Urszula Stanisławska-Hunek
Urszula Stanisławska-Hunek
10 Maj, 2017 - 14:52

Farba tablicowa – 5 pomysłów na jej wykorzystanie

Urszula Stanisławska-Hunek

Każdy z nas uwielbiał w dzieciństwie pisać  kredą po tablicy. Obecnie farba tablicowa na masę zastosowań we wnętrzach i to nie tylko w dziecięcych pokojach.

Farba tablicowa dodawana do wystroju wnętrz nie dziwi już nikogo.  Coraz częściej wykorzystuje się ją w kuchni, salonie, a nawet sypialni.  Dodatki do dekoracji wnętrz z wykorzystywaniem takiego rodzaju farby można zakupić w sklepach albo po prostu zrobić je samemu, dzięki czemu jeszcze bardziej zyskają na atrakcyjności.  Oto pięć pomysłów na wykorzystanie farby tablicowej.

Kreatywna zastawa stołowa

Do udekorowania zwykłej zastawy stołowej oprócz farby, potrzebna będzie nam wielka dawka kreatywności.  Farba tablicowa idealnie pokryje porcelanowe filiżanki i kubki, na których z pomocą kredy możemy stworzyć unikatowe obrazki albo napisy.

 

Również drewniane lub metalowe tacki na jedzenie i doniczki z ziołami można przyozdobić  farbą i kredą, rysując na nich modne wzory albo napisy.

Dowiedz się więcej: Farba kredowa – ekologiczne i pomysłowe odnawianie mebli >>

 

Designerskie szafki

To dobra idea dla starych, zniszczonych szafek kuchennych bądź szafek w barach.  Z reguły takie szafki muszą być zamknięte, a dodatkowe miejsce do zapisywania ulubionych składników zawsze się przyda.

 

Pojemniki do przechowywania

Dobrą opcją wykorzystania farby jest pomalowanie choćby np. słoików, puszek bądź plastikowych pojemników, gdzie przechowywane są przyprawy albo inne drobniejsze rzeczy.  Po opisaniu pojemników z łatwością będziemy mogli znaleźć to, czego szukamy.

 

Takie pojemniki nie tylko przydadzą się w kuchni. Również w pokojach dziecięcych, salonie, biurach a nawet i zwykłych sklepach.

Farba tablicowa opisywanie pojemników

Zabawki

Nie dość, że pomalowanie większości zabawek farbą tablicową sprawi, że najmłodsi jeszcze chętniej będą się bawić, to tym samym zwiększy  się kreatywność dzieci.

 

Z reguły najmłodsze pociechy łapią za mazaki, by móc przyozdobić nawet najmniejszym szlaczkiem klocki. Z farbą tablicową będzie to o wiele łatwiejsze i praktyczniejsze.

 

Ściany tablicowe

Sprawdzą się wszędzie: w domu, biurze, sklepie, barze, restauracji, w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim. Ściany tablicowe są niezwykle praktyczne. Nie dość, że nie trzeba obawiać się, że nagle wielka kreska namalowana kredą nie zejdzie ze ściany, to w dodatku z łatwością będziemy mogli zapisać swój ulubiony przepis na ciasto, cennik drinków w barach czy praktyczne porady w salonie kosmetycznym.

Farby tablicowe na ścianie w kuchni

Przy pomocy takiej farby można wyczarować jeszcze więcej pomysłów i rzeczy. Zachęcamy do zabawy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ