Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
22 Lis, 2017 - 02:00
Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien

Mariola Krzyżak

Dekoracje bożonarodzeniowe na okna to doskonały pomysł na stworzenie magicznej atmosfery Świąt w każdym domu, a także świetna zabawa! Dowiedz się, w jaki sposób odmienić wnętrze mieszkania – szybko i pomysłowo. Dekoracyjne świece czy stroiki? A może girlandy świetlne? Odkryj najpiękniejsze dekoracje świąteczne okien!

Dekoracje bożonarodzeniowe powoli pojawiają się już w miejskich przestrzeniach ciesząc oko migoczącymi światełkami, zielenią choinek i połyskującymi bombkami. Podziwiając ozdoby na święta na sklepowych witrynach warto zainspirować się ich stylem i samemu udekorować okna swojego domu. W takim anturażu wypatrywanie pierwszej gwiazdki z pewnością będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Dekoracje bożonarodzeniowe na okna – poczuj magię świąt w swoim domu

Świąteczne dekoracje na parapet

Najprostszym sposobem na klimatyczne dekoracje bożonarodzeniowe w naszych domach może okazać się przyozdobienie parapetu. Z łatwością można wygospodarować na nim miejsce, w którym pojawią się ozdoby na święta.

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - bombki choinkowe

Warto zacząć od odpowiedniego oświetlenia, które będzie wprowadzać przytulny nastrój w pomieszczeniu, a jednocześnie będzie oznajmiać wszystkim przechodniom, że w naszym domu króluje atmosfera oczekiwania na magiczny czas.

Dowiedz się więcej: Firanki do kuchni – najpiękniejsze wzory >>

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - oświetlenie

Doskonałym pomysłem będzie więc ustawienie na parapecie świecznika. Najpiękniej będą prezentować się prawdziwe świece umieszczone w wieńcu z gałązek, z dodatkiem bombek lub suszonych owoców. Możemy też włożyć je do lampiony lub dużego, szklanego wazonu, w którym wysypiemy ziarenka kawy czy umieścimy ozdobne szyszki.

Jeżeli jednak w domu mieszkają maluchy lub zwierzęta, to bezpieczniejszą opcją mogą być świeczniki elektryczne. Warto wybierać ciepłe światło, które dodatkowo wzmocni przytulny nastrój.

Dowiedz się więcej: Catering wigilijny – czy to się opłaca? >>

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - lampion

Cudowną świąteczną dekoracją na parapet może być także najpiękniejszy zimowy kwiat, czyli gwiazda betlejemska. Warto jednak pamiętać, że wrażliwa roślina nie lubi nagłych spadków temperatury, dlatego należy uważać podczas uchylania okna, aby nie narazić jej na utratę liści.

Dowiedz się więcej: Dekoracja stołu wigilijnego – 7 ciekawych pomysłów >>

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - gwiazda betlejemska

Na parapecie możemy ustawić także własnoręcznie przygotowany stroik lub szopkę. Pięknie będą prezentować się także podwieszone pod nim łańcuchy lub dekoracyjne, świąteczne skarpety na prezenty.

Dowiedz się więcej: Ozdoby świąteczne: zrób to sam >>

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - stroik świąteczny

Ozdoby na święta na szyby

Doskonałym pomysłem na udekorowanie okien naszych domów może być zmiana wyglądu szyb. Do ich ozdobienia wystarczy sztuczny śnieg w sprayu i odpowiednie szablony, które przy odrobinie kreatywności można z łatwością wykonać samemu. Taki sposób dekorowania może być świetną zabawą dla najmłodszych członków rodziny.

Wzory, które wykonamy na szybie zależą od naszej fantazji. Mogą to być delikatne śnieżynki, bałwany, a nawet zarys oprószonych białym puchem dachów. Takie ozdoby świąteczne na okno są niezwykle efektowne.

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - ozdoby świąteczne

Na szybach cudownie będą prezentować się także dekoracje bożonarodzeniowe w kolorze. Można skorzystać z gotowych witraży ze świątecznymi motywami, aby nadać oknom niepowtarzalny wygląd i cieszyć się grą świateł w słoneczny dzień.

Ozdobą szyb mogą być także światełka. W sklepach znajdziemy mnóstwo opcji, które pozwolą rozbłysnąć oknom świątecznym blaskiem. Doskonale będą prezentować się girlandy podwieszone u góry lub światełka typu sople, z pomocą których pokryjemy całą powierzchnię szyb.

Dowiedz się więcej: Najlepsze dekoracje okien >>

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - girlandy świąteczne

Świąteczne firanki

Dekoracje bożonarodzeniowe w postaci ciekawych firanek to prawdziwy hit!  Zimową atmosferę z powodzeniem podkreślą urocze zazdrostki wykonane na przykład na szydełku. Dzięki nim lepiej będzie widać ozdoby na święta ułożone na parapecie.

Można też skorzystać z firan w bożonarodzeniowe wzory. W grudniu łatwo znaleźć je w sklepach. Dużo frajdy sprawi także wykonanie ich samemu, przyczepiając do prostych firanek delikatne gwiazdki lub ozdabiając je anielskimi włosami.

Dowiedz się więcej: Dekoracje okien – jak wybrać firanki do kuchni >>

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - firanki

Uzupełnieniem wystroju okna mogą stać się odpowiednie zasłony. Dzięki spinkom do udrapowania materiału umieścimy na firanach świąteczne akcenty. Możemy wpiąć gałązkę jemioły czy choinki lub zwiesić na nich pasujące bombki.

Najlepsze dekoracje bożonarodzeniowe okien - jemioła

Sposobów na dekoracje bożonarodzeniowe okna jest mnóstwo! Warto wysilić się na kreatywność i przygotować nastrojowe ozdoby samemu, aby przez długi okres móc cieszyć się magią świąt za każdym razem, gdy wyjrzymy za okno.

ZOBACZ RÓWNIEŻ