ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
25 Lis, 2018 - 08:51

Darmowe konto bankowe – w jakich bankach i dla kogo

ARTYKUŁ PARTNERA

Szukasz darmowego konta bankowego? Pomożemy Ci! O bezwarunkowo darmowe konto bankowe coraz ciężej, ale jeszcze stosunkowo sporo banków oferuje konto za darmo po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków.

Bezwarunkowo darmowe konto bankowe znaleźć jest niełatwo. Wiele banków oferuje natomiast konta, za których użytkowanie nie trzeba płacić zbyt wiele. Warunki ich użytkowania nie są wygórowane i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy, gdzie szukać darmowego konta i które banki oferują atrakcyjne usługi.

Darmowe konta bankowe

Aktualnie na rynku znajdują się następujące darmowe konta bankowe: Nest Konto w NEST Banku, Konto Idealne w Idea Banku  oraz Konto Proste Zasady w Getin Banku.

Szczególnie interesującą pozycją jest Konto Proste Zasady Getin Banku ze względu na wysokie oprocentowanie, które wynosi 3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy.

Oferta skierowana jest do aktywnych użytkowników konta, co oznacza miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i wykonanie jednej transakcji bezgotówkowej za pomocą karty lub BLIKu miesięcznie. Tak samo jak w przypadku pozostałych kont prowadzenie rachunku, jaki i utrzymywanie karty jest całkowicie bezpłatne.

Użytkownicy konta mogą również wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i wykonywać krajowe przelewy w Bankowości Internetowej i Mobilnej całkowicie za darmo.

Dowiedz się więcej: Konto Osobiste Proste Zasady Getin Bank >>

Inne atrakcyjne oferty bankowe

Konto 360°

Interesującą ofertę zawiera również Konto 360° w Millenium Banku – tutaj za użytkowanie karty debetowej, prowadzenie konta i przelewy internetowe w PLN nie zapłacimy ani grosza pod warunkiem, że w ciągu miesiąca na konto wpłynie minimum 1000 zł oraz wykonamy przynajmniej jedną transakcję kartą.

Bezpłatnie można korzystać również z bankomatów i wpłatomatów banku, wykonywać zlecenia stałe oraz bezpłatne, standardowe przelewy internetowe.

EnveloKonto w EnveloBank

Podobnie jak w Millenium Banku, tak i w tym przypadku opłat za użytkowanie karty można uniknąć pod warunkiem zapewnienia comiesięcznych wpływów na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie oraz wykonania 1 transakcji kartą.

Dla osób do 26 roku życia konto jest bezwarunkowo bezpłatne. Darmowe są także wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, zlecenia stałe oraz polecenie zapłaty, a także standardowe przelewy internetowe.

Konto Optymalne w BGŻ PNB Paribas

Interesującą opcją jest także Konto Optymalne. Większość usług jest w nim darmowa. Opłaty będą pobierane jedynie za wypłaty z bankomatów innych banków, wpłaty oraz wypłaty w oddziałach banku, a także przelewy natychmiastowe i europejskie przelewy SEPA.

Dowiedz się więcej: Gdzie założyć konto walutowe? Najlepsze oferty polskich banków – ranking >>

Darmowe konto bankowe – monitoruj oferty

W jakiej placówce założyć darmowe konto bankowe? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ banki dość często zmieniają swoje oferty i konto osobiste, które teraz jest darmowe, za miesiąc takim może już nie być. Dlatego też, przeglądając oferty, warto korzystać z internetowych rankingów i porównywarek, które są na bieżąco aktualizowane.

Jednym z takich miejsc w sieci jest strona: Darmowekontobankowe.org (dostępna tutaj). Każdego miesiąca tworzony jest tutaj ranking darmowych kont bankowych, co może stanowić duże ułatwienie w procesie poszukiwania najlepszego banku.

Darmowe konto bankowe – na co  jeszcze zwracać uwagę?

Wprawdzie o darmowe konto bankowe coraz trudniej, ale wciąż na rynku znajdziemy rachunki osobiste, które można prowadzić bezpłatnie. W większości przypadków trzeba spełnić jednak pewne warunki, aby móc się cieszyć kontem „za zero”.

Do rzadkości należą konta osobiste bez wydawanej jednocześnie karty debetowej i tak jak samo prowadzenie rachunku bardzo często jest za darmo, również wydanie karty jest darmowe – jednak jej użytkowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niektóre banki pozostawiają jednak możliwość uniknięcia opłaty za kartę – wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych o określonej wartości.

Limity są tutaj bardzo zróżnicowane – czasem wystarczy 100 zł, z kolei w innym banku będzie to 600 zł. Wybierając zatem konto osobiste, należy wziąć pod uwagę swoje średnie miesięczne płatności kartą lub po prostu zmienić nawyki zakupowe i z gotówki przerzucić się na „plastik”.

Z drugiej strony, nie we wszystkich bankach prowadzenie rachunku jest darmowe i pobierana jest comiesięczna zryczałtowana opłata. Jednakże podobnie jak w przypadku karty, opłaty tej można uniknąć.

Bardzo często wymogiem jest uczynienie z danego konta swojego głównego rachunku, czyli musi na nie wpływać wynagrodzenie. Czasami zamiast tego ustalana jest minimalna wartość zasilenia konta z zewnętrznych źródeł. Oznacza to, że prowadzenie konta będzie darmowe, jeśli w danym miesiącu wpłynie na nie np. 1 000 zł.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku >>

Niektóre instytucje oferują dedykowane darmowe konta dla pewnych grup osób (zazwyczaj występuje tutaj kryterium wiekowe). Darmowe konto dla młodych czy darmowe konto dla studenta nie należą do rzadkości, chociaż czasem i tak trzeba spełnić pewne określone w umowie warunki. Zazwyczaj są one jednak o wiele mniej wyśrubowane niż ma to miejsce w przypadku innych kont.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

W jakim banku konto faktycznie nic nie kosztuje? Darmowe konta bankowe to usługa, którą nadal możemy znaleźć w wielu placówkach. Pomimo tego, że nie wszystkie transakcje są w pełni bezpłatne, to przy przestrzeganiu odpowiednich wytycznych możemy z łatwością ich uniknąć.

Wybór najlepszego konta bankowego warto więc poprzedzić dokładnym rozeznaniem w ofertach, by wybrać spośród nich tę, która będzie najbardziej pasowała do naszego stylu płacenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ