sylwestra w tym roku? Poniżej publikujemy 11 miejsc, które dostarczą szampańskiej zabawy i niezapomnianej imprezy.

Gdzie na Sylwestra w Polsce? Możliwości jest wiele. Jeżeli zależy nam na szampańskiej zabawie, mnogością atrakcji, a także przyjemnie spędzonego czasu – warto wybrać się do jakiegoś miasta. Poniżej 11 propozycji miejscowości, w których noc sylwestrowa będzie udana.

11. Bydgoszcz, czyli niepozorne miasto z licznymi atrakcjami

Jest to miasto nieco mniej kojarzone z zabawą, niż sąsiadujący z nim Toruń. Jednak jest to miejsce, gdzie na Sylwestra warto się wybrać. W ostatnim czasie oblicze Bydgoszczy bardzo się zmieniło. Liczne remonty i rewitalizacje sprawiły, że odzyskała swój dawny blask. Istnieje tu również bogata oferta zabaw sylwestrowych oraz corocznie wspólne świętowanie w centrum.

Dowiedz się więcej: Jak wykonać trwały makijaż sylwestrowy? >>

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce - kieliszki szampana

10. Toruń, czyli Sylwester w sercu gotyku

Miasto, którego ścisłe centrum jest zabytkiem sztuki gotyckiej. Starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co wpłynęło na rozwój różnych miejsc imprezowych.

Gdzie na Sylwestra wybrać się w Toruniu? Nie musimy iść nawet do lokalu. Miasto samo w sobie jest piękne, na Starym Rynku corocznie grają koncerty największe gwiazdy polskiej estrady. Wystarczy wynająć pokój w centrum lub w pobliżu by spędzić niezapomnianą noc sylwestrową.

Nie zapomnijmy również spróbować pysznych pierniczków, które z szampanem będą smakowały wybornie.

Dowiedz się więcej: Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien >>

9. Zakopane, czyli gdzie na Sylwestra ze śniegiem

Gdzie na Sylwestra w góry? Odpowiedź może być tylko jedna – Sylwester w Zakopanem. Miasto to intensywnie się rozwija pod względem turystycznym. Dostępna oferta noclegowa, potencjał, a także różnorodność pubów i barów spowodowała, że na przełomie 2016/2017 odbył się tu Sylwester z TVP.

Z racji umiejscowienia u podnóża Tatr możemy być pewni, że noc sylwestrowa na Krupówkach będzie niezwykle klimatyczna. Osoby aktywne mogą również zdecydować się na nieco mniej standardową opcję, czyli przywitać Nowy Rok na stoku narciarskim.

Dowiedz się więcej: Święta w górach – 7 sposobów na nietypowe Boże Narodzenie >>

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce - snowboard

8. Poznań, czyli Sylwester po wielkopolsku

Wielkopolska szczyci się swoją unikalnością pod wieloma względami. Specyfiki tego regionu możemy zasmakować, wybierając Poznań jako miejsce, gdzie spędzimy Sylwestra. Co roku organizowana jest tu wspólna zabawa na Starym Rynku, natomiast oferta pubów i lokali zapewni szampańską zabawę do rana.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Poznań >>

7. Wrocław, czyli Sylwester na Śląsku

Wrocław stanowi serce Dolnego Śląska – region tak samo tajemniczy, co atrakcyjny. Sylwester we Wrocławiu to przede wszystkim piękna architektura Starego Miasta, bogata oferta balów sylwestrowych oraz wspólna zabawa w sercu miasta.

W 2016 roku odbyła się tu impreza organizowana przez Telewizję Wirtualnej Polski, jednak i bez tego wydarzenia noc sylwestrowa będzie niezapomniana (lub zapomniana – zależy w jaki sposób wolimy się bawić).

Dowiedz się więcej: 12 potraw wigilijnych – lista tradycyjnych dań >>

6. Biały Dunajec, czyli gdzie na Sylwestra po spokój i ciszę

Nie wiesz, gdzie wybrać się na Sylwestra, aby jednak uniknąć szalonej zabawy? Taką ofertę możemy znaleźć w Białym Dunajcu.

Jest to połączenie Sylwestra w górach z wypoczynkiem i rekreacją. W okolicy znajduje się kilka stoków narciarskich. Po całodziennym wysiłku, możemy usiąść w góralskiej agroturystyce i raczyć się słynną wiśniówką.

Dowiedz się więcej: Wakacje w górach – najpiękniejsze miejsca w Polsce na górskie wycieczki >>

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce - śnieg

5. Katowice, czyli Nowy Rok ze Spodkiem w tle

Aglomeracja śląska jest mało kojarzona z atrakcyjnością. Jednak Katowice to miasto, które warto rozważyć. Sylwestra można spędzić tu zdecydowanie taniej, niż w innych bardziej znanych miastach. Zabawy dostarczy corocznie organizowane wydarzenie pod katowickim Spodkiem. Zapraszane są tu gwiazdy znane z polskiej estrady – nie inaczej będzie i w tym roku.

Dowiedz się więcej: TOP 7: Poznaj ciekawe miejsca na Śląsku >>

4. Ustka, czyli Sylwester nad morzem z pakietem SPA

Sylwester nad morzem to również ciekawa alternatywa dla osób unikających szampańskiej zabawy. Ustka, jako miasto kuracjuszy, wydaje się być idealnym miejscem do odpoczynku.

Znajduje się tu mnóstwo hoteli oferujących Sylwestra zarówno z balem, jak i bez tej imprezy. Sylwestra można również spędzić w SPA i przywitać Nowy Rok całkowicie zrelaksowanym. Takie możliwości sprawiają, że Sylwester nad morzem jest dla każdego.

Dowiedz się więcej: Weekend w SPA – TOP 7 najlepszych propozycji >>

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce - SPA

3. Trójmiasto, czyli Nowy Rok pełen nadmorskich wrażeń

Trójmiasto to tak naprawdę trzy miasta, położone blisko siebie. Jednak komunikacja pomiędzy nimi, jak i powiązania sprawiają, że rozpatruje się je jako jedną miejscowość. Dzięki różnorodności oferowanej zarówno przez Gdańsk, Gdynię, jak i Sopot jest to miejsce, gdzie na Sylwestra warto udać się niezależnie od tego, jaki rodzaj zabawy preferujemy.

  • Zależy nam na nocy pełnej wrażeń i szaleństwa? Sopot nie bez powodu zwany jest „imprezownią” Trójmiasta. Dodatkowo możemy tu podziwiać rozświetlone wybrzeże z najdłuższego molo w Polsce.
  • Łakniemy uroczej architektury i wspaniałych ludzi? Gdańsk zapewni nam taką atmosferę bez problemu.
  • A może pragniemy spokoju, wraz z bogatą ofertą SPA? To wszystko znajdziemy zarówno w Gdańsku, jak i w Sopocie oraz w Gdyni.

Dowiedz się więcej: Catering wigilijny – czy to się opłaca? >>

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce - zabawa sylwestrowa

2. Warszawa, czyli gdzie na Sylwestra z zapewnioną zabawą

Stolica Polski to nie tylko największe miasto w naszym kraju. To również niesamowita różnorodność, jeżeli chodzi zarówno o oferty imprez, jak i możliwość poznania ludzi z innych krajów.

Ponadto serce Warszawy w ostatnim czasie bardzo się zmieniło. Mamy możliwość spędzenia Sylwestra zarówno w nowoczesnym, europejskim otoczeniu Śródmieścia, jak i zabytkowym Starym Mieście czy usytuowanym u brzegów Wisły Stadionie Narodowym. 

Dowiedz się więcej: Pomysły na zabawy integracyjne na Wigilię firmową >>

1. Kraków, czyli Sylwester z historią

Kraków to miasto królewskie, a zarazem wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. To tutaj ściągają tłumy turystów nie tylko z Polski, ale również i z zagranicy. Wszystko to sprawia, że nie da się zliczyć ile rodzajów pubów, restauracji oraz barów tutaj funkcjonuje.

Stwarza to wielkie szanse na przeżycie zarówno szampańskiej zabawy, jak i imprezy tematycznej. A to wszystko w otoczeniu wyjątkowej zabudowy historycznej – na Rynku bądź na przepełnionym knajpkami Kazimierzu.

Dowiedz się więcej: Największe miasta w Polsce – TOP 11 >>

TOP 11: Gdzie na Sylwestra w Polsce - Trójmiasto

Gdzie na Sylwestra w Polsce? Możliwości jest naprawdę wiele. Niezależnie od tego, czy chcemy szalonej zabawy, czy szukamy miejsca z dala od zgiełku sylwestrowej nocy, polskie miasta nam to zapewnią. Dzięki położeniu, możemy zarówno spędzić Sylwestra nad morzem, jak i w górach. Do wyboru, do koloru!

ZOBACZ RÓWNIEŻ