Michał Nielub
Michał Nielub
10 Mar, 2018 - 02:00

Energylandia Zator – niesamowity park rozrywki

Michał Nielub

Energylandia Zator w woj. małopolskim to wyjątkowe miejsce. Oferuje różnorodne atrakcje, dzięki czemu można tu spędzić czas z całą rodziną. Karuzele, wioski tematyczne, planetarium, interesujący gry i zabawy interaktywne czy tematyczne pokazy oraz widowiska to tylko przykładowe atrakcje parku. Dowiedz się więcej!

Energylandia Zator to różnorodne atrakcje dla całej rodziny. Wiele z nich jest unikalnych i właściwych tylko dla tego miejsca. Z tego powodu każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno najmłodsi członkowie rodziny, młodzież w wieku szkolnym, studenci, a także znacznie starsze już osoby.

Energylandia Zator – gdzie to dokładnie jest?

Zator jest niewielkim miasteczkiem w zachodniej części województwa małopolskiego. Liczy niecałe 4 tys. ludności i znajduje się ok. 60 km od Krakowa i 20 km od Oświęcimia. Z racji swojej lokalizacji, blisko stąd jest do wielu atrakcji turystycznych. Energylandia znajduje się ok. 2 km od centrum Zatora. Park rozrywki usytuowany jest przy drodze krajowej nr 44 w kierunku Oświęcimia.

Energylandia w Zatorze powstała w 2014 roku i jest jednym z największych parków rozrywki w całej Polsce (zajmuje ponad 26 hektarów). Zapewnia rozmaitość atrakcji dla każdej grupy wiekowej, więc szybko stała się jednym z najciekawszych tego typu miejsc na terenie naszego kraju. Atrakcje rozlokowane zostały w 4 głównych strefach: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ektremalna oraz Water Park.

Energylandia Zator - widok z góry

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Energylandia: atrakcje dla najmłodszych

Park rozrywki Zator oferuje całą strefę, która została wyodrębniona z myślą o najmłodszych klientach. Ta część nazwana została Bajkolandią. Znajduje się tu łącznie 20 atrakcji, w tym m.in.:

  • karuzele,
  • łódki,
  • Wyspa Piratów,
  • kolejka Farma Krasnali,
  • Jeep Safari,
  • zjeżdżalnia Arctic.

Każda z nich dedykowana jest poszczególnym grupom wiekowym. Wiele z nich posiada również ograniczenia względem wysokości dziecka – np. na zjeżdżalnię Arctic nie wpuszczane są dzieci poniżej 2 roku życia i niższe niż 120 cm.

Energylandia Zator - karuzela

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Energylandia Zator – Strefa Familijna

Zator Energylandia to nie tylko miejsca dla najmłodszych. Specjalnie dla całych rodzin wydzielono strefę, która dostarczy wrażeń zarówno dla rodziców, jak i dzieci w praktycznie każdym wieku.

Najwięcej jest tu dostępnych atrakcji typu Roller Coaster, dostarczających dawki emocji i adrenaliny w rozsądnych proporcjach. Znajduje się tutaj również wioska wikingów, wioska szwajcarska, Jungle Adventure i wiele innych.

Dowiedz się więcej: Pomysły na rodzinny weekend – atrakcje dla dzieci w Polsce >>

Energylandia Zator - basen

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Energylandia Zator – Strefa Ekstremalna

Dla osób żądnych mocnych wrażeń, Energylandia oferuje atrakcje zapewniające naprawdę intensywne przeżycia. Znajdują się tutaj największe i najszybsze Roller Coastery, potężne wahadło Aztec Swings czy Space Booster, którego ramię wynosi 40 metrów. Wiele z tych urządzeń rozpędza się nawet do do 100 km/h!

Energylandia Zator - roller coaster

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Water Park

Latem 2016 roku otwarto dodatkową strefę. Water Park imituje wyspę tropikalną. Goście mogą tutaj wypocząć pod parasolem wraz ze swoimi podopiecznymi, nad których bezpieczeństwem czuwa wykwalifikowana kadra ratownicza.

Poza kąpielami słonecznymi, można wykąpać się w czystych rajskich basenach. Na gości czekają również tematyczne zagadki, a także niespodzianki, które aranżacyjnie nawiązują do egzotycznej charakterystyki wysp.

Energylandia Zator - water park

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Energylandia: atrakcje dla każdego

Na odwiedzających park Energylandia w Zatorze czeka coś znacznie więcej, niż park rozrywki i właściwe dla niego atrakcje. To miejsce oferuje również interesujące pokazy oraz widowiska.

Na 2018 rok przygotowano ekstremalne pokazy MTB i FMX w wykonaniu prawdziwych mistrzów. Pokazy te odbywają się trzy razy dziennie o stałych godzinach: 13, 15 oraz 17.

Dodatkowo Energylandia Zator to również ok. 20 różnych gier i zabaw interaktywnych. Znajdują się tutaj również 4 sceny widowiskowe w postaci teatrów i amfiteatrów. Na odwiedzających czeka również kino 7D.

Ponadto działają tutaj dedykowane sklepiki, w których można zaopatrzyć się w pamiątki i gadżety.

Energylandia Zator - beach party

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Park rozrywki wyróżnia się ujednoliconym podejściem do swoich gości. Ze wszystkich atrakcji można korzystać po wykupieniu tylko jednego biletu. Dzięki temu odwiedzający nie muszą martwić się, że zabraknie im środków na zobaczenie wszystkiego, co oferuje Energylandia Zator. Aktualny cennik znajduje się tutaj.

Energylandia Zator – na ile czasu jechać?

Z racji wielu rozmaitych atrakcji, Energylandia Zator jest miejscem zasługującym na dłuższy wypad, niż jeden dzień.

Już samo usytuowanie parku sprawia, że Zator może stać się doskonałą bazą wypadową na dłuższe zwiedzanie całej małopolski. Niewielka odległość od Oświęcimia, Krakowa i innych atrakcji turystycznych tego obszaru sprawia, że Energylandia Zator może stać się doskonałym miejscem na spędzenie urlopu.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce: Kraków >>

Energylandia Zator - widok na park

źródło zdjęcia: energylandia.pl (materiał prasowy Energylandia)

Energylandia – noclegi

Wybierając się do parku rozrywki w Zatorze, można przyjąć kilka wariantów noclegowych. Pierwszy dotyczy korzystania z usług noclegowych, dostępnych na terenie tego miasta. Znajduje się tam ok. 10 obiektów, oferujących nocleg w cenie od 100 do 250 zł za dobę.

Jednym z tańszych jest Dworek Młynarza, który w opinii internautów w Google oceniany jest na 4,5 gwiazdki na 5 możliwych. Jest to średnia z wydanych recenzji osób, które tu były. Równie dobrze oceniane jest Lawendowe Siedlisko, Hostel pod Różą oraz Holiday Park. Jednak dwie ostatnie propozycje są nieco droższe – Hostel pod Różą oferuje noclegi za ok. 150 zł, zaś Holiday Park za ok. 250 zł.

Z drugiego wariantu noclegu można korzystać wówczas, gdy nie chcemy zatrzymywać się w Zatorze. W takim przypadku rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług noclegowych np. w Krakowie lub w okolicach.

Istnieją też możliwości skorzystania z niższych standardów usług świadczonych przez np. schroniska młodzieżowe.

Jeżeli natomiast dysponujemy większym budżetem, warto skorzystać np. z usług Pensjonatu przy Błoniach, gdzie zapłacimy ok. 120 zł za dobę.

Udając się w region małopolski całą rodziną, warto korzystać z obiektów usytuowanych na obrzeżach Krakowa. Pozwoli nam to uniknąć wydania fortuny wyłącznie na same noclegu.

Gdzie zjeść podczas pobytu?

Energylandia w Zatorze oferuje również wydzielone punkty gastronomiczne. Jest ich łącznie 37, z czego zdecydowana większość to różnego rodzaju dania mogące służyć jako obiad. Oferta jest naprawdę szeroka – od pierogów, przez kebaby, hot dogi, szaszłyki, dania z grilla, fast foody, na restauracjach kończąc.

Komu dedykowana jest Energylandia Zator?

Energylandia Zator jest miejscem, które dostarczy niezapomnianych wrażeń z pobytu nie tylko rodzinom z dziećmi. Równie świetnie będą bawiły się tu osoby w różnym wieku – od młodzieży, na seniorach kończąc.

ZOBACZ RÓWNIEŻ