Joanna Korgol-Śleziona
Joanna Korgol-Śleziona
11 Lut, 2017 - 12:00
Dekoracja stołu na romantyczną kolację

Dekoracja stołu na romantyczną kolację

Joanna Korgol-Śleziona

Jak przygotować otaczającą nas przestrzeń na romantyczny wieczór i miło spędzić czas z bliską osobą? Jak sprawić, by dekoracja stołu podkreśliła wyjątkowość tego spotkania? Przygotuj się i bądź romantycznie kreatywny. Poznaj nasze pomysły dekorację stołu dla dwojga.

Dekoracyjny stół – stwórz romantyczny zakątek

Bywają okazje (kolacja walentynkowa, rocznica ślubu, zaręczyny, urodziny itp.), podczas których w szczególny sposób chcemy okazać drugiej osobie nasze uczucia. Warto wykazać się odrobiną kreatywności. Podczas organizowania romantycznej kolacji powinniśmy zadbać o kilka ważnych szczegółów – przede wszystkim o odpowiednie nakrycie stołu.

Kolorem, z którym utożsamiane są gorące uczucia, jest czerwień – symbol pożądania i namiętności. Przygotuj więc czerwony obrus i nakryj nim stół, przy którym zjecie romantyczną kolację. Na nim postaw świece. Tutaj możesz wykazać się swoją kreatywnością, którą z pewnością doceni partner.

Dowiedz się więcej: 5 sposobów na składanie serwetek na stół >>

Do aranżacji dekoracji na stół wykorzystującej świece przyda się szeroka, płaska, szklana misa wypełniona płatkami róż oraz wodą, na powierzchni której umieścisz niewielkie, pływające świeczki w kształcie serc. Gwarantujemy , że ich delikatne światło odbijające się w tafli wody stworzy nastrój pełen intymności i romantyzmu.

Niewątpliwą ozdobą stołu będą także żywe kwiaty – niekoniecznie muszą to być róże. Ich zapach z pewnością pobudzi wasze zmysły. Tak zaaranżowana kolacja z pewnością będzie miłym wstępem do dalszej części wieczoru.

dekoracja stołu

Stroik DIY – miłosny akcent na romantyczne spotkanie we dwoje

Wykonaj sam dekorację stołu – delikatną, gustowną, elegancką, dla zaakcentowania wyjątkowości spotkania.

Idealnym pomysłem na wykonanie stroika w stylu romantycznym będzie połączenie truskawek i róż. Do tego celu potrzebna będą:

  • gąbka florystyczna w kształcie serca, którą bez problemu dostaniesz w kwiaciarni lub sklepach internetowych,
  • bukiet róż,
  • wykałaczki,
  • truskawki.


Róże przytnij pod skosem w niewielkiej odległości od nasady. Nakłuwaj je na gąbkę florystyczną tak, by zajęły połowę serca. Kwiaty powinny delikatnie na siebie nachodzić tak, aby gąbka znajdująca się u podstawy nie prześwitywała.

Gdy skończymy układać kwiaty możemy przystąpić do kolejnego kroku. W tym celu z łodyg pozostawionych po kwiatach obcinamy listki – posłużą nam one do przyozdobienia bocznej krawędzi serca oraz drugiej połowy gąbki. Listki te najlepiej przymocować do podstawy szpilkami z czerwonymi główkami – zrób to tak, by gąbka była niewidoczna.

Na przygotowane wykałaczki nabijamy truskawki (można je wcześniej zanurzyć w roztopionej czekoladzie). Następnie w połowę serca, którą przyozdobiliśmy liśćmi, wbijamy wykałaczki z owocami. Taki stroik to doskonały pomysł na okazanie uczuć drugiej osobie – na pewno nie dostaniemy go w żadnym sklepie.

Dowiedz się więcej: Pomysły na romantyczny weekend w górach >>

Pomysł na romantyczną kolację – daj się ponieść fantazji!

Różnorodność dostępnych na rynku produktów może przyprawiać o zawrót głowy. Jednakże samodzielnie wykonany, oryginalny prezent dla ukochanej osoby z pewnością będzie bardziej doceniony przez partnera.

Idealnym pomysłem na upominek będzie kuferek wspomnień, w którym możemy umieścić płytę z nagraniem piosenki kojarzącej się z ważnym i romantycznym wspólnym wydarzeniem np. pierwszym pocałunkiem, pierwszym wspólnym zdjęciem czy wspólnym wyjściem do kina. Przy takim kuferku można wypić kieliszek wina, a także powspominać romantyczne początki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ