Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
14 Maj, 2017 - 16:33

Fryzury do pracy – 5 pomysłów na szybką stylizację długich włosów

Anna Wezgraj da Silva

Najlepsze fryzury do pracy to te klasyczne i stonowane. Jak je wykonać?

Fryzury do pracy nie muszą być nudne. Jednego dnia można rozpuścić i wygładzić włosy, innego z kolei postawić na luźny kok lub delikatne sploty. Wizerunek powinien być oczywiście dopasowany do kultury panującej w firmie.

Wszystko zależy od tego czy wymagane jest przestrzeganie tzw. dress code czy też można pozwolić sobie na odrobinę luzu, a nawet romantyzmu.

Fryzury do pracy – 5 stylistycznych rozwiązań

Uczesanie do pracy wielu kobietom sprawia kłopot. O poranku mało kto ma czas i chęci na żmudne układanie fryzury. O ile krótkie włosy można nieco łatwiej wystylizować, o tyle z długimi jest problem.

Nieśmiertelny kucyk to szybki sposób na zapanowanie nad czupryną o poranku. Co jeszcze można wyczarować z włosów w dość krótkim czasie by odmienić swój wygląd w pracy?

1. Gładko zaczesane włosy

Gładko zaczesane koki, upięcia i kucyki to bardzo eleganckie i uniwersalne fryzury do pracy. Idealnie sprawdzą się do biura bądź podczas spotkań biznesowych. Są ponadczasowe i dobrze komponują się niemal z każdym strojem.

Aby nadać im nieco więcej stylu można pokusić się o dodatek np. w postaci eleganckiej tasiemki. Nawet zwykły kucyk wygładzony i opleciony aksamitką nabierze charakteru.

Dowiedz się więcej: Idealnie proste włosy – 11 naturalnych sposobów >>

Fryzura do pracy - kok

2. Luźne koki, czyli romantyzm pod kontrolą

Innym bardzo prostym pomysłem na ciekawą fryzurę do pracy są różnego rodzaju luźne upięcia. Nie są zbyt oficjalne, ale równocześnie stonowane i kobiece. Ich niewątpliwą zaletą jest uniwersalność. W pracy będą wyglądać elegancko w towarzystwie koszuli, natomiast po godzinach świetnie sprawdzą się podczas niezobowiązującego spotkania z przyjaciółmi.

Luźne koki i koczki są łatwe w wykonaniu i wprowadzają do stylizacji nutkę romantyzmu. Niezbędnymi akcesoriami będą tutaj gumki, wsuwki w kolorze włosów i okrągłe wypełniacze. Na włosach można wyczarować delikatne podpięcia, koki w stylu ślimaka czy koczki z warkocza.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o włosy każdego dnia – poradnik >>

Fryzury do pracy - upięcia

3. W prostocie tkwi siła

Bardzo szybką i elegancką fryzurą będzie też po prostu wygładzenie i rozpuszczenie włosów. Przedziałek można zostawić na środku lub na boku.

Dowiedz się więcej: Włosy do ramion – najpiękniejsze stylizacje i modne cięcia >>

Fryzury do pracy - proste włosy

4. Modne warkocze i delikatne sploty

Luźne warkocze wyglądają pięknie i bardzo kobieco. W kompozycji z odpowiednim strojem np. eleganckim żakietem mogą wprawić w zachwyt.

Jeżeli charakter pracy nie pozwala na taki styl, można też zdecydować się na wysoki warkocz francuski, jego wariację z kokiem lub jedynie minimalny splot we fragmencie fryzury.

Dowiedz się więcej: Najmodniejsze fryzury na lato – warkocze >>

Fryzury do pracy - warkocze

5. Pół spięte, pół rozpuszczone

Długie, lśniące włosy  to powód do dumy. Nie zawsze można sobie jednak pozwolić na ich całkowite rozpuszczenie. Wyjściem z takiej sytuacji będzie ich częściowe upięcie. W zależności od rodzaju pracy można się zdecydować na te luźne lub bardziej eleganckie.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze fryzury ślubne >>

Fryzury do pracy - częściowe upięcie

ZOBACZ RÓWNIEŻ