Martyna Markiel
Martyna Markiel
06 Mar, 2017 - 14:00
Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę

Martyna Markiel

Poznaj ciekawe miejsca w Polsce: nawet krótka, dwudniowa wyprawa za miasto pozwoli nam odpocząć od codzienności, zapomnieć o problemach a także nabrać pozytywnej energii. Gdzie zatem spędzić weekend?

Ciekawych miejsc w Polsce na pewno nie brakuje. Każdy zakątek naszego kraju kryje w sobie coś specjalnego. Jest tyle miejsc, które chociaż tak blisko, to wciąż jeszcze pozostają przez nas nieodkryte. Zapraszamy do zapoznania się z najpiękniejszymi miejscami w Polsce! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Spakowani?

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę dla aktywnych

Chcesz się trochę poruszać i spędzić wolny czas w sportowym duchu? Koniecznie odwiedź poniższe miejsca.

1. Kompleks Sportowo Rekreacyjny Malta Poznań (sprawdź tutaj)

 

Jedyna tego rodzaju atrakcja w Polsce. Jezioro Maltańskie i jego okolica to obecnie jedno z najbardziej lubianych przez mieszkańców Poznania miejsc rekreacyjno-sportowych. I nie tylko.

Termy, stok narciarski, kąpielisko, tor saneczkowy, plaża i wiele innych atrakcji. Wszystko w uroczej scenerii jeziora maltańskiego. Malta Poznań posiada również swoją własną bazę noclegową.

2. Park linowy w Powsinie (sprawdź tutaj)

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - parl linowy

Miejsce idealne dla poszukiwaczy aktywnego wypoczynku w okolicach Warszawy. Park linowy w Powsinie zapewni świetną zabawę i niezapomniane wrażenia zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Posiada cztery trasy wspinaczkowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Park czynny jest przez cały rok. Ceny zaczynają się już od 25 zł.

3. Trekking w Tatrach

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - Trekking w Tatrach

Ciekawe miejsce w Polsce na weekendową wyprawę stanowią z pewnością nasze polskie Tatry. Trekking w Tatrach to idealny sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Czerwone Wierchy, Krzyżne, Dolina Gąsienicowa, a może Zawrat dla wytrwałych? Do zorganizowania samemu lub z przewodnikiem.

Dowiedz się więcej: Wakacje w górach – najpiękniejsze miejsca w Polsce na górskie wycieczki >>

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę – romantycznie

Planując weekend z ukochaną osobą warto do wyjazdu wnieść nutkę romantyzmu. Gdzie wówczas warto się wybrać?

1. Kazimierz Dolny

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - Kazimierz Dolny

Weekend w Kazimierzu Dolnym, jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce, to przede wszystkim czyste powietrze, klimatyczna architektura, pyszna kuchnia oraz niezapomniane spacery po malowniczych okolicach. Romantyczne zwiedzanie ukrytych zabytków Polski w pełnym uroku miasteczku polecamy nie tylko parom.

2. Mazury

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - Mazury

Mazury są idealnym miejscem na ucieczkę od rzeczywistości. Romantyczne spacery, piękna przyroda oraz malownicze zachody słońca. Liczne atrakcje turystyczne oraz magiczna atmosfera połączona z niezmiernie bogatą bazą noclegową sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dowiedz się więcej: Weekend w SPA – TOP 7 najlepszych propozycji >>

3. Gdańsk

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - Gdańsk

Gdańsk to wyjątkowo ciekawe miejsce w Polsce, pełne miłosnych legend i romantycznych spotkań. Urokliwe parki oraz kameralne uliczki pełne kafejek i restauracji zachwycą każdego. Oprócz ulicy Długiej i Starego Miasta, polecamy również zahaczyć o nieodkrytą jeszcze przez turystów dzielnicę Osiek.

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę – Szlaki tematyczne

Miłośnicy architektury i historii z pewnością nie będą się nudzić w tych miejscach.

1. Szlak Architektury Drewnianej (sprawdź tutaj)

 

Małopolski szlak prezentuje bogate dziedzictwo narodowe oraz pozwala odkryć najpiękniejsze miejsca w Polsce. Liczy ponad 1500 km i obejmuje 250 różnorodnych budowli i zespołów zabytkowych, również z listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Zabytkowa architektura drewniana, szlacheckie dwory, wiejskie chałupy a także urokliwe cerkwie i strzeliste kościółki to nieodłączny element polskiego krajobrazu. Atrakcje w Polsce warte zobaczenia.

2. Lubuski szlak wina i miodu (sprawdź tutaj)

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - Lubuski Szlak Wina i Miodu

Wina szukamy nie tylko we Francji. Lubuski szlak na chwilę obecną posiada 14 przystanków, obejmując kilkadziesiąt winnic i 5 pasiek. Malownicze winnice to idealne miejsce do degustacji „boskich trunków“ oraz miodów. Na szlaku spotkamy również wiele interesujących zabytków Polski, muzea oraz skanseny. Lubuskie winiarstwo i pszczelarstwo to idealny pomysł na weekend.

3. Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego (sprawdź tutaj)

 

Nietypowa trasa turystyczna w województwie śląskim łączy w sobie liczne muzea, skanseny, a nawet działające do dzisiaj zakłady pracy. 42 unikatowe obiekty związane z tradycją górniczą, hutniczą, kolejnictwem, czy też produkcją wody pozwolą nam na kompleksowe zapoznanie się z industrialną, jakże barwną historią regionu.

Dowiedz się więcej: TOP 7: Poznaj ciekawe miejsca na Śląsku >>

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę z dzieckiem

Wycieczka z pociechami powinna obfitować w różnego rodzaju atrakcje dostosowane do wieku każdego członka rodziny. Gdzie warto pojechać, aby każdy znalazł coś dla siebie?

1. Wrocławskie krasnale (sprawdź tutaj)

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - wrocławskie krasnale

Skąd we Wrocławiu wzięły się krasnale? Ile ich tak naprawdę jest? Nietypowe atrakcje turystyczne w postaci figurek krasnali, których liczba ciągle się zmienia, stały się integralną częścią miasta Wrocławia. Połącz odnajdywanie kolejnych figurek wraz ze zwiedzaniem jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce.

2. Biskupin (sprawdź tutaj) i Park Rozrywki Zaurolandia (sprawdź tutaj)

 

Weekend z epoką kamienia najlepiej zacząć w Biskupinie. Muzeum Archeologiczne Biskupin to jedno z najbardziej znanych stanowisk archeologicznych oraz zabytków Polski.

Wybudowana bez jednego gwoździa ponad 2700 lat temu osada bawi i uczy jednocześnie. Następnie kierujemy się do Zaurolandii. Położony w okolicach Gniezna, największy w kraju park dinozaurów zapewni każdemu rozrywkę na najwyższym poziomie. Ciekawe miejsca w Polsce, które spełnią marzenia o podróży w czasie.

3. Nocne zwiedzanie zamku w Malborku (sprawdź tutaj)

Ciekawe miejsca w Polsce na weekendową wycieczkę - Zamek w Malborku

Połącz weekend na Pomorzu z nocnym zwiedzaniem zamku w Malborku! Słynna atrakcja turystyczna nocą nabiera zupełnie innego charakteru. Niecodzienna wędrówka, pełna zarówno prawdziwych, jak i bardziej nieprawdopodobnych opowieści odbywa się w towarzystwie przewodnika w stroju krzyżackim. Idealna dla osób w każdym wieku. Czas zwiedzania to 1,5 h.

Ciekawych miejsc oraz wyjątkowych atrakcji w Polsce na pewno nie brakuje. Udajmy się zatem na weekend w miejsca, które dają oddech, zabawę, wiedzę oraz nie wymagają 4 godzinnej wyprawy samolotem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ