Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś
Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś
24 Sty, 2019 - 03:00
Czy warto pojechać do USA?

Czy warto pojechać do USA?

Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś

Stany Zjednoczone – marzenie podróżnicze wielu z nas. Różnorodność kulturowa, niesamowite krajobrazy i wyobrażenia czerpane z amerykańskich filmów rozpalają chęć zwiedzenia tej części świata. Czy warto pojechać do USA?

Ameryka jest bardzo dużym terenem, który kryje w sobie wiele ciekawostek dla podróżników. Na pewno wiele razy oglądając amerykański film miałeś ochotę wybrać się za wycieczkę i zobaczyć na własne oczy wszystko to, co obserwujesz jedynie na szklanym ekranie. Czy faktycznie warto pojechać do Stanów Zjednoczonych?

Czy warto pojechać do USA?

Przede wszystkim USA jest jednym z najbardziej marketingowych miejsc jakie można znaleźć na całym świecie. Wystarczy pójść do kina lub posłuchać zagranicznej muzyki, aby nasiąknąć  amerykańską kulturą i nabrać ochoty na jej zgłębianie na własną rękę. Otóż Stany Zjednoczone Ameryki są naprawdę pięknym miejscem. Właściwie to wybór dobry niemalże dla każdego.

Jeśli lubisz zwiedzać ogromne aglomeracje miejskie, na pewno będziesz zadowolony z wizyt w takich miejscach, jak Nowy Jork oraz Los Angeles. W przypadku bardziej naturalnych kierunków zwiedzania również jest w czym wybierać, zaczynając chociażby od samego Parku Narodowego Yellowstone ze swoimi tryskającymi gejzerami.

Co warto zwiedzić w Stanach Zjednoczonych?

Ameryka jest pełna wielu wspaniałych miejsc. Zacznijmy od najbardziej typowych miejsc, o których na pewno słyszałeś już nieraz.

1. Nowy Jork

Dawniej nazywany Nowym Amsterdamem, dziś występuje pod nazwą Nowego Jorku. Co należy wiedzieć o tym miejscu? Przede wszystkim zapewne ciekawym jest fakt, że właśnie to miasto jest najczęściej wyszukiwanym miejscem na całym świecie. Tutaj znajdziesz również słynną Statuę Wolności, która swoją potęgą oraz popularnością może konkurować z Wieżą Eiffla. Na tym nie koniec. To właśnie tam znajdziesz siedziby oraz biura największych firm na całym świecie.

Po intensywnym zwiedzaniu warto również odpocząć w licznych kawiarniach i restauracjach, które oferują dania dosłownie z całego świata, nie zapomnijmy także o spróbowaniu typowych dla Ameryki słodkości, np. pączków z sieciówki Dunkin` Donuts czy amerykańskich pancakes.

Przeczytaj więcej: Przepisy kuchni amerykańskiej – pancakes

Czy warto pojechać do USA - Nowy Jork

źródło zdjęcia: Getty Images / Melpomenem

2. Los Angeles

Jeśli lubisz hazard oraz zabawę to miejsce jest na pewno odpowiednim dla twojej osoby. To miasto, które nigdy nie śpi, bo cały czas się bawi. W tym miejscu możesz również spotkać słynny napis Hollywood oraz kto wie, może niejedną amerykańską gwiazdę. Jeśli faktycznie lubisz się dobrze zabawić, powinieneś wyjść w niejedną noc w Los Angeles.

Czy warto pojechać do USA - Los Angeles

źródło zdjęcia: Getty Images / smodj

3. Park Narodowy Yellowstone

Miejsce jest bardzo sławne, a wszystko za sprawą tryskających gejzerów. Jest to zapewne nie lada gratka dla tych osób, które cenią sobie naturę oraz jej piękno. Gejzery od zawsze były zjawiskiem podziwianym przez ludzi.

Dodatkowo Park Narodowy Yellowstone charakteryzuje się wyjątkową estetyką naturalnych pejzaży, które ucieszą oko niejednego podróżnika. W takich miejscach człowiek docenia właśnie piękno natury.

Czy warto pojechać do USA - Yellowstone

źródło zdjęcia: Getty Images / Ajith Kumar

4. Wielki Kanion

Kolejne wielkie dzieło matki natury, która stworzyła piękne widoki. To miejsce bardzo często inspiruje ludzi do wielu ciekawych fotografii, które są wspomnieniami na całe życie. Każdemu przede wszystkim podoba się potęga tego tworu oraz jego ogrom.

Czy warto pojechać do USA - Wielki Kanion

źródło zdjęcia: Getty Images / Sean Pavone

5. Bonneville Salt Flats

Bardzo często to miejsce jest pomijane we wszelkich przewodnika turystycznych… i zupełnie niesłusznie. Dlaczego? Przede wszystkim należy mieć na uwadze płaskość tego miejsca. Z tego względu to właśnie tutaj bije się rekordy Guinessa w prędkości. Na tym nie koniec. Bonneville Salt Flats to również plan wydarzeń filmu A. Hopkinsa – „Prawdziwa historia”.

Czy warto pojechać do USA - Bonneville Salt Flats

źródło zdjęcia: Getty Images / ablokhin

USA są pełne przeróżnych atrakcji, których nie sposób wymienić naraz. Dlatego, jeśli faktycznie zainteresowałeś się tematyką amerykańskich wojaży, powinieneś rozpocząć poszukiwania jeszcze innych równie ciekawych miejsc. Wniosek jest tylko jeden. Stany Zjednoczone są naprawdę ciekawym miejsce na naszym świecie i jeśli tylko masz możliwość je zwiedzić, powinieneś bez zastanowienia się na to zdecydować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ