Julia Ziółkowska
Julia Ziółkowska
08 Lis, 2017 - 01:00
Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie

Julia Ziółkowska

Ciekawe miejsca w Warszawie to nie tylko PKiN, Stare Miasto i Łazienki. Poznaj mało znane, a równie ciekawe i fascynujące miejsca, które warto zobaczyć, będąc w stolicy.

Stolica, Warszawa, Warszawka. Miasto z tradycjami i specyficznym klimatem. Poniżej przedstawiamy ciekawe miejsca w Warszawie. Mało znane i nadające specjalnego uroku temu niezwykłemu miastu.

Ciekawe miejsca w Warszawie, które warto zobaczyć!

1. Muzeum Farmacji

Mieści się na warszawskiej Starówce i jest po drodze ku wielu innym zabytkom. To muzeum nie jest duże i łatwo je przeoczyć. Mieści się przy ulicy Piwnej 31/33.

Można w nim zobaczyć zrekonstruowane wnętrza apteki i zapoznać się z historią leków, narkotyków oraz trucizn. Warto, bo jest to miejsce inne niż klasyczne atrakcje turystyczne.

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - leki

2. Wystawy na Stadionie Narodowym

Co zwiedzić w Warszawie? Jednym z ciekawych miejsc jest przestrzeń wystawiennicza na Stadionie Narodowym. Organizowane są tu wystawy z naprawdę dużym rozmachem.

Były tu między innymi wystawiane pamiątki z Pompei, oceanarium prehistoryczne 3D, Project Photo Arc – zdjęcia ginących gatunków. Każda wystawa, którą się tu prezentuje, obfituje w multimedia i jest świetną zabawą, zwłaszcza dla najmłodszych. Warto pamiętać o tym miejscu, szukając atrakcji dla dzieci w Warszawie.

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - Stadion Narodowy

3. Plaża Poniatówka

Po prawej stronie Wisły, czyli na Pradze, mieści się niezwykła plaża. Ciekawe miejsca w Warszawie, do których bez wątpienia należy ta plaża, mają w sobie sporo uroku. Zbierają się tu (zwłaszcza latem) młodzi i starsi po to, aby wspólnie kontemplować krajobraz roztaczającej się tu rzeki.

Wystarczy zejść poniżej Mostu Poniatowskiego, aby znaleźć się w porośniętej lasem przestrzeni nawiezionej piachem, przylegającej do Wisły. Czasem są tu organizowane imprezy, którym towarzyszy DJ i nieodzowny catering w postaci budek z fast-foodem.

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - plaża miejska

4. Praskie klimaty

Co robić w Warszawie? Zwiedzać! I to nie tylko Stare Miasto, ale także oryginalne, niezniszczone podczas wojny okolice. To Praga. Coraz bardziej modna okolica wypełniona atrakcjami, modnymi klubami, zaanektowana przez artystów.

W weekendy ulica Ząbkowska zamknięta jest dla ruchu i organizowane są tu kiermasze. To na Stalowej kręcono sceny z filmu „Pianista”, a teraz jest tu dużo antykwariatów i kafejek. „Rzuć bracie blagę i chodź na Pragę!” śpiewała słynna Kapela Czerniakowska.

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - Praga

5. Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

W skrócie BUW. Jest to dość ciekawe założenie architektoniczne zbudowane według projektu Marka Budzyńskiego i Zbigniewa Badowskiego. Na dachu biblioteki znajduje się ogród i to nie byle jaki – jeden z największych dachowych ogrodów w Europie.

Warto zatrzymać wzrok na fasadach budynku, wśród których najpiękniejsza jest fasada kulturalna – przemawia w różnych językach kultury. Całość razem z wnętrzem i częścią usługowo-rozrywkową w podziemiach tworzy kompleks, który warto zwiedzić z rodziną.

Dowiedz się więcej: Największe miasta w Polsce – TOP 11 

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - BUW

6. Parki Warszawy

Inne ciekawe miejsca w Warszawie to jej parki. Obecność zieleni miejskiej jest bardzo ważna w stolicy. Oprócz najpopularniejszych Łazienek jest tu dużo innych parków, takich jak Skaryszewski, Saski, Krasińskich, Pola Mokotowskie, a nawet las – w środku miasta – Las Bielański.

W środku tego lasu mieści się większość wydziałów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Całe miasto obfituje także w skwery, na których można usiąść na ławeczce, cieszyć się spokojem i odpocząć po intensywnym zwiedzaniu.

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - Pole Mokotowskie

7. Muzeum Karykatury

Placówka ta znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych unikatowych muzeów Europy. Mieści się przy ulicy Koziej 11, niedaleko Traktu Królewskiego i Starówki. Warto odwiedzić je, zwłaszcza jeżeli czujemy się fanami kreskówek z okresu PRL.

Dowiedz się więcej: TOP 10: Najlepsze bajki naszego dzieciństwa 

Do zbiorów należą też starsze obiekty, nawet XVIII-wieczne. Jeśli znamy nazwiska takie jak Jujka, Czeczot, Lengren, Lutczyn, Kobyliński, Raczkowski, poczujemy się tu jak w domu.

Mało znane i ciekawe miejsca w Warszawie - muzeum

Ciekawe miejsca w Warszawie czekają tylko na spragnionych wrażeń turystów. Miasto jest wielopoziomowe, wielokulturowe, zasługuje na miano prawdziwej europejskiej metropolii wraz z jej bazą hotelową, rozwiniętą siecią gastronomiczną i ciekawostkami, które możemy napotkać na każdym kroku, tylko odrobinę zbaczając z głównych kierunków zwiedzania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ