Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
30 Kwi, 2017 - 00:00

Dieta OXY – alternatywa diety Dukana?

Anna Wezgraj da Silva

Proteinowo-rotacyjna dieta OXY to jedna z najbardziej popularnych diet odchudzających. Na czym dokładnie polega i czy warto ją stosować? Poznaj najważniejsze zasady, przykładowy jadłospis i opinie na temat tej diety. Dowiedz się, w czym tkwi sekret diety OXY oraz na jakie efekty możesz liczyć.

Dieta OXY to jedna z diet odchudzających oparta o wysoką podaż białka. Jej zakup równa się z otrzymaniem planu żywieniowego dobranego do indywidualnych potrzeb organizmu. Przed jej rozpoczęciem zalecane jest również wypełnienie testu psychometrycznego. Na czym dokładnie polega ta dieta i czy warto ją stosować?

Dieta OXY – zasady

Pomysłodawczynią diety OXY jest Polka – Patrycja Mazur. Jak twierdzi sama autorka, dieta OXY zalecana jest osobom pragnącym zgubić zbędne kilogramy, przy jednoczesnym zachowaniu pełni zdrowia. Do wyboru jest dieta mięsna, jak i jej roślinna wersja – OXY Vege.

Kupując dostęp do diety OXY w pakiecie otrzymuje się: przegląd jadłospisu, listę zakupów i dostęp do historii pomiarów wagi.

Etapy diety

Dieta OXY składa się z czterech głównych etapów oraz dodatkowego –piątego (za dopłatą) , a każdy z nich trwa dokładnie 1 tydzień:

1. Detox

Pierwszy etap ma na celu odpowiednie przygotowanie organizmu do diety. Jest to czas na pozbycie się z ciała toksyn i jednoczesne poprawienie kondycji skóry, włosów i paznokci.

2. Fat Burning

Kolejnym etapem diety jest Fat Burning. Jak wskazuje sama nazwa, w tym czasie organizm ma intensywnie spalać nagromadzoną tkankę tłuszczową, przede wszystkim dzięki przyspieszeniu metabolizmu. W tym momencie autorka diety zaleca spożywanie posiłków bogatych w białko.

Na tym etapie odchudzania wprowadzony zostaje również tzw. OXY Shake, czyli żurawinowy koktajl. Koktajl ten ma za zadanie wyeliminować wszelkie uboczne efekty mogące wystąpić na tradycyjnych dietach białkowych.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY a odchudzanie >>

3. Step

W trzecim tygodniu diety ilość białka nadal jest wysoka, tym razem oparta głównie na jego roślinnych źródłach. Organizm kontynuuje spalanie tłuszczu.

4. Balance

Jest to etap przygotowujący do zakończenia diety. Do jadłospisu wprowadzane są nowe produkty. Stosunek białek, tłuszczów i węglowodanów ulega wyrównaniu.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY: Przekąski (porady i przepisy) >>

5. Stabilizacja (etap anty jo-jo)

Jest to dodatkowy etap (płatny), mający na celu uchronić organizm przed efektem jo-jo.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY dla sportowców – zasady >>

Dieta OXY krok po kroku

Dieta OXY – jadłospis

Przykładowe dania proponowane przez autorkę diety to m.in.:

  • Śniadanie: kanapka z łososiem,
  • II śniadanie: sałatka owocowa,
  • Obiad: wołowina z kurkami,
  • Podwieczorek: sałatka z kurczakiem,
  • Kolacja: owocowy koktajl.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY: Przykładowy jadłospis dzienny (przepisy) >>

Dieta OXY - Żurawina

Dodatki do diety OXY z żurawiną na czele

Aby móc odpowiednio przygotować żurawinowy koktajl zalecany w jadłospisie, należy wykupić tzw. OXY Box. Zawiera on niezbędne składniki do przygotowania tego flagowego produktu diety (liofilizowaną żurawinę, ksylitol, otręby oraz łuskę babki jajowatej). Jest to oczywiście osobny wydatek – poza wykupieniem samej diety.

Kolejnymi gadżetami na liście zakupów będą również antyoksydanty OXY Froot, ziołowa herbatka OXY Tea czy krem OXY Skin.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY: śniadanie (porady i przepisy) >>

Dieta OXY – opinie

Na oficjalnej stronie diety można znaleźć wiele opinii  zachwalających dietę OXY. Warto przy tym zaznaczyć, że są to głównie wypowiedzi celebrytów oraz osób indywidualnych – brak natomiast jakichkolwiek pozytywnych informacji ze środowiska medycznego. W tym momencie co niektórym powinna więc zapalić się czerwona lampka w głowie.

Dowiedz się więcej: Dieta OXY – opinie (zalety i wady diety) >>

Czy warto wydawać pieniądze za dostęp do tej nowej diety? Z pewnością każdy sam powinien o tym zdecydować. Warto przy tym pamiętać, że można po prostu na co dzień odżywiać się zdrowo, samemu komponować oczyszczające koktajle (ze swoich ulubionych składników) i poprzez mądre komponowanie codziennego jadłospisu jeść to, na co ma się ochotę i za darmo modelować swoją sylwetkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ