Michał Nielub
Michał Nielub
30 Lip, 2017 - 09:00
TOP 5: Darmowe aplikacje dla pasjonatów fotografii

TOP 5: Darmowe aplikacje dla pasjonatów fotografii

Michał Nielub

Darmowe aplikacje to oferta dedykowana także dla miłośników fotografii. Obecnie telefony komórkowe wyposażone są w bardzo dobre aparaty fotograficzne. Warto więc pomyśleć o dobrej aplikacji, dzięki której każde zdjęcie będzie wyglądać profesjonalnie.

Darmowe aplikacje są bardzo popularne. Szczególnie duży wybór oferowany jest na telefony z oprogramowaniem Android. Wynika to z możliwości produkowanych smartfonów, które posiadają coraz lepsze wbudowane aparaty fotograficzne.

Aby dodatkowo zwiększyć ich możliwości użytkowe, warto wyposażyć się w aplikacje przeznaczone do robienia oraz edytowania zdjęć. Które warto zainstalować?

TOP 5: Darmowe aplikacje dla miłośników fotografii

5. Zdjęcia Google

Jeżeli robimy mnóstwo zdjęć, warto zadbać o darmowe aplikacje służące do ich porządkowania. Taką funkcję mają właśnie Zdjęcia Google, które automatycznie organizują fotografie na naszym telefonie.

Dodatkowo, istnieje możliwość tworzenia kopii zapasowych już w momencie fotografowania. Aplikacja posiada również wbudowaną funkcję edycji zdjęć oraz zapewnia możliwość szybkiego ich wysyłania.

4. Z Aparat

Darmowe aplikacje ułatwiają robienie zdjęć i nakładanie filtrów w czasie rzeczywistym. Takie opcje posiada program stworzony przez programistów z GOMO.

Z Aparat umożliwia szybkie uchwycenie każdego momentu. Posiada również ułatwienia dostępu do opcji fotografowania w postaci gestów – wystarczy np. przesunąć ręką po ekranie, aby wykonać zdjęcie. To, co wyróżnia Z Aparat, to duża liczba dostępnych filtrów oraz wysoka intuicyjność obsługi.

3. Pudding Camera Photo Editor

Programiści z Camera Photo Editor postanowili stworzyć aplikację z możliwością kontrolowania funkcji już w trakcie fotografowania. Aplikacja oferuje opcję kompensacji ekspozycji zdjęć oraz możliwość nałożenia siatki, ułatwiającej kadrowanie.

Program wyposażono również w zaawansowany edytor, umożliwiający nakładanie filtrów. Do wyboru mamy symulacje 9 analogowych aparatów oraz 8 tradycyjnych klisz.

2. Retrica Discover Yourselfe

Darmowe aplikacje fotograficzne to specjalność programistów z Retrica. Drugi ich produkt w tym zestawieniu to bardzo bogaty edytor zdjęć – w tym przypadku skupili się na tzw. „selfie”.

Do dyspozycji otrzymujemy szereg filtrów, które możemy nakładać w czasie rzeczywistym. Istnieje również możliwość tworzenia GIFów z nagrywanych filmików. Ponadto, aplkacja jest wyposażona w ponad 100 tzw. „sticków”, czyli naklejek, dzięki którym ozdobimy nasze zdjęcie gotowymi i często zabawnymi grafikami. Dodatkowo, Retrica Discover Yourselfe oferuje funkcję wpisania dowolnego tekstu na już zrobione zdjęcie.

1. Snapseed

Programiści z Google także dostrzegli potrzebę edytowania zdjęć. Dlatego postanowili stworzyć aplikację, która intuicyjnością i łatwością użytkowania postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Już sama obsługa plików .jpg i .dng jest rzadkością wśród darmowych aplikacji.

Dodatkowo, Snapseed zawiera 29 filtrów i narzędzi, takich jak HDR, naprawianie, pędzel, perspektywa itp. Możemy też dopasować balans bieli, krzywe oraz kontrast. Ciekawą funkcją jest inteligentne rozszerzanie zdjęcia z automatycznym wypełnianiem pustych przestrzeni. Dzięki temu, po rozszerzeniu, piksele będą mniej widoczne. Ponadto, na zdjęcie możemy nanieść tekst, który w zależności od naszych preferencji będzie klasyczny lub stylizowany.

Darmowe aplikacje dla miłośników fotografii są coraz popularniejsze. Ich rozwój wynika z wyposażania telefonów w coraz to lepsze aparaty fotograficzne. Możliwości te zostały dostrzeżone przez programistów, dzięki czemu mamy do dyspozycji coraz nowsze i ciekawsze aplikacje. To, jakie wybierzemy, zależy w znacznej mierze od naszych potrzeb.

ZOBACZ RÓWNIEŻ