ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Cze, 2019 - 09:52
Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim będziesz mieć kota!

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim będziesz mieć kota!

ARTYKUŁ PARTNERA

Przyjęcie futrzanego przyjaciela do swojego domu stanowi bardzo ważną decyzję. Aby stała się ona początkiem wspaniałej przygody poznaj kilka ciekawostek na temat tych niezwykłych zwierząt.

Zwierzęta wprowadzają do naszego życia więcej radości i są wspaniałym towarzyszami. Należy zapewnić im jednak odpowiednie warunki, aby były szczęśliwe.

Niezbędnik przyszłego właściciela kota

Poniżej prezentujemy kilka ważnych wskazówek, jak przygotować siebie i swój dom na przybycie nowego członka rodziny. Na te rzeczy koniecznie zwróć uwagę!

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim będziesz miał kota

1. Przestrzeń dla zwierzaka

Twój kot będzie potrzebował kąta tylko dla siebie. Możesz tam umieścić w prywatności kuwetę, jak również stworzyć miejsce do odpoczynku i zabawy – chociaż koty mają tendencję do ciągłej zmiany miejsca do spania.

2. Lista zakupów

Przed przygarnięciem kota do domu jest wiele rzeczy do przygotowania, aby twój zwierzak poczuł się jak prawdziwy członek rodziny. Najważniejsze elementy to: legowisko, koc, zabawki, drapak, podajnik wody, karma, kuweta i żwirek.

3. Zmiany w domu

Po zakupach i przygotowaniu miejsca dla czworonożnego przyjaciela pozostaje sprawić, aby dom był dla niego bezpieczny. Należy ukryć małe przedmioty i ograniczyć dostęp do roślin. Reszta zmian powinna zostać wprowadzona po przybyciu zwierzaka do domu i jego obserwacji.

Po pewnym czasie zauważysz, co jest dla niego szczególnie kuszące w mieszkaniu, a zarazem może być niebezpieczne. Dzięki temu będziesz mógł podjąć odpowiednie środki w celu wyeliminowania potencjalnych zagrożeń.

4. Pierwsza wizyta u weterynarza

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim będziesz mieć kota

Pierwszą wizytę weterynaryjną należy przeprowadzić wkrótce po przybyciu nowego zwierzaka do domu, aby sprawdzić stan jego zdrowia, zapewnić szczepienia i testy na FIV (wirus nabytego niedoboru immunologicznego kotów) i FeLV (białaczka kotów).

Jest to również idealny czas, aby uzyskać wszystkie odpowiedzi na pytania prosto od eksperta.

5. Stały dostęp do wody i jedzenia

Dobór odpowiedniej karmy zapewni dobry rozwój i zdrowie zwierzęcia przez cały okres jego życia. Dlatego ważne jest, aby wybrać karmę bez środków chemicznych i konserwantów, która pomoże zapewnić długowieczność, ale także jakość życia, jakiej pragnie Twój czworonóg.

Najlepiej podawać jedzenie w mniejszych porcjach kilka razy w ciągu dnia, zamiast zostawiać pełną miskę na cały dzień. W przypadku bardziej łasych osobników, porcja jedzenia przeznaczona na cały dzień może zniknąć za jednym razem. Taki tryb spożywania pokarmów może się znacząco odbić na zdrowiu zwierzaka w przyszłości.

Miski z jedzeniem i piciem należy zawsze utrzymywać w czystości. Zwierzę zawsze musi mieć stały dostęp do miski ze świeżą wodą. Jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a zwłaszcza do zapobiegania problemom z nerkami.

6. Kuweta

Kot sam będzie utrzymywał kuwetę „w czystości”, co oznacza, że ​​spróbuje ukryć wszystkie swoje potrzeby po warstwą żwirku. To do ciebie należy usunięcie odpadów, w przeciwnym razie, jeśli kuweta nie będzie czysta, kot nie wejdzie do niej ponownie.

7. Zabawki dla kota

Wszystko, co musisz wiedzieć zanim będziesz mieć kota

Zabawa z kotem jest wspaniałym doświadczeniem. Dla kota nawet bardzo proste przedmioty mogą być  interesujące. Zanim więc zainwestujesz w drogie zabawki, wypróbuj takie rzeczy, jak torby, pudełka i papierowe kulki.

8. Drapak dla kota

Są właściciele, którzy decydują się usunąć pazury kotom w obawie przed ich niszczycielską siłą. Istnieją jednak sposoby na obejście tej drastycznej i radykalnej metody. Powinieneś zapewnić swojemu zwierzakowi drapak, gdzie będzie mógł tępić swoje pazurki, nie niszcząc tym samym mebli i przedmiotów w domu.

Jest to dla nich tak samo ważna czynność jak np. jedzenie czy oddychanie. Przyzwyczajaj również swojego pupila do przycinania pazurków od najmłodszych lat, dzięki czemu stanie się to dla niego naturalną czynnością w przyszłości. 

9. Wypuszczenie kota na zewnątrz

Decyzja o wypuszczeniu kota na zewnątrz należy do Ciebie. Ma na nią wpływ wiele czynników takich jak miejsce zamieszkania i poziom kontroli, jaki chcesz mieć nad zwierzęciem.

Jeśli wypuścisz kota na ulicę, musisz przewidzieć wiele problemów: większe prawdopodobieństwo pcheł i kleszczy, zarażenia chorobami, ciążę i oczywiście możliwość zaginięcia zwierzęcia.

Teraz, gdy wiesz już wszystko, ciesz się obecnością swojego nowego zwierzaka, który sprawi, że każdy dzień będzie żywy i wyjątkowy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ