Michał Nielub
Michał Nielub
06 Wrz, 2017 - 01:00
TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów

TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów

Michał Nielub

Dla miłośników dwóch kółek zaprojektowano szereg programów, które przydają się przy uprawianiu ich hobby. Która darmowa aplikacja dla rowerzystów jest najlepsza?

Darmowe aplikacje obejmują również miłośników sportu, w tym między innymi rowerzystów. Ze względu na dostępną funkcjonalność, można je podzielić na dwa typy. Pierwszy to programy działające jako standardowa nawigacja GPS, z kolei drugi typ służy do rejestrowania przejechanej trasy rowerowej, a także do wyznaczania planów treningowych. Która aplikacja na rower jest godna uwagi? Sprawdźmy!

5. Bike Repair

TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów - Bike Repair

Zdarza się, że podczas rowerowych wojaży coś się zepsuje. Sytuacja wydaje się być stabilną, jeżeli usterka ma miejsce w mieście. Co jednak w przypadku, gdy jesteśmy na bezdrożach? Programiści z Atomic Software przygotowali aplikację, która zawiera zestaw podręczników i samouczków, pomagających nam naprawić rower.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać najlepszy rower dla siebie >>

4. Mapy Google

TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów - Mapy Google

Ta darmowa aplikacja, choć dedykowana jest nie tylko rowerzystom, to z pewnością miłośnicy dwóch kółek powinni się nią zainteresować. Jest to jedna z lepszych nawigacji GPS, która „widzi” również ścieżki rowerowe.

Dzięki opcji dodawania punktów pośrednich, jesteśmy w stanie zaplanować sobie dokładnie taką trasę, jaką chcemy pokonać. Największą wadą jest jednak fakt, że ta aplikacja na rower nie zapisuje danych w pamięci telefonu, więc aby skorzystać z zaplanowanej trasy, trzeba mieć dostęp do internetu i własnego konta Google.

3. Endomondo

TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów - Endomondo

Darmowe aplikacje wyróżniają się obecnie wszechstronnością -takie właśnie jest Endomondo. Bezpłatna wersja umożliwia dostęp do mapy rowerowej, gdzie rejestrowana jest pokonana przez nas trasa.

Wybór uprawianej dyscypliny sportu umożliwia wygenerowane statystyk dotyczących m.in. spalonych kalorii, średniej prędkości czy pokonanego dystansu. Aplikacja umożliwia również wyznaczanie sobie celów treningowych, publikowanie wyników na portalach społecznościowych, dodawanie zdjęć do swoich osiągnięć sportowych oraz wiele innych, przydatnych opcji.

2. Strava

TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów - Strava

Aplikacja podobna do Endomondo, chociaż nieco bardziej ceniona wśród miłośników aktywnego trybu życia. Przewaga Stravy polega na tzw. „segmentach”, czyli wydzielonych fragmentów trasy, na których zliczane są rekordy przejazdów.

Podstawowa funkcjonalność jest bezpłatna. W rocznym abonamencie za (59 dolarów) otrzymujemy między innymi możliwość podłączenia miernika mocy czy dokładniejszej analizy przejazdów.

1. Naviki

TOP 5: Darmowe aplikacje dla rowerzystów - Naviki

Naviki to prawdopodobnie najlepsza mapa rowerowa z opcją nawigacji GPS. Wyznacza może nie najkrótsze, ale z pewnością najwygodniejsze przejazdy. Wykrywa wszystkie ścieżki rowerowe dostępne zarówno w miastach, jak i poza nimi, np. w lasach. Co istotne, ścieżki te traktuje jako preferowane trasy podczas wycieczek rowerowych. W podstawowej funkcjonalności aplikacja jest bezpłatna.

Darmowe aplikacje to wciąż zmieniająca się rzeczywistość. Z dnia na dzień przybywa coraz więcej wyspecjalizowanych programów, w tym również tych dedykowanych fanom dwóch kółek. Jeżeli potrzebna jest nam mapa rowerowa z nawigacją GPS, warto wówczas zadbać o to, aby przy wyznaczaniu trasy preferowane były właśnie ścieżki rowerowe. Jeżeli jednak potrzebujemy czegoś więcej – powinniśmy sięgnąć po aplikacje na rower typu Endomondo lub Strava.

ZOBACZ RÓWNIEŻ