ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
29 Paź, 2018 - 12:55
E-learning – kurs angielskiego online

E-learning – kurs angielskiego online

ARTYKUŁ PARTNERA

Wraz z rozwojem technologii do przodu poszły także metody nauki – powszechnym i popularnym sposobem edukacji jest obecnie e-learning, który okazał się być nie tylko komfortową, ale również bardzo skuteczną formą zdobywania wiedzy.

W 2015 roku jedna z amerykańskich firm marketingowych w swoim raporcie oszacowała, że wartość światowego rynku e-learningowego wynosiła ponad 150 mld dolarów. Prognoza na przyszłe 8 lat wskazywała, że spokojnie wzrośnie ona o kolejne 100 mld a edukacja przez Internet stanie się trendem. Patrząc na to, ile szkół – w tym także językowych, w których możliwe jest np. przeprowadzenie kursu angielskiego online; uniwersytetów, firm i różnego rodzaju instytucji na całym świecie wykorzystuje edukacyjne platformy internetowe można już teraz śmiało założyć, że była to trafna zapowiedź.

Kurs angielskiego – jak wygląda nauka online?

Idąca z duchem czasu metoda przekazywania wiedzy jaką jest e-learning to z definicji proces nauczania, do którego wykorzystywane są sieci komputerowe oraz Internet. Technologia elektroniczna jest w tym przypadku elementem wspomagającym – do nauki wykorzystuje się nie tylko komputery osobiste, ale także tablety i smartfony, dzięki czemu uczestnicy kursów mają możliwość ukończenia ich bez pojawiania się na zajęciach stacjonarnych.

W celu prowadzenia tego rodzaju kursów oraz późniejszej weryfikacji wiedzy tworzone są kompleksowe środowiska wirtualne VLE (ang. Virtual Learning Environment) połączone z różnymi systemami kontroli informacji, a sam proces nauki odbywa się dzięki zindywidualizowanemu systemowi uczenia się pod postacią platformy internetowej – uczestnik posiada własne konto, a dzięki temu dostęp do wybranego programu lekcji, materiałów edukacyjnych w różnej postaci czy kontaktu z nauczycielem nawet przez całą dobę.

Jeśli chodzi o kursy angielskiego online, to składają się one zwykle z określonej liczby zajęć trwających od 15 do 45 minut i są kombinacją teorii oraz ćwiczeń z wybranego przez uczestnika zakresu. Co ważne – w trakcie trwania kursu zarówno uczestnik, jak i wykładowca mają możliwość stałego monitorowania postępów w nauce. Finalnie, po ukończeniu programu nauczania kursant przystępuje do zaliczenia najczęściej w formie testu internetowego, chociaż na ogół popularny jest także blended learning, czyli mieszana metoda kształcenia – wtedy wszystko zależy od konkretnego kursu angielskiego online i jego założeń, więcej na www.berlitz.pl/e-learning.

Zalety kursu angielskiego online

Z punktu widzenia szkół językowych, kurs online jest opcją, która generuje mniejsze koszty i jest bardziej wydajna. Dla uczestników z kolei jest to przede wszystkim wygoda, oszczędność czasu oraz wyższa efektywność dzięki interaktywnym i multimedialnym metodom nauki oraz atrakcyjnym programom, które potrafią nie tylko zaciekawić, ale także zaktywizować i wpłynąć na samo-motywację uczestników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ