ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
10 Sty, 2020 - 18:07
Farbowanie włosów – wszystko, co musisz wiedzieć

Farbowanie włosów – wszystko, co musisz wiedzieć

ARTYKUŁ PARTNERA

Farbowanie włosów to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na to, by w krótkim czasie zmienić swój wygląd. Koloryzację można wykonać pod okiem profesjonalnego fryzjera lub w domu – jest to stosunkowo prosty zabieg, jednak aby zapewnić sobie korzystny efekt, warto stosować się do podstawowych wskazówek.

Bardzo ważnym czynnikiem, z jakim trzeba zmierzyć się już na samym początku, jest wybór odpowiedniego produktu do koloryzacji. Godną uwagi propozycją są farby Garnier Color Naturals. Dobry skład, gama naturalnych odcieni i łatwość aplikacji na włosy przesądzają o tym, że jest to produkt, po który warto sięgnąć. Co jeszcze musisz wiedzieć, zanim podejmiesz się samodzielnej koloryzacji włosów?

Garnier Color Naturals – wybierz odcień, który do Ciebie pasuje!

Kiedy opcji wyboru jest mnóstwo, tak jak w przypadku serii Garnier Color Naturals, znalezienie idealnego dla siebie odcienia nie stanowi problemu. Kolor wymaga odświeżania co kilka tygodni i warto pamiętać o tym, że w łatwy sposób można go zmienić. Aby jednak zapobiec niezadowoleniu, warto zawczasu przemyśleć decyzję dotyczącą wyboru perfekcyjnego odcienia.

Aby kolor dobrze dopasował się do typu urody, należy zwrócić uwagę na naturalny kolor włosów – bardzo radykalne zmiany mogą nie wyglądać dobrze. Trzeba pamiętać, że blondynka ma nie tylko jasne włosy, ale także brwi i rzęsy, a także najczęściej dość jasną skórę. W związku z tym koloryzacja do czerni może sprawić, że zarówno twarz, jak i skóra na całym ciele, a także oprawa oczu będą wyglądać bardzo blado i niekorzystnie. Sytuacja wygląda nieco inaczej w drugą stronę – panie o ciemnych włosach i oprawie oczu w niektórych odcieniach blondu mogą prezentować się naprawdę dobrze.

Koloryzacja może służyć jednak nie tylko radykalnym metamorfozom wizerunku, ale i maskowaniu siwych włosów bądź wzmacnianiu koloru naturalnego. Niektóre odcienie naturalnego blondu mogą wydawać się zbyt mało wyraziste, przez co wiele kobiet nie czuje się dobrze w swoich naturalnych włosach. W takich sytuacjach warto sięgnąć po podobny, lecz nieco bardziej różniący się od koloru skóry odcień farby do włosów, np. Garnier miedziany blond.

Garnier Color Naturals – farba, która pielęgnuje

Przyjęło się sądzić, że koloryzacja jest zabiegiem silnie obciążającym strukturę włosów i wpływającym na pogorszenie ich kondycji. Obecnie na rynku dostępne są jednak produkty do koloryzacji, których nowoczesna formuła pozwala ograniczyć zniszczenia włosów do minimum, a tym samym zawiera składniki sprzyjające aktywnej pielęgnacji podczas zabiegu.

Wśród takich produktów wymienić należy farby Garnier Color Naturals. Ich gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, a co ciekawe – wiele odcieni wygląda niesamowicie naturalnie, dzięki czemu można wykorzystać je do odświeżenia swojego koloru naturalnego. To propozycja idealna dla fanek mody na naturalny look! Niektóre z tych odcieni to m.in. Garnier miedziany blond, brąz oraz ciemny blond.

Farby Color Naturals oparte są na formule bogatej w trzy olejki: olejek z awokado, oliwek oraz masło shea. Efekt, jaki można uzyskać dzięki tym produktom, to odżywione, miękkie i naturalnie wyglądające włosy, a także długotrwały kolor.

O czym pamiętać podczas samodzielnej koloryzacji?

Decydując się na wykonanie koloryzacji włosów samodzielnie, warto przedtem wykonać na skórze test alergiczny. Niewielki fragment skóry na nadgarstku bądź za uchem należy oczyścić przy pomocy spirytusu salicylowego, a następnie nanieść na niego niewielką ilość wybranej farby do włosów i pozostawić do wyschnięcia. Taki test powinien trwać ok. 48 godzin, a jeśli przez ten czas nie zajdą reakcje alergiczne ani nie wystąpią inne niepokojące objawy, oznacza to, że farbę można spokojnie nakładać na włosy i cieszyć się nowym kolorem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ