ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Lis, 2019 - 13:09
Delikatne farbowanie włosów

Delikatne farbowanie włosów

ARTYKUŁ PARTNERA

Dostępne kiedyś farby do włosów, co prawda, zapewniały pożądany kolor włosów i kryły siwiznę, ale niestety bardzo źle wpływały na kondycję włosów, które traciły swój blask, stawały się przesuszone i kruche. Nie pomagały żadne odżywki ani naturalne metody przywracania włosom ich zdrowego i naturalnego wyglądu.

Na szczęście dziś delikatne farbowanie włosów dostępne jest na wyciągnięcie ręki. Można porzucić farby do włosów o tradycyjnym składzie i wybrać te, które w swoim składzie nie zawierają amoniaku.

Farba do włosów zawierająca tak silną substancje, jaką jest amoniak, nie jest przyjazna ani skórze głowy, ani samym włosom. Amoniak bez problemu przedostaje się przez zewnętrzną warstwę włosa i ingeruje w jego wewnętrzną strukturę. Usuwa naturalny pigment, a jego miejsce wypełnia sztucznym barwnikiem znajdującym się także w składzie farby.

Efektem tego jest oczywiście trwale zmieniony kolor włosów, jednak oprócz tego włosy stają się suche, matowe, łamliwe, a ich końcówki brzydko rozdwajają się. Pora zatem na zmianę preparatu do koloryzacji.

Farba do włosów bez amoniaku to same zalety

Farby do włosów muszą posiadać substancję będącą nośnikiem pigmentu. Wcześniej tę funkcję pełnił amoniak. W nowoczesnych farbach, które znacznie mniej destrukcyjnie wpływają na włosy i nie powodują dotkliwych podrażnień, amoniak zastąpiono monoetyloaminą. To substancja znacznie mniej agresywna i znacznie bezpieczniejsza dla włosów.

Jednak jak zawsze istnieje jedno „ale”. Amoniak ulatnia się samoczynnie mniej więcej w ciągu 30 minut. Natomiast monoetyloamina nie zniknie sama, trzeba ją usunąć z powierzchni włosa, bo gdy pozostanie zbyt długo na jego powierzchni, to wyrządzi nieodwracalne szkody.

Trzeba jednak przyznać, że mimo tego farby do włosów bez amoniaku pozostawiają włosy w znacznie lepszej kondycji niż preparaty go zawierające. Koniecznym jest tylko usunięcie farby w odpowiednim czasie, który zawsze wskazany jest przez producenta.

Skuteczność delikatnej koloryzacji

Dziś farbowanie włosów bez amoniaku to w zasadzie konieczność. Jeśli przestrzega się reguł koloryzacji, które zawsze podane są na opakowaniu farby albo na dołączonej ulotce, to włosy zachowają swój dobry stan, a i kolor będzie nas cieszył. Preparaty do koloryzacji niezawierające amoniaku skutecznie pokrywają nawet siwe włosy.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet po tak delikatnej koloryzacji włosy wymagają wzmożonej pielęgnacji. Od razu po farbowaniu warto zastosować odżywkę, dzięki której włosy zostaną natychmiast dodatkowo nawilżone i odżywione. W miarę możliwości należy pozwolić im wyschnąć bez używania suszarki do włosów. Warto też rozważyć rezygnację z używania lokówek i prostownic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ