ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
02 Paź, 2015 - 07:00

Darmowe aplikacje do słuchania muzyki

ARTYKUŁ PARTNERA

W dobie wszechobecnych smartfonów słuchanie muzyki o dowolnej porze dnia czy nocy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jakie darmowe aplikacje muzyczne warto zainstalować?

Muzyka towarzyszy większości z nas w codziennych zmaganiach i pomaga przetrwać rutynę obowiązków. W dobie smartfonów coraz rzadziej korzystamy z przenośnych odtwarzaczy muzyki i ulubionych melodii słuchamy bezpośrednio z telefonu.
Wśród najpopularniejszych aplikacji ściąganych na urządzenia przenośne prym wiodą bez wątpienia te umożliwiające bezpłatny dostęp do ogromnej ilości plików muzycznych czy ulubionych stacji radiowych. Które darmowe aplikacje muzyczne warto mieć w swoim telefonie? Podpowiadamy!

Jakie darmowe aplikacje muzyczne możemy pobrać na nasze smartfony?

Nowe aplikacje do słuchania muzyki powstają nieustannie, jednak można wymienić kilka takich, które cieszą się niesłabnącą popularnością od dłuższego czasu.

Pandora

Pandora to idealne rozwiązanie dla osób otwartych na nowe muzyczne odkrycia. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi, aplikacja wybiera artystów podobnych do wyszukania użytkownika i przybliża dotąd nieznanych muzyków. Dzięki Pandorze możesz swobodnie zapisać ulubionych artystów oraz oceniać ich utwory. Poprzez darmową rejestrację ten program do odtwarzania muzyki ułatwia dostęp do zachowanych stacji oraz ocenionych kawałków.

Dostępna na: Android (sprawdź tutaj), iOS (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

Spotify

Powstała 7 lat temu w Szwecji platforma szybko stała się jednym z najpopularniejszych miejsc w sieci umożliwiających dostęp do strumieniowo przesyłanych plików muzycznych. Jest to darmowa aplikacja, choć wykupienie dodatkowego abonamentu sprawia, że muzyki słuchać możemy również w trybie offline oraz bez reklam.

Dzięki Spotify możemy tworzyć własne playlisty, uzyskać dostęp do dziesiątek kanałów radiowych opartych o konkretnych artystów i jeszcze większej liczby stacji radiowych. Spotify pozwala na śledzenie gustów muzycznych naszych znajomych i dzielenie się z nimi ulubionymi utworami. Uzyskujesz także wgląd w topowe rankingi artystów i piosenek. W tej aplikacji muzycznej możesz również zintegrować i odtwarzać wcześniej pobrane przez komputer pliki MP3.

Dostępna na: Android (sprawdź tutaj), iOS (sprawdź tutaj)

Deezer

Udostępniający swoją muzykę w ponad 180 krajach całego świata Deezer jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną platformą muzyczną. Darmowa wersja testowa pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich funkcji po wcześniejszym zarejestrowaniu się w serwisie.

Bogata oferta muzyczna i funkcje umożliwiające dzielenie się muzyką ze znajomymi na portalach społecznościowych wpływają na rosnącą popularność serwisu. Po upływie sześciu miesięcy wersja darmowa daje jednak prawo do słuchania nieodpłatnie muzyki jedynie przez dwie godziny miesięcznie.

Dostępna na: Android (sprawdź tutaj), iOS (sprawdź tutaj)

Last.fm

Last.fm to darmowa aplikacja, która w miarę „poznawania” naszych preferencji muzycznych po zarejestrowaniu się w serwisie i skojarzeniu naszego konta z Google+ czy Facebookiem umożliwia bardzo indywidualne dopasowanie profilu muzycznego w aplikacji do naszych preferencji.

Dzięki opcji Audioscrobblowania aplikacja automatycznie dodaje do profilu odtwarzane utwory, znajdując powiązania między plikami w twojej muzycznej bibliotece czy innych aplikacjach i wyszukując informacje o artystach i albumach.

Dostępna na: Android (sprawdź tutaj)

SoundCloud

Aplikacja SoundCloud umożliwia nie tylko wyszukiwanie i odtwarzanie utworów z bogatej listy nagrań, ale również tworzenie własnych playlist i udostępnianie ich wszystkim użytkownikom śledzącym nasz profil. W SoundCloud możemy też nagrywać własne melodie i łączyć się z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook, Twitter czy Tumbrl.

Dzięki połączeniu znanych i “domowych” artystów, daje dostęp do licznych nieodkrytych muzyków. Podobno w każdej minucie dodawanych jest ponad 10 godzin muzyki – w SoundCloud na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dostępna na: Android (sprawdź tutaj), iOS (sprawdź tutaj)

Vevo

Vevo to całodobowa platforma gromadząca teledyski, nagrania z koncertów i muzyczne programy. Aplikacja pozwala na udostępnianie plików na Facebooku czy Twitterze, odtwarzanie wideo w jakości HD czy sterowane głosem wyszukiwanie ulubionych wykonawców i ich utworów. Możesz również tworzyć własne listy ulubionych klipów i odtwarzać je w dowolnej chwili.

Dostępna na: Android (sprawdź tutaj), iOS (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Koncerty w Polsce – tego nie możesz przegapić! >>

Nowoczesne, darmowe aplikacje muzyczne umożliwiają dostęp do ulubionych plików niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Połączenie działania z najpopularniejszymi portalami społecznościowymi pozwala na ciągłą wymianę muzycznych doświadczeń z naszymi znajomymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: