Michał Nielub
Michał Nielub
06 Cze, 2017 - 14:55
Darmowe aplikacje dla miłośników zdrowego trybu życia

Darmowe aplikacje dla miłośników zdrowego trybu życia

Michał Nielub

Darmowe aplikacje dla miłośników zdrowego trybu życia zdobywają coraz większe grono użytkowników. Idzie to w parze z trendami, zgodnie z którymi „bycie fit” jest modne.

Zgodnie z przytoczonymi trendami, darmowe aplikacje na telefon mogą pomóc w uprawianiu sportów oraz rekreacji. Które zasługują na największą uwagę?

Telefony mogą wspomagać aktywność

Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest Endomondo (sprawdź tutaj). Jest to narzędzie, które jednocześnie zmierzy nam czas odbytego treningu, długość przebytej trasy oraz intensywność aktywności. Przelicza również spalone kalorie w trybie dla jazdy na rowerze oraz biegania. Istnieje możliwość powiązania go z naszym profilem na Facebooku, dzięki czemu w momencie zakończenia treningu, możemy udostępnić rezultaty na swojej osi czasu.

Dla amatorów biegania ciekawostką jest darmowa aplikacja Zombies Run (sprawdź tutaj). Wymaga od nas znajomości języka angielskiego. Ogólnie dedykowana jest również fanom takich seriali jak The Walking Dead. Funkcjonalność sprowadza się do jej uruchomienia, założenia słuchawek i rozpoczęcia biegu. W międzyczasie odsłuchujemy własną historię, mówiącą o tym, że przeżyliśmy apokalipsę i musimy biec coraz szybciej, aby przeżyć. Po drodze zbieramy również materiały, które pomogą nam zbudować bazę.

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

Darmowe aplikacje dla miłośników zdrowego trybu życia

Dla miłośników mniej intensywnych sportów dedykowane są aplikacje do liczenia kroków. Możemy w nich ustawiać minimalny dzienny dystans, jaki musimy przebyć, żeby zadbać o naszą kondycję. Po osiągnięciu pożądanego pułapu, zostajemy o tym fakcie powiadomieni. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że zakłada się, iż przejście 10 tys. kroków dziennie (8 km) wystarczy, aby utrzymać nasz organizm w sprawności.

Jedną z najbardziej popularnych tego typu aplikacji jest dostępny na Androida Moves (sprawdź tutaj). Poza wspomnianym krokomierzem, dysponuje również opcją śledzenia trasy na mapie.

Podczas aktywności fizycznej ważnym jest, aby mierzyć tętno. Pomoże nam w tym aplikacja Instant Heart Rate (sprawdź tutaj). Ogólnie rzecz biorąc, mierzy prędkość uderzeń serca. Dzięki temu jesteśmy w stanie regulować intensywność treningu.

Dowiedz się więcej: Wpływ diety na samopoczucie >>

Aplikacje dietetyczne

Wiadomo, że odżywianie jest najważniejsza przy odchudzaniu. Dlatego coraz więcej użytkowników korzysta z darmowych aplikacji na telefon, które pomogą nam w zbilansowaniu codziennej diety.

Na uwagę zasługuje Calorie Counter (sprawdź tutaj). W bazie znajduje się ponad 500 000 tysięcy produktów wraz z informacjami o zawartości kalorycznej. Istnieje również możliwość przeskanowania kodów kreskowych, jednak w Polsce funkcja ta jest mocno ograniczona.

Podobną darmową aplikacją, którą można połączyć z Endomondo, jest MyFitnessPal (sprawdź tutaj). Po wpisaniu, z jakich produktów składały się spożywane przez nas posiłki, automatycznie przeliczane są nie tylko kalorie, ale także wartości odżywcze. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko zrzucić zbędne kilogramy. Dostajemy możliwość zbilansowania całej diety, co zaowocuje dobrym samopoczuciem.

Dowiedz się więcej: Przydatne aplikacje na telefon dla mężczyzn >>

Darmowe aplikacje dla miłośników zdrowego trybu życia

Należy pamiętać również o tym, że przy dbaniu o zdrowie ważna jest higiena snu. Powstało szereg darmowych aplikacji do tego służących. Do całkiem niedawna największą popularnością cieszyła się Sleep as Android (sprawdź tutaj). Jednak twórcy zaczęli obowiązkowo wymagać płatności za jej użytkowanie.

Dlatego najczęściej wybierany jest Sleep Time Smart Alarm (sprawdź tutaj). Funkcjonalność tej darmowej aplikacji jest dosyć prosta. Na podstawie tego, o której godzinie położymy się do łóżka, mierzy nasze fazy snu. Po ustawieniu godziny, o której chcemy wstać, telefon automatycznie obudzi nas w momencie, kiedy będziemy się czuć wyspani. Ponadto możemy ustawiać przypomnienia o tym, kiedy skończyć dzień.

Posiadamy coraz lepsze telefony. Powstaje więc coraz więcej aplikacji, które mają za zadanie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Niektóre robią to lepiej, inne gorzej. Nie dziwi zatem, że w dobie mody na bycie „fit”, jak grzyby po deszczu powstają darmowe aplikacje, które będą wspomagać prowadzenie zdrowego trybu życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ