Michał Nielub
Michał Nielub
11 Lut, 2018 - 02:00

Gadżety do samochodu, które warto mieć

Michał Nielub

Gadżety do samochodu mogą być dobrym pomysłem zarówno na prezent dla mężczyzny, jak i kobiety. Wiele z nich potrafi znacząco ułatwić życie kierowcom, którzy chętnie z nich korzystają.

Gadżety do samochodu mają rozmaite zastosowania. Wiele z nich znacząco przyczynia się do poprawy zarówno komfortu, jak i bezpieczeństwa jazdy. Tego typu akcesoria samochodowe w wielu przypadkach sprawdzą się jako idealny prezent dla mężczyzny, jednak nie tylko. Coraz większy udział wśród nawet zawodowych kierowców stanowią kobiety, w związku z tym gadżety do auta sprawdzą się jako prezent również w sytuacji obdarowania nimi płci pięknej.

Gadżety do samochodu – TOP 12 najciekawszych

Wśród najbardziej interesujących akcesoriów samochodowych, które warto mieć, znajdują się zarówno klasyczne uchwyty do telefonu, jak i gadżety elektroniczne.

Poniżej prezentujemy zestawienie gadżetów, które naszym zdaniem są najciekawsze i które warto mieć.

1. Elektroniczna skrobaczka do szyb

Absolutne „musisz to mieć” wśród gadżetów do auta. W odróżnieniu od klasycznej skrobaczki do szyb, jej podgrzewana wersja sprawi, że poranne oczyszczanie auta z lodu nie będzie już stanowić problemu. Nie poczujesz już znajomego uczucia odmrożenia palców lub nieprzyjemnego widoku porysowanych szyb.

Wystarczy, że wepniesz taką skrobaczką do gniazdka samochodowego na kilka minut. Wbudowana wewnątrz grzałka roztopi lód, którym pokryta jest szyba Twojego auta. Koszt takiego gadżetu również nie zwala z nóg – całkiem przyzwoite urządzenia dostaniesz już za ok. 45 zł.

2. Kabinowy podgrzewacz

Doceniasz walory użytkowe Webasto? Istnieją gadżety do samochodu, które nie dość, że są tańsze, to w zasadzie dostarczają identycznych korzyści. Kabinowy podgrzewacz można zaprogramować w taki sposób, by nagrzało wnętrze samochodu nawet 20 min przed przyjściem kierowcy.

Jednocześnie urządzenie posiada zdolność do odparowania szyb, a także ich rozmrożenia w okresie zimowym. Cena uzależniona jest od mocy urządzenia oraz dodatkowych funkcji. Najprostsze urządzenia można nabyć od 30 zł. Wersje z możliwością programowania oraz o wyższej mocy to koszt rzędu 300 zł, bardziej zaawansowane modele kosztują nawet ponad 400 zł.

Dowiedz się więcej: Sposoby na zaparowane szyby w samochodzie >>

3. Podgrzewana mata do samochodu

Nie znosisz siadać na zimny fotel w samochodzie, a nie posiadasz funkcji jego podgrzewania? Nie jesteś jedyny. Producenci akcesoriów samochodowych zauważyli, że jest to dosyć powszechny problem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kierowców, stworzyli podgrzewane maty do auta. Takie urządzenie działa wyłącznie wtedy, gdy ktoś na nim siedzi. Niektóre posiadają wbudowane opcje masażu. Taką namiastkę luksusowej limuzyny można nabyć już od 34 zł.

4. Magnetyczny uchwyt na telefon

W dobie powszechnego dostępu do smartfonów i coraz większych możliwości tych urządzeń mobilnych, solidny uchwyt do telefonu wydaje się być już podstawą. Ciekawostką są magnetyczne wersje tych uchwytów, dodatkowo wyposażone w indukcyjne ładowarki.

Silny magnes zapewnia utrzymanie telefonów nawet z ekranami pięciocalowymi. Dodatkowo posiada diody sygnalizujące, czy ładowarka jest kompatybilna z określonym smartfonem czy nie. Koszt takiego urządzenia wynosi ok. 250 zł.

Gadżety do samochodu, które warto mieć - uchwyt magnetyczny

źródło zdjęcia: xgsm.pl

5. Mata antypoślizgowa

Alternatywą dla klasycznych uchwytów do telefonu są maty antypoślizgowe. Te gadżety samochodowe mają tę przewagę, że dowolne urządzenie mobilne położymy w wybranym miejscu na desce rozdzielczej. Dzięki temu będą one zawsze pod ręką.

Istnieją również większe wersje, przeznaczone do zastosowania w bagażnikach, co unieruchomi np. zakupy. Chcąc stać się posiadaczem takiego gadżetu do auta, należy liczyć się z wydatkiem w granicach 3 – 20 zł.

Gadżety do samochodu, które warto mieć - maty antypoślizgowe

źródło zdjęcia: pokrowce.fryda.com.pl

6. Inteligentny lokalizator kluczy

Ciągle gubisz kluczyki do samochodu? Być może warto rozważyć zakup inteligentnego lokalizatora kluczyków. W odróżnieniu od standardowych urządzeń tego typu, poszukiwania zagubionych przedmiotów nie ograniczają się wyłącznie do wywołania sygnału dźwiękowego.

Komunikacja odbywa się za pomocą Bluetooth oraz przy wykorzystaniu darmowej aplikacji na smartfona. Dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia dokładnej lokalizacji, w której poszukiwany przedmiot się znajdował. Koszt takiego zestawu to ok. 70 zł.

Gadżety do samochodu, które warto mieć - lokalizator kluczy

źródło zdjęcia: dybcia.pl

7. Komunikator samochodowy

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie możemy podziękować innemu kierowcy inaczej niż mrugnięciem świateł? Twórcy komunikatora LED myśleli podobnie. Dlatego zaprojektowali i wprowadzili na rynek wyświetlacz LED, który można umieścić za tylną szybą samochodu.

Istnieje możliwość zaprogramowania 9 wiadomości. Może służyć zarówno do wyrażania swoich emocji (np. „dziękuję” lub „zwolnij”) lub służyć jako reklama w firmie. Tego typu gadżety samochodowe można nabyć już za 149 zł.

Gadżety do samochodu, które warto mieć - komunikator

źródło zdjęcia: skori.pl

8. Wideorejestrator i kamera cofania w jednym

Wideorejestratory to popularne gadżety do samochodu. Jednak niewiele z dostępnych produktów tworzy jeden system, dzięki któremu mamy możliwość nagrywania zdarzeń z jazdy oraz korzystania z funkcji kamery cofania. Twórcy Xblitz Park View zadbali o połączenie tych dwóch funkcjonalności.

Urządzenie to montowane jest w obudowie lusterka wstecznego. Posiada duży, ponad czterocalowy wyświetlacz. Zestaw ma dwie kamery, przedni rejestrator jazdy posiada kąt widzenia 120 stopni oraz wysoką jakość nagrywanego obrazu. Zestaw można nabyć w cenie 359 zł.

9. Zestaw głośnomówiący do samochodu

Warto zadbać o zakup takich gadżetów do auta, które znacząco wpłyną nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim poprawią nasze bezpieczeństwo. Bez wątpienia do takich akcesoriów samochodowych zaliczyć należy wszelkiego rodzaju zestawy głośnomówiące.

Większość z nich obsługiwana jest obecnie wyłącznie za pomocą komend głosowych, dzięki czemu nie musimy odrywać rąk od kierownicy nawet po to, by odebrać przychodzące połączenie. Najwyżej oceniane tego typu urządzenia produkowane są przez Jabra oraz Parrot, zaś cena produktów godnych polecenia waha się w granicach od 139 do 259 zł.

10. Słuchawka Bluetooth

Bezpieczne prowadzenie rozmowy w trakcie jazdy umożliwiają bezprzewodowe słuchawki Bluetooth. Odbieranie przychodzących połączeń nie wymaga od nas odrywania rąk od kierownicy. Główna różnica tkwi więc w sposobie użytkowania, a także w cenie. Słuchawki Bluetooth np. marki Jabra to koszt w granicach 40-50 zł.

11. Kabel AUX

Posiadacze starszych modeli aut docenią te gadżety do samochodu, które umożliwiają im odtwarzania muzyki z ich telefonów. Takie możliwości daje bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy zakupić kabel AUX z dwoma złączami typu mini jack, by podłączyć swój telefon do radia i móc cieszyć się ze słuchania własnej playlisty. Zaletą jest niska cena – tego typu okablowanie możemy nabyć już od 10 zł.

12. Bagażniki samochodowe – na narty, na rower, na bagaż

Nieocenionymi akcesoriami samochodowymi są dodatkowe bagażniki. Zasadniczo wyróżnia się dwa ich typy – na dach i na tylną klapę. Oba rozwiązania posiadają swoje wady i zalety, które różnią się w zależności od typu auta, jakie posiadamy.

Niemniej jednak wybierając tego typu urządzenie warto zastanowić się, do czego najbardziej będzie nam potrzebne. Będziemy przewozić narty, rower czy może walizki? Zaletą tych produktów jest możliwość ich demontażu, by zastąpić np. bagażnik na rower bagażnikiem na narty. Zakres cenowy jest szeroki i waha się w granicach 300 zł do nawet ponad 1 000 zł.

Dowiedz się więcej: 

Gadżety do samochodu – wybierz takie, które najbardziej potrzebujesz

Na rynku dostępne są również gadżety samochodowe, które nie spełniają żadnych konkretnych funkcji poza możliwością personalizacji wnętrza pojazdu lub zewnętrznej karoserii. Do takich zaliczyć należy np. pokrowce na podgłówki z dowolnym nadrukiem, nakładki na lusterka czy dywaniki samochodowe.

Elementy personalizacji oraz funkcjonalności łączą w sobie np. uchwyty na telefon lub ładowarki samochodowe z możliwością naniesienia własnego nadruku. Wybór akcesoriów samochodowych jest naprawdę szeroki i zanim cokolwiek wybierzemy, warto poświęcić chwilę na refleksję odnośnie tego, jakich gadżetów do auta tak naprawdę potrzebujemy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ