Katarzyna Zet
Katarzyna Zet
17 Sie, 2018 - 02:00
Dieta OXY dla początkujących - porady

Dieta OXY dla początkujących – porady

Katarzyna Zet

Planujesz schudnąć z dietą OXY, ale nie wiesz jak zacząć? Zapoznaj się z naszym poradnikiem – dieta OXY dla początkujących nie musi być trudna!

Dieta OXY to modna dieta odchudzająca, która pozwala zgubić kilka kilogramów w ciągu 4 tygodni. Jej skuteczność zależy jednak od tego, czy się przestrzega zasad żywieniowych w poszczególnych jej fazach. To powoduje, że dieta OXY dla początkujących może wydawać się dość skomplikowana i trudna do utrzymania w nawale codziennych obowiązków.

Zapoznaj się z naszymi radami dotyczącymi tego, jak się przygotować do diety i jak postępować w jej trakcie, by łatwo poradzić sobie z przestrzeganiem jej zasad.

Krótki przewodnik po zasadach diety OXY

Najtrudniejszą kwestią dla osób rozpoczynających każdą dietę odchudzającą jest zapamiętanie wszystkich jej zasad. Pod tym względem dieta OXY dla początkujących okazuje się wyjątkowo trudna. Przypomnijmy, że podstawowa wersja diety odchudzającej trwa 4 tygodnie, ale każdy tydzień to inna faza diety związana z zupełnie odmiennym doborem składników odżywczych:

 • Pierwszy tydzień diety to faza DETOX – w tej fazie organizm ma się przygotować do diety, dlatego należy go oczyścić z toksyn, jedząc dużo warzyw i owoców, również pod postacią koktajli.
 • Drugi tydzień diety to faza FAT BURNING – jest to etap, w którym organizm ma zacząć intensywnie spalać tkankę tłuszczową dzięki podwyższonej ilości białka w jadłospisie. Białko ma być pochodzenia zwierzęcego, czyli w posiłkach powinno znaleźć się mięso, ryby, jajka oraz nabiał.
 • Trzeci tydzień diety to faza STEP – to kolejny tydzień spalania tkanki tłuszczowej w oparciu o produkty białkowe. Tym razem jednak mają to być przede wszystkim produkty roślinne bogate w białko (np. rośliny strączkowe).
 • Czwarty tydzień diety to faza BALANCE – w ostatnim tygodniu diety organizm powoli powinien przyzwyczaić się do posiłków zbilansowanych pod względem ilości białka, tłuszczów i węglowodanów, czyli do „normalnej” diety.

Oprócz tego warto zapamiętać także 4 dodatkowe zasady diety OXY:

 • jadłospis dzienny bez względu na fazę diety powinien składać się z 5 posiłków, w tym 3 głównych (śniadanie, obiad, kolacja) oraz 2 dodatkowych (przekąska poranna i przekąska wieczorna),
 • codziennie należy wypić koktajl żurawinowy, który ma wspomóc organizm w poradzeniu sobie ze zwiększoną ilością spożywanego białka,
 • podczas diety wykluczone są słodycze, fast foody i gotowe dania,
 • dieta OXY to dieta redukcyjna, która przewiduje ograniczoną kaloryczność posiłków – komponując jadłospis na każdy dzień, należy przestrzegać dziennego limitu kalorii!

Dowiedz się więcej o zasadach diety OXY: Dieta OXY – zasady, jadłospis, opinie >>

Gotowy plan dietetyczny z przepisami – łatwy start dla początkujących

Pod względem pamiętania i przestrzegania wszystkich wymienionych wyżej zasad dieta OXY dla początkujących wcale nie musi być tak trudna, jak się wydaje. Wystarczy wykupić w sklepie online kompletny pakiet diety, w ramach którego otrzymujemy:

 • indywidualny plan dietetyczny dopasowany pod względem kaloryczności i doboru posiłków do parametrów ciała oraz upodobań kulinarnych;
 • aplikację na smartfona, która prezentuje jadłospis na każdy dzień wraz z przepisami na poszczególne posiłki, a nawet listą produktów, jakie trzeba kupić, aby je przyrządzić;
 • zestaw składników do przygotowania koktajlu żurawinowego (OXY Shake).

Kupując dostęp do diety, nie trzeba więc zaprzątać sobie głowy liczeniem kalorii, czy komponowaniem posiłków zgodnych z zasadami w danej fazie diety. Wystarczy zajrzeć do aplikacji, by dowiedzieć się, co powinniśmy zjeść danego dnia. Co więcej, jeśli jakaś propozycja posiłku nam nie pasuje, aplikacja podsunie nam jego alternatywę.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY: Przykładowy jadłospis tygodniowy (przepisy) >>

Dieta OXY dla początkujących - sałatka owocowa

Dieta OXY dla początkujących – odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania

Kiedy przejść na dietę OXY?

Częstym dylematem, jaki stawia dieta OXY dla początkujących, jest wybranie odpowiedniego momentu na jej rozpoczęcie. Pamiętajmy, że jeden cykl diety trwa 4 tygodnie, podczas których należy samodzielnie przygotowywać aż 5 posiłków w ciągu dnia i to najlepiej z wysokiej jakości produktów kupionych samodzielnie.

Z tego względu dietę OXY najlepiej przeprowadzić w spokojnym okresie w domu i pracy, w którym istnieje minimalne ryzyko pojawienia się konieczności wyjazdu (np. służbowego), czy innych wydarzeń mogących utrudnić realizację planu dietetycznego. Diety lepiej też nie zaczynać w okresie, w którym wypadają święta lub inne uroczystości, które mogą powodować odejście od zasad diety.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY – opinie (zalety i wady diety) >>

Jak stosować dietę OXY w pracy?

Osobom spędzającym cały dzień w biurze przestrzeganie zasad diety może wydawać się trudne. Rzeczywiście pod tym kątem dieta OXY dla początkujących będzie się wiązała z nieco większym wysiłkiem. Jest on związany z koniecznością wcześniejszego przygotowania posiłków na dany dzień, a także zabrania ich do pracy w specjalnych pojemnikach.

Warto w tym celu zaopatrzyć się przede wszystkim w pojemnik na lunch np. z zasilaniem sieciowym pozwalającym szybko podgrzać dietetyczny obiad w pracy. Przyda się również specjalna butelka lub bidon na koktajle i OXY Shake.

Jak samodzielnie przyrządzić koktajl żurawinowy (bez kupowania zestawu)?

Jeśli nie mamy możliwości nabycia gotowego zestawu składników pozwalającego szybko przygotować OXY Shake, czyli koktajl żurawinowy, równie dobrze możemy go przygotować we własnym zakresie. W tym celu należy kupić w sklepie z ekologiczną żywnością żurawinę liofilizowaną lub suszoną, otręby owsiane oraz kefir lub jogurt naturalny.

Na jedną porcję koktajlu wystarczy: 1 szklanka kefiru, 2 łyżki żurawiny oraz 2 łyżki otrąb – wszystkie składniki należy zblendować i gotowe!

Co pić podczas diety OXY?

Autorzy diety OXY zalecają przede wszystkim podczas jej trwania picie niegazowanej wody mineralnej w ilości od 1,5 do 2 litrów dziennie. W odchudzaniu ma także pomóc specjalna herbata OXY, którą można nabyć w tym samym sklepie online, w którym zamawia się OXY Shake oraz plan dietetyczny.

Jest to mieszanka herbaty zielonej i Pu-Erh z dodatkiem kminku, mięty i włoskiego fenkułu, które razem wspomagają przemianę materii i pomagają gubić zbędne kilogramy.

Podczas całego cyklu dietetycznego należy zrezygnować z napojów alkoholowych oraz wszelkich napojów słodzonych. Można natomiast sięgać po niesłodzoną czarną herbatę i kawę, ale w nie większej ilości niż 2 filiżanki dziennie ze względu na ich działanie odwadniające. Bez ograniczeń natomiast można pić herbatę owocową oraz herbatki ziołowe.

Czy na diecie OXY czuje się głód?

Osoby, które odchudzały się według planu żywieniowego OXY zgodnie twierdzą, że dieta OXY jadłospis tygodniowy ma nie tylko bardzo smaczny, ale też w taki sposób zaplanowany, że ani przez chwilę nie czuje się głodu.

Wszystko dlatego, że dzienna podaż kalorii w planie żywieniowym jest indywidualnie dopasowana do danej osoby, a menu podzielone jest na 5 niewielkich posiłków, które zapewniają uczucie sytości przez cały dzień.

Jak poradzić sobie z ochotą na słodycze i inne produkty zakazane w diecie OXY?

Pod względem dozwolonych potraw i produktów dieta OXY menu ma dość restrykcyjne – składają się na nie wyłącznie zdrowe i niskokaloryczne dania, które należy przyrządzać samodzielnie ze świeżych i wysokiej jakości składników. Nie ma więc mowy, by w trakcie diety sięgać po słodycze, fast-foody, czy gotowe dania.

Aby poradzić sobie z pokusą zjedzenia zakazanych produktów, najlepiej zapoznać się z informacjami na temat ich szkodliwości oraz wysokiej kaloryczności. Jeśli uświadomimy sobie, że zjedzenie jednego niewinnego batonika zrujnuje cały dzienny plan dietetyczny, szybko odejdzie nam na niego ochota.

Należy pamiętać, po co się przeszło na dietę: celem jest pozbycie się nadmiernych kilogramów, a więc należy wyeliminować wszelkie rzeczy, które mogą przeszkodzić nam w jego osiągnięciu!

Czy można stosować dietę OXY bez kupowania dostępu do aplikacji?

Dieta OXY dla początkujących bez dostępu do aplikacji i planu żywieniowego może być trochę trudna do zrealizowania. Należy pamiętać, że plan dietetyczny jest opracowywany indywidualnie przez dietetyków na podstawie wypełnionego testu psychometrycznego i parametrów ciała.

Aplikacja prezentuje jadłospis na każdy dzień o określonej kaloryczności, a także z uwzględnieniem składników właściwych dla danej fazy diety. Samodzielne przygotowywanie posiłków pod tym względem może być zbyt skomplikowane dla osób, które nie posiadają wiedzy z zakresu dietetyki.

Dobrym pomysłem natomiast jest wykupienie planu dietetycznego na jeden miesiąc, czyli jeden pełny cykl dietetyczny, który pozwoli poznać schemat planowania posiłków oraz przepisy na poszczególne dania. Kolejny cykl można na tej podstawie przeprowadzić już samodzielnie, korzystając również z porad zamieszczonych choćby na naszym portalu.

Mnóstwo porad dietetycznych znaleźć można także na blogu prowadzonym przez autorów diety OXY (sprawdź tutaj).

Dowiedz się więcej: Dieta OXY – jadłospis dzienny >>

Kiedy spodziewać się efektów diety?

Dieta OXY, podobnie jak wszystkie diety białkowe, nastawiona jest na dość szybkie spalanie tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie podaży białka. Produkty białkowe pojawiają się dopiero w drugim tygodniu diety, jednak pierwsze efekty utraty kilogramów można zauważyć już po pierwszej fazie DETOX, gdy organizm oczyszcza się z toksyn i nadmiaru wody.

Warto pamiętać, że to, jakie przyniesie dieta OXY efekty, zależy od wielu czynników. Na przykład tego, czy podczas diety będzie się również aktywnym fizycznie (aktywność fizyczna przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej podczas diety białkowej).

Średnio po całym cyklu dietetycznym można stracić około 4 kilogramy, jednak zdarzają się przypadki utraty nawet 10 kilogramów w ciągu miesiąca. Pod względem skuteczności dieta OXY opinie ma pozytywne – praktycznie każdy po jednym pełnym cyklu diety traci na wadze, jednak powrót do starych nawyków żywieniowych po zakończeniu diety często skutkuje efektem jojo.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY a odchudzanie >>

Ze względu na możliwość skorzystania ze specjalnej aplikacji i zamówienia gotowego planu żywieniowego, dieta OXY dla początkujących nie jest wcale taka trudna. Poszczególne dania są proste w przygotowaniu, jednak wymagają czasu, zaangażowania i choćby elementarnych umiejętności kulinarnych.

Warto jednak podjąć wysiłek, ponieważ dieta OXY pozwala nauczyć się komponowania zdrowych posiłków i jest dobrym sposobem na zmianę swoich nawyków żywieniowych, co jak wiadomo jest najlepszym sposobem na szczupłą figurę i dobre samopoczucie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ