ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
26 Gru, 2018 - 11:50
Dlaczego warto oglądać HBO?

Dlaczego warto oglądać HBO?

ARTYKUŁ PARTNERA

Kompania braci, Gra o tron, a może Rodzina Soprano? Jaki jest Twój ulubiony serial na HBO? Stacja ta konkuruje na rynku z takimi gigantami jak Netflix. Jakimi produkcjami może się poszczycić HBO? Które z nich każdy powinien zobaczyć?

HBO, czyli właściwie co?

HBO jest akronimem od nazwy Home Box Office – jest to płatna amerykańska stacja telewizyjna, która nadaje przede wszystkim filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz własne produkcje serialowe, cieszące się ogromną popularnością.

W Polsce w skład HBO wchodzą trzy podstawowe kanały w jakości HD: HBO, HBO2 oraz HBO3. Dodatkowo dostępna jest wypożyczalnia filmów na życzenie – HBO On Demand oraz aplikacja HBO GO.

Aplikacja HBO GO

Wbrew pozorom udostępniona klientom aplikacja HBO GO nie jest stworzona po to, aby zastąpić tradycyjne kanały oferowane przez HBO, ale ma być alternatywą dla osób, które nie korzystają z tradycyjnej telewizji albo nie chcą wiązać się z ramówką konkretnej stacji. HBO GO pozwala na oglądanie ulubionych filmów i seriali w dowolnym momencie.

Od marca 2018 roku HBO GO dostępne jest dla polskich widzów bezpośrednio jako serwis VoD, gdzie miesiąc korzystania z serwisu kosztuje 29,90 zł. Tym samym nasz kraj jako ostatni w Europie Środkowej dołączył do państw, w których HBO zdecydowało się odłączyć HBO GO od sprzedaży swojej oferty telewizyjnej. Dzięki takim krokom ze strony HBO polscy widzowie mogą uzyskać dostęp do biblioteki tej stacji bez konieczności podpisywania umów z operatorami telewizyjnymi. Mogą korzystać z HBO GO za pośrednictwem oferty UPC, uzyskując nielimitowany dostęp do ponad 800 filmów i 190 seriali.

Najpopularniejsze seriale HBO

W styczniu 2018 roku wśród własnych produkcji HBO dostępnych w aplikacji HBO GO było 106 pozycji, a to niepełna oferta stacji. Do tego dochodzą seriale i filmy zakupione od innych producentów. HBO oferowało możliwość oglądania takich lubianych seriali jak Dexter czy Templariusze.

W serwisie Filmweb.pl stworzono ranking najpopularniejszych seriali HBO. Każdy użytkownik mógł oddać swój głos na ulubioną produkcję i dodać do niej recenzje. U szczytu listy rankingowej znalazły się takie seriale na HBO, jak:

  1. Gra o tron (2011 rok) – oryginalny tytuł Game of Thrones – ocena 8,89; 318 414 oddanych głosów;
  2. Kompania braci (2001 rok) – oryginalny tytuł Band of Brothers – ocena 8,72; 112 855 oddanych głosów;
  3. Detektyw (2014 rok) – oryginalny tytuł True Detective – ocena 8,52; 124 033 oddanych głosów;
  4. Prawo ulicy (2002 rok) – oryginalny tytuł The Wire – ocena 8,45; 25 326 oddanych głosów;
  5. Rodzina Soprano (1999 rok) – oryginalny tytuł The Sopranos – ocena 8,33; 53 305 oddanych głosów;
  6. Wielkie kłamstewka (2017 rok) – oryginalny tytuł Big Little Lies – ocena 8,15; 50 271 oddanych głosów;
  7. Młody papież (2016 rok) – oryginalny tytuł Il giovane papa – ocena 8,11; 35 867 oddanych głosów;
  8. Olive Kitteridge (2014 rok) – ocena 8,11; 9 576 oddanych głosów;
  9. Zakazane imperium (2010 rok) – oryginalny tytuł Boardwalk Empire – ocena 8,09; 42 579 oddanych głosów;
  10. Westworld (2016 rok) – ocena 8,03; 86 267 oddanych głosów.

Na jednym z kolejnych miejsc zestawienia znalazł się serial produkcji polskiej z 2018 roku pod tytułem Ślepnąc od świateł.

Nie tylko według Filmwebu serial Gra o tron jest najlepszym serialem HBO, takie samo zdanie mają użytkownicy Spidersweb.pl. Bez wątpienia to najgłośniejszy serial ostatnich lat, albo może i najlepsza produkcja w historii HBO. Serial Gra o tron powstał na podstawie sagi fantasy napisanej przez George’a R.R. Martina.

Wśród najlepszych produkcji HBO wymienia się też m.in. serial wojenny Kompania braci, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose’a. Swój udział w powstaniu serialu mieli producenci – Steven Spielberg i Tom Hanks.

Co ciekawe, pochodzący z 1999 roku serial Rodzina Soprano nadal dobrze trzyma się w rankingach popularności seriali HBO. Został on uznany przez Stowarzyszenie Amerykańskich Scenarzystów za najlepiej napisany amerykański serial wszech czasów. Tylko z pozoru jest to historia mafijna. Serial stał się szybko fenomenem i zyskał wielu wiernych widzów na lata.

Polskie seriale dostępne na HBO GO mają równie wierną widownię. W ostatnich latach najlepsze okazały się takie polskie tytuły jak Bez tajemnic, Pakt i Wataha.

Można spodziewać się, że kolejne produkcje serialowe HBO będą hitami. Spośród nich na uwagę zasługują ujęte w rankingu Wielkie kłamstewka z takimi znakomitymi aktorkami jak Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley w rolach głównych. To opowieść o życiu amerykańskich rodzin na przedmieściach, oparta na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule. HBO może się też pochwalić takim tytułem jak Westworld, który jest serialem o mrocznych okolicznościach narodzin sztucznej inteligencji i ewolucji grzechu.

Co oprócz seriali?

W przypadku HBO GO nie trzeba ograniczać się tylko do seriali. Znajdzie się też coś dla miłośników pełnometrażowych filmów. Na HBO można obejrzeć m.in. nową odsłonę przygód Spider-Mana jako część uniwersum Marvela. Film Spider-Man: Homecoming pełen jest efektownych scen akcji, ale nie brakuje mu humoru. Jednym z najlepszych filmów science fiction na HBO jest Nowy początek (Arrival), w którym obcy odwiedzają Ziemię. Zdjęcia zachwycają, a konstrukcja filmu wymaga od widza ciągłej uwagi.

Oglądając HBO, nie sposób się nudzić, a kolejne produkcje potwierdzają, że stacja oferuje przegląd najlepszych seriali i filmów w dziejach. Widzowie nie będą zawiedzeni, oglądając kolejne sezony ulubionych produkcji. Ich scenarzyści i producenci wyraźnie stanęli na wysokości zadania, serwując fanom seriale pełne emocjonującej akcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ