ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
23 Wrz, 2019 - 11:18
Codzienna pielęgnacja twarzy – co musisz wiedzieć?

Codzienna pielęgnacja twarzy – co musisz wiedzieć?

ARTYKUŁ PARTNERA

Pielęgnacja męskiej twarzy nie musi być tak zaawansowana, jak w przypadku kobiet. Niemniej jednak pewne rytuały pielęgnacyjne powinny się w niej pokrywać. Niezależnie od tego, w jakim wieku jest mężczyzna, i jakie ma problemy z cerą, z pewnością w jego kosmetyczce powinien się znaleźć dobry żel do twarzy dla mężczyzn, jako podstawa prawidłowego oczyszczania. Co warto wiedzieć o codziennej pielęgnacji twarzy w przypadku panów?

Skóra wymaga oczyszczenia!

Mycie twarzy samą wodą niestety może nie być wystarczające, szczególnie w przypadku cery tłustej, pokrytej warstewką łoju. Z kolei mycie jej przy użyciu wody z mydłem może się okazać szkodliwe – mydło wysusza skórę i może podrażniać ją jeszcze bardziej, jest więc szczególnie niewskazane przy cerze wrażliwej i suchej.

Żel do twarzy dla mężczyzn jest jedynym stosownym kosmetykiem, który powinien być używany do mycia skóry każdego dnia, przynajmniej raz dziennie – wieczorem. Oczyszczenie twarzy za jego pomocą z nadmiaru sebum, kurzu i potu pozwoli skórze odetchnąć i przygotuje ją na kolejne zabiegi kosmetyczne.

Golenie bez podrażnień – żel do twarzy dla mężczyzn

Golenie, aby mogło się odbyć bez podrażnień, powinno być przeprowadzone z użyciem ostrej maszynki i dobrego żelu, kremu lub pianki do golenia. Wybór konkretnego kosmetyku musi zależeć od gęstości i twardości zarostu, a także od indywidualnych preferencji. Każdy z nich zawiera jednak substancje łagodzące podrażnienia, które zapobiegają powstawaniu krostek czy zaczerwienień.

Aby odświeżyć i uspokoić skórę po goleniu, należy jeszcze potraktować ją specjalną wodą po goleniu lub chłodzącym żelem. Zapobieganie podrażnieniom na etapie największej podatności na ich powstawanie jest podstawą utrzymania gładkiej, zdrowej cery!

Nawilżanie, czyli ochrona skóry

Po wygładzeniu skóry twarzy należy wklepać w nią także krem nawilżający. Jego rodzaj zależeć powinien od indywidualnych potrzeb i rodzaju cery, a także efektu, który chce się osiągnąć.

Skóra bardziej narażona na czynniki zewnętrzne będzie wymagała ochrony przed promieniami UV oraz lekkiego natłuszczenia. Z kolei skóra odwodniona i wiotka potrzebuje wzmocnienia, napięcia i ochrony przed zmarszczkami – takie kremy dla panów również widnieją na sklepowych półkach.

Okresowe zabiegi pielęgnacyjne

Powyższe czynności to podstawa pielęgnacji męskiej cery na co dzień. Raz w tygodniu warto zafundować sobie dodatkowo peeling, który złuszczy martwy naskórek. Od czasu do czasu zadbany mężczyzna może też wybrać się do kosmetyczki – niektóre zabiegi naprawdę potrafią zdziałać cuda przy regularnym stosowaniu!