ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
26 Maj, 2017 - 17:48
Endermomasaż – zabieg dla każdego?

Endermomasaż – zabieg dla każdego?

ARTYKUŁ PARTNERA

Masaż podciśnieniowy, czyli endermomasaż, to obecnie jeden z najbardziej popularnych zabiegów antycellulitowych, wyszczuplających lub ujędrniających sylwetkę.

Choć w Polsce endermomasaż nie jest jeszcze tak znany jak za granicą, to coraz więcej kobiet chce z niego korzystać widząc efekty, jakie uzyskały ich koleżanki. Endermomasaż to bez najmniejszych wątpliwości największy hit spośród nieinwazyjnych zabiegów poprawiających kształt sylwetki.

Popularność masażu pod ciśnieniem doprowadziło do tego, że coraz więcej kobiet odwiedza salon kosmetyczny J’adore Instytut, by przede wszystkim dowiedzieć się, czy mogłyby z niego skorzystać. Dlatego w ramach dzisiejszego artykułu odpowiemy na dwa najczęściej zadawane pytania, czyli:

  • Jakie są wskazania do zabiegu?
  • Kto nie może skorzystać z endermomasażu?

Masaż podciśnieniowy został stworzony dla kobiet, które nie są do końca zadowolone ze swojej sylwetki. Najlepiej sprawdza się przede wszystkim w likwidacji cellulitu i modelowaniu kształtu ciała. Ze względu na to, że dodatkowo pomaga usunąć nadmiar wody z organizmu i toksyny, jest uważany także za zabieg prozdrowotny.

Jednym z dodatkowych efektów, jakie daje zabieg, jest doskonała poprawa jakości skóry ciała. Staje się ona zdecydowanie bardziej jędrna, gładka, świeża i nawilżona. Naskórek jest dotleniony i odżywiony, ponieważ w wyniku oddziaływania urządzenia i masażu manualnego dochodzi do znacznej poprawy krążenia krwi. Sylwetka wygląda na bardziej zbitą i traci po kilka centymetrów w obwodach.

Zabiegu jednak nie polecamy dla kobiet w ciąży, mających tendencję do pękania naczynek, walczących z nowotworami, niewydolnością krążenia lub nieuregulowanym nadciśnieniem.

Endermomasaż – zabieg dla każdego?

Jak można dodatkowo wspomóc działanie zabiegu?

Decydując się na wykonanie kilku masaży podciśnieniowych, warto również dowiedzieć się, co jeszcze możemy zrobić, by osiągane efekty były jak najlepsze. Na pewno ogromne znaczenie ma tutaj odpowiednie nawodnienie organizmu, dlatego zaleca się picie nawet 2-3 litrów wody dziennie. Warto zatroszczyć się także o odrobinę codziennego ruchu, chociażby w formie spacerów, by jeszcze bardziej podkręcić metabolizm, a także szybciej stracić zbędne kilogramy. Można również nakładać na skórę specjalne kosmetyki wyszczuplające i antycellulitowe – najlepiej nawet dwa razy dziennie.

Różnorodne zabiegi antycellulitowe i wyszczuplające, które są obecnie dostępne na rynku powodują, że większość kobiet nie wie, na które z nich się zdecydować. W takiej sytuacji warto zasięgnąć opinii specjalistów, by jak najlepiej wykorzystać środki przeznaczone na wyszczuplenie sylwetki.
*Artykuł powstał we współpracy z kosmetologami pracującymi w salonie kosmetycznym J’adore w Krakowie.