ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Cze, 2019 - 14:04
Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim będziesz mieć psa!

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim będziesz mieć psa!

ARTYKUŁ PARTNERA

Adopcja psa to decyzja, którą należy dobrze rozważyć. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw zanim wprowadzisz do swojego domu nowego członka rodziny.

Posiadanie zwierzaka jest często związane z przeżywaniem najlepszych chwil w naszym życiu, takich jak dzień, w którym go poznaliśmy i dzień, w którym przybył do naszego domu.

Aby wszystko przebiegło pomyślnie i abyś czuł się komfortowo podejmując tę decyzję, dowiedz się na co zwrócić uwagę!

Przygotuj się na przybycie psa

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim będziesz mieć psa

Od jedzenia po zabawki, nie zapominając o przedmiotach i produktach, które mogą być niebezpieczne i które musisz ukryć …

Dokładnie tak! Posiadanie zwierzęcia wiąże się z dodatkowymi obowiązkami, ale jeśli wiesz, jak zorganizować się na początkowym etapie, wszystko pójdzie dobrze i będzie to naprawdę satysfakcjonujące zadanie.

Rozważ, czy możesz podjąć to zobowiązanie

Oznacza to świadomość, że posiadanie zwierzęcia wymaga czasu. Nie tylko z oczywistego powodu, czyli zabrania zwierzęcia na spacer, aby zapewnić mu aktywność fizyczną i załatwienie potrzeb fizjologicznych, ale także czasu na relaks i zabawę.

Zastanów się czy zwierzę pasuje do Twojego stylu życia

Tak samo jak ludzie nie są tacy sami, psy również mają różne temperamenty. Istnieją rasy bardziej aktywne, inne spokojniejsze, jeszcze inne wymagają pewnej opieki. Przed podjęciem decyzji należy rozważyć tę kwestię, aby wybrać zwierzę, które pasuje do Ciebie.

Nie podejmuj decyzji w oparciu o popularność lub wygląd psa, ale raczej w oparciu o jego temperament i potrzeby.

Porozmawiaj z weterynarzem przed adopcją

Zanim zdecydujesz się na przygarnięcie psa, porozmawiaj z weterynarzem, aby zebrać jak najwięcej wskazówek, a nawet poradzić się w wyborze zwierzęcia.

Wyeliminuj czynniki zagrożenia

Przedmioty i produkty takie jak słodycze czy leki często są porozrzucane po całym domu lub znajdują się w łatwo dostępnych miejscach, a mogą być bardzo niebezpieczne dla psów.

Czy wiesz, że niektóre rośliny, które masz w domu lub w ogrodzie, mogą być toksyczne dla zwierząt? A butelki ze środkami czyszczącymi lub detergentami nie powinny znajdować się poza szafkami? Czy kable elektryczne leżą swobodnie na podłodze kusząc zwierzęta?

Jak widać, istnieje wiele aspektów na które trzeba zwrócić uwagę i podjąć odpowiednie działania, aby zapobiec problemom.

Wybierz właściwy pokarm

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim będziesz mieć psa

Istnieją różne rodzaje żywności dla psów przeznaczone na różne etapy życia. Nie wszystkie racje są zalecane, jakkolwiek kolorowe i atrakcyjne mogą się wydawać. W związku z tym najlepiej zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

Dobór odpowiedniej żywności może wiązać się ze sporymi miesięcznymi nakładami finansowymi. Jednak prawidłowo dobrana karma da Ci gwarancję zdrowej diety dla Twojego zwierzaka i pomoże mu utrzymać kondycję.

Bądź przygotowany na okres dostosowawczy

Jeśli zamierzasz adoptować małego psa, musisz być przygotowany na to, że będzie on płakał przez pierwsze kilka dni. Mimo to, nie powinieneś próbować zabierać go do łóżka, aby go uspokoić.

Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie cichej i zamkniętej przestrzeni z wygodnym i zamkniętym legowiskiem, aby uniemożliwić zwierzęciu swobodne wędrówki w nocy.

Trenuj swojego zwierzaka

Im wcześniej przygotowujesz psa do pewnych rzeczy, takich jak gdzie i kiedy należy zaspokajać potrzeby, jak zachowywać się wobec innych ludzi i zwierząt oraz jakimi przedmiotami może się bawić, tym lepiej. W ten sposób zwierzę szybciej przyzwyczai się do „reguł”, których musi przestrzegać.

Kup zabawki

Dobierz zabawki odpowiednie do wieku zwierzęcia. Unikaj przedmiotów, zwłaszcza w przypadku małych psów, które mają guziki, sznurki i małe elementy, które mogą ugryźć i połknąć. Wybierz gumowe kule, kości i pluszowe zabawki wykonane z nietoksycznych materiałów.

Rozważ sterylizację

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim będziesz mieć psa

Niektórzy uważają, że przez sterylizację zwierzę utraci poczucie tożsamości w przypadku psów i cel życia, jakim jest prokreacja, w przypadku suk. Rzeczywistość jest zupełnie inna.

Sterylizacja zmniejsza prawdopodobieństwo agresywnych postaw, ale nie zmniejsza instynktu obronnego. W przypadku suk brak ciąży nie spowoduje złego samopoczucia zwierzęcia. Gorzej byłoby, gdyby suka zaszła w ciążę, urodziła dzieci i została później zabrana od szczeniąt. Ponadto, dzięki sterylizacji, suki są mniej podatne na raka piersi i jajników.

ZOBACZ RÓWNIEŻ