Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
21 Lip, 2017 - 10:55
Najmodniejsze fryzury na lato - warkocze

Najmodniejsze fryzury na lato – warkocze

Anna Wezgraj da Silva

Brak pomysłu na ciekawe uczesanie? Warkocze można zapleść szybko i co ważne – według własnego stylu. Oto najciekawsze propozycje na letnie fryzury.

Modne nieprzerwanie od długiego czasu: warkocze. Są ekspresowe w wykonaniu, dlatego mogą być świetną alternatywą dla skomplikowanych i czasochłonnych fryzur.

Najlepsze warkocze można zapleść na włosach sięgających do ramion lub dłuższych, lecz nawet i na nieco krótszych włosach również można zrobić zachwycający warkocz. Jaki rodzaj splotu wybrać?

Warkocze na każdą okazję

Trzeba na wstępie  zaznaczyć, że warkoczy nie powinniśmy się bać. Jedne panie rezygnują z tego rodzaju fryzury, gdyż uważają ją za zbyt młodzieńczą, inne z kolei nie potrafią wykonać splotów. Tego rodzaju uczesanie jest bardzo uniwersalne i sprawdzi się niemalże wszędzie: w pracy, szkole, na siłowni bądź romantycznej kolacji.

Najważniejsze to dopasowanie odpowiedniego rodzaju warkocza do swojego stylu oraz okazji. Samo wykonanie splotów jest banalnie proste – wystarczy tylko odrobinę praktyki. Większość warkoczy można wykonać samodzielnie, choć przy niektórych wersjach przyda się pomocna dłoń.

Dowiedz się więcej: Fryzury do pracy – 5 pomysłów na szybką stylizację długich włosów >>

Najmodniejsze fryzury na lato - warkocze - koszyczek

Różne rodzaje warkoczy

W zależności od długości włosów, okazji oraz nastroju, na włosach można wyczarować naprawdę wiele fryzur z warkoczem w roli głównej. Prosty, zwykły warkocz (tzw. angielski) to klasyka na każdą okazję – jest punktem wyjścia do pozostałych splotów.

Dowiedz się więcej: Modne fryzury dla dziewczynek – na co dzień i na wyjątkowe okazje >>

Inne, bardzo popularne warkocze to: warkocz francuski (dobierany od góry), warkocz holenderski (pasma włosów przekładane są pod spodem) oraz kłos. Osoby aktywne z pewnością ucieszy tzw. boxer braid, nawiązujący swoim stylem do walk na ringu. Niepoprawne romantyczki ucieszą się z tzw. koszyczków, czyli warkoczy oplatających głowę.

Artystyczne dusze odnajdą się w stylu boho (styl bohemy), łączącym oryginalność, kreatywność i luz, którego swoistym symbolem są luźne, pozornie chaotyczne warkocze. Z kolei odważne, pełne wigoru osoby mogą zdecydować się na warkoczyki afrykańskie, które doskonale komponują się w stylizacji rockowej bądź etno.

Bardzo wdzięczną fryzurą na lato będzie też koczek z warkoczem, który można uzyskać poprzez zaplecenie warkocza francuskiego przy opuszczonej w dół głowie i zebraniu pozostałej części włosów w luźny koczek.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze fryzury ślubne >>

Najmodniejsze fryzury na lato - warkocze - koczek z warkoczem

Optyczne zagęszczanie włosów

Właścicielki cieniutkich „miotełek” ucieszą się na wieść, że warkocze można zagęścić. Nie chodzi tutaj o zagęszczanie włosów u profesjonalisty, lecz jedynie o zwiększenie objętości warkocza. W tym celu, podczas wykonywania splotu wystarczy delikatnie wyciągnąć poszczególne pasma, aby dodać im objętości. Taki warkocz powiększy się optycznie i będzie wyglądał zjawiskowo.

Najmodniejsze fryzury na lato - warkocze - zagęszczanie włosów

źródło zdjęcia: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.pt

Zdrowe włosy: właściwa pielęgnacja przy warkoczach

Luźne warkocze same w sobie nie powodują większych uszkodzeń struktury włosa, a wręcz przeciwnie – zalecane są m.in. do snu, aby uniknąć plątania się długich włosów. Mimo to, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Farbowanie, lokowanie czy prostowanie włosów to jedne z największych „grzechów”. Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę, że spanie z mokrymi włosami również znacząco naraża je na uszkodzenia mechaniczne. Suszarka do włosów będzie więc dobrym pomysłem (oczywiście, przy użyciu ciepłego lub chłodnego strumienia powietrza, a nie gorącego), jeżeli nie mamy czasu na ich naturalne wysuszenie.

W pielęgnacji włosów poddanych splotom, pomoże dobra szczotka. Na szczególną uwagę zasługuje Tangle Teezer, czyli specjalna szczotka przeznaczona do bezbolesnego i szybkiego rozczesywania włosów. Dzięki specjalnej budowie świetnie nada się także do delikatnego masażu skalpu.

Na sam koniec warto odżywić włosy od środka poprzez odpowiedni olejek do włosów. Można zdecydować się na sklepowe preparaty bądź zastosować naturalne rozwiązanie, jakim jest np. olejek kokosowy.

Dowiedz się więcej o tym, jak używać olej kokosowy na włosy >>

Najmodniejsze fryzury na lato - warkocze - Tangle Teezer

źródło zdjęcia: materiały producenta Tangle Teezer

ZOBACZ RÓWNIEŻ