Michał Nielub
Michał Nielub
20 Wrz, 2017 - 13:50
TOP 5: Darmowe aplikacje ciążowe dla przyszłych rodziców

TOP 5: Darmowe aplikacje ciążowe dla przyszłych rodziców

Michał Nielub

Darmowe aplikacje ciążowe pomogą przejść przez ten wyjątkowy, ale i ciężki okres. Nie zastąpią wizyt u ginekologa, jednak znacznie ułatwią zadbanie o prawidłowy przebieg ciąży. Które są najlepsze?

Darmowe aplikacje ciążowe są tworzone z myślą o pełnieniu rozmaitych funkcji. Podstawowe opcje są z reguły takie same, różnią się od siebie głównie zakresem rozszerzeń, jakimi są m.in. kalendarz ciąży czy kalkulator tygodnia ciąży. Po jakie aplikacje zatem warto sięgnąć, aby kobiecie w ciąży ułatwić przetrwanie tego ciężkiego okresu?

5. ExpectingBaby Polska

Jest to bezpłatna aplikacja dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Program oferuje funkcjonalność z uwzględnieniem trzech etapów: planowania, porodu oraz świętowania.

W rozdziale planowanie istnieje możliwość pozyskania informacji o przebiegu ciąży tydzień po tygodniu. Udostępniono również organizer zadań związanych z ciążą wraz ze wskazówkami na każdym jej etapie.

Etap porodu zawiera licznik skurczów umożliwiający ich monitorowanie. Pozwala to w jasny i precyzyjny sposób określić, czy to już czas porodu. Aplikacja ma również bardzo przydatną funkcję wytyczenia trasy dojazdu do szpitala (przy użyciu tylko jednego przycisku) oraz opcję powiadomienia znajomych o rozpoczęciu porodu.

Dział świętowanie umożliwia wysłanie spersonalizowanych powiadomień do rodziny i znajomych w momencie, gdy poród już się zakończył.

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

4. Asystent ciążowy

Darmowe aplikacje ciążowe to w znacznej mierze różnego typu kalendarze oraz dzienniki. Program stworzony przez programistów z BlogSoft oferuje intuicyjne i szybkie wprowadzanie informacji do dziennika. Wadą może się tu okazać interfejs, który nie każdemu użytkownikowi przypadnie do gustu.

Dowiedz się więcej: Czego nie jeść w ciąży – jakich potraw i składników unikać? >>

3. Tygodnie ciąży – widet

Ta aplikacja stworzona przez programistów z Haekinen działa na zasadzie widgetu (elementu graficznego). Po jej zainstalowaniu, na ekranie smartfona będzie wyświetlana informacja o aktualnym tygodniu ciąży, wielkości płodu, odbytych wizytach lekarskich oraz innych ważnych zdarzeniach.

Co ważne, nie ma potrzeby wchodzenia w aplikację, by z niej korzystać. Jest to jej zdecydowana zaleta. Do wad należy natomiast zaliczyć ograniczoną funkcjonalność.

Dowiedz się więcej: USG w ciąży: kiedy, jak często i dlaczego jest ważne >>

2. Pregnancy Tracker (What to Expect)

Najlepsze darmowe aplikacje ciążowe charakteryzują się ogromem funkcjonalności. Taki właśnie jest program Pregnancy Tracker. Jest to solidne kompendium wiedzy o przebiegu ciąży i rozwoju dziecka. Aplikacja została wyposażona w wyszukiwarkę, która pomoże znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ciąży. Ponadto, zawiera też wiele innych funkcji, takich jak: codzienne porady czy ponad 15 tys. artykułów medycznych.

Warto wiedzieć, że jest to aplikacja przeznaczona wyłącznie dla osób znających dobrze język angielski, ponieważ nie posiada polskiego tłumaczenia.

Dowiedz się więcej: Kalkulator ciąży i porodu – w czym pomoże przyszłej mamie? >>

1. Moja ciąża z eDziecko.pl

Ta aplikacja została stworzona na zlecenie Agora S.A. Do najważniejszych funkcjonalności należy zaliczyć organizer i dostęp do sklepu z niezbędnymi rzeczami dla kobiet w ciąży oraz dla małego dziecka.

Ważną kwestią jest fakt, że działa w trybie offline, zatem informuje o ważnych sprawach związanych z ciążą – nawet bez dostępu do internetu. To, co wyróżnia tę aplikację na tle konkurencji to autor – stworzenia została pod opieką merytoryczną ginekologa-położnika Grzegorza Południewskiego.

Dowiedz się więcej: Joga w ciąży – dlaczego warto i jak ją praktykować >>

TOP 5: Darmowe aplikacje ciążowe dla przyszłych rodziców - przyszła mama

Darmowe aplikacje ciążowe pomagają przejść przyszłym mamom przez ten trudny czas. Ułatwiają zorganizowanie dnia codziennego, przygotowanie wyprawki oraz zaplanowanie wizyt lekarskich. Co istotne, dostarczają również cennej i merytorycznej wiedzy w zakresie całego przebiegu ciąży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ