Michał Nielub
Michał Nielub
12 Wrz, 2017 - 15:40
Full Service Leasing poprzez leasing operacyjny - na czym polega?

Full Service Leasing poprzez leasing operacyjny – na czym polega?

Michał Nielub

Powszechną formą finansowania zakupu auta przez firmy jest leasing operacyjny, jednak o wiele ciekawszy może być Full Service Leasing.

Leasing operacyjny z punktu widzenia optymalizacji podatku dochodowego jest korzystną formą finansowania samochodu. Dlaczego? Raty są od razu księgowane jako koszt, dzięki czemu obniżana jest wartość podatku, który należy zapłacić. Okazuje się jednak, że o wiele więcej korzyści firmy mogą odnieść, korzystając z oferty Full Service Leasing.

Full Service Leasing a leasing operacyjny

Leasing samochodowy wiąże się z określonymi korzyściami – jest to rozwiązanie dedykowane dla firm, które ponoszą niewielkie koszty przy dużych przychodach. Leasing operacyjny z formalnego punktu widzenia polega na tym, że leasingodawca oferuje środek trwały (np. auto) na dany czas i przy określonych opłatach. Natomiast wszelkie koszty eksploatacyjne ponosi leasingobiorca.

Dowiedz się więcej: Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy – co wybrać >>

Full Service Leasing jest rozwiązaniem, w ramach którego wszelkie koszty związane z użytkowaniem pojazdu są po stronie leasingodawcy. W praktyce oznacza to, że jeżeli wystąpi konieczność np. serwisowania samochodu, jego napraw lub wymiany opon, leasingobiorca nie ponosi żadnych kosztów z tego tytułu.

Oferta leasingu samochodu w tej opcji wiąże się również z wykupieniem ubezpieczenia, możliwością korzystania z auta zastępczego oraz pełnym Assistance bez żadnych dodatkowych kosztów po stronie biorącego auto w leasing.

Dla kogo Full Service Leasing?

Leasing operacyjny w takiej formie w pewnym stopniu przyjmuje formę długoterminowego wynajmu auta. Leasingodawcy produkt ten dedykują przede wszystkim dużym przedsiębiorstwom oraz korporacjom międzynarodowym, posiadającym swoją flotę samochodów. Z punktu widzenia dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją pojazdów, tak określona grupa odbiorców wydaje się być naprawdę właściwa.

Dowiedz się więcej: Kredyt czy leasing samochodowy – co jest lepsze dla firmy? >>

Duże korzyści z takiego leasingu samochodowego odniosą również mniejsze firmy usługowe, których działalność wymusza angaż grupy przedstawicieli handlowych. Warunkiem jest, że muszą notować wysokie przychody przy niskich kosztach. Dotyczy to głównie takich branż, jak np. firmy doradztwa biznesowego i unijnego, biura projektowe i architektoniczne, nadzór inżynieryjny na placach budowy itp.

Leasing operacyjny jest korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw, gdyż raty leasingu są księgowane jako koszt, dzięki czemu obniżany jest podatek dochodowy należny do zapłaty. Rozwiązaniem dla bardzo dochodowych firm usługowych, dużych przedsiębiorstw lub korporacji międzynarodowych jest Full Service Leasing. W ramach tej oferty leasingodawca pokrywa wszystkie koszty, wynikające z użytkowania pojazdów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ