ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
08 Mar, 2018 - 03:00

Chorwacja z dziećmi – TOP 11 niesamowitych atrakcji

ARTYKUŁ PARTNERA

Chorwacja z dziećmi – poznaj 11 atrakcji dedykowanych najmłodszym, dzięki którym Wasze rodzinne wakacje będą obfitować w niezapomniane wrażenia. Wspólna zabawa w aquaparku, adrenalina w parku linowym, piaszczyste plaże, zapierające dech w piersiach wodospady, a może zwiedzanie tajemniczych jaskiń? Co wybierzesz?

Chorwacja z dziećmi to świetny pomysł na wspaniałe rodzinne wakacje. Ten położony nad Morzem Adriatyckim bałkański kraj to jeden z najmodniejszych kierunków wakacyjnych ostatnich lat. Tylko w 2017 roku Chorwację odwiedziło ponad 18,5 miliona turystów! Wśród nich było dużo rodzin z dziećmi, ponieważ kraj ten jest wyjątkowo dla nich przyjazny – oferuje nie tylko świetnie przygotowaną bazę noclegową, zawsze piękną pogodę i wspaniałe plaże, ale również masę atrakcji, także dla najmłodszych.

Poniżej przedstawiamy top 11 najlepszych atrakcji dla najmłodszych, dzięki którym wakacje w Chorwacji z dziećmi będą z pewnością udane i pełne niezapomnianych wrażeń.

1. Chorwacja z dziećmi – najlepsze plaże

Na pierwszym miejscu naszej listy atrakcji dla najmłodszych znalazły się plaże, ponieważ to właśnie na nich wczasowicze spędzają w Chorwacji najwięcej czasu. Tamtejsze plaże w większości są bardzo piękne i stwarzają doskonale warunki do zabawy dla dzieci. Poniżej podajemy jednak kilka miejsc, gdzie plaże są pokryte miękkim piaskiem, który w odróżnieniu od często spotykanego w Chorwacji żwirku, jest dużo bardziej przyjazny dla maluchów.

  • Plaża Bijeca w Medulin – rekomendowana dla rodzin z małymi dziećmi ze względu na piaszczyste podłoże, łagodne zejście do wody, świetne zaplecze usługowe, a także specjalne miejsce do zabaw dla najmłodszych.
  • Vela Plaża w Baška – piękna piaszczysta plaża, niedaleko niej znajduje się centrum zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami wodnymi.
  • Plaża Trstenica w Orebic – plaża częściowo pokryta piaskiem, którą wybierają rodziny z dziećmi ze względu na łagodnie opadające dno pozbawione ostrych kamieni oraz płytką wodę przy brzegu.
  • Plaża Kraljičina w Ninie – jest to długa plaża pokryta piaskiem z dostępem do dużej płycizny z ciepłą wodą, w której uwielbiają taplać się dzieci.
  • Plaża Velika w Omis – pokryta jest miękkim piaskiem i ma bardzo płytkie wejście do morza, które jest bezpieczne dla dzieci. Na plaży jest miejsce do gry w siatkówkę i piłkę nożną, jest też plac zabaw i bogate zaplecze sanitarno- usługowe.

Dowiedz się więcej: Dubrownik z dziećmi – TOP 11 atrakcji dla dzieci >>

Chorwacja z dziećmi - plaże

2. Aquapark Istralandia

Istralandia to pierwszy park wodny w Chorwacji, który został otwarty w 2014 roku. Znajduje się on w miejscowości Brtonigla w północno-zachodniej Istrii.

Na powierzchni około 80 m2 umieszczono tu całą masę atrakcji dla dzieci m.in. 3 baseny, zjeżdżalnie wodne, rury (najwyższa ma 27 m), zamek zabaw dla dzieci itp. Jest tu także amfiteatr oraz wiele restauracji i barów ze smacznym jedzeniem. Wizyta w Istralandii to z pewnością świetny sposób na aktywne spędzenie czasu dla całej rodziny.

Dowiedz się więcej: Tanie wakacje w Chorwacji – na czym zaoszczędzić? >>

Chorwacja z dziećmi - aquapark

3. Muzeum Iluzji w Zagrzebiu

Chorwacja z dziećmi może być wspaniałym czasem na beztroską zabawę, ale także dawać okazję do poznawania nowych, fascynujących rzeczy, takich jak np. świat iluzji. Zagrzeb, stolica Chorwacji, położony jest z dala od chorwackich plaż, więc tylko część turystów decyduje się go zwiedzić.

Dowiedz się więcej: Zagrzeb z dziećmi – TOP 11 atrakcji dla dzieci >>

Jednak warto to zrobić choćby ze względu na Muzeum Iluzji, które z pewnością spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

W muzeum znajduje się mnóstwo dziwnych pomieszczeń i eksponatów, które wywołują złudzenia optyczne i potrafią nieźle namieszać w głowie, a przy okazji skutecznie pobudzić wyobraźnię. Świetną zabawę zapewnia także pokój zabaw, w których najmłodsi mogą poćwiczyć szare komórki przy rozwiązywaniu różnych łamigłówek.

Dowiedz się więcej: Gdzie do Chorwacji na urlop – najpiękniejsze miasta turystyczne >>

Chorwacja z dziećmi - iluzja

4. Aquarium Split – największe akwarium morskie w Chorwacji

Akwarium mieści się w miejscowości Split w Dalmacji. Zostało otwarte w 2014 roku i od razu stało się jedną z największych atrakcji regionu. Dzięki takim miejscom jak to, Chorwacja z dziećmi nie ogranicza się wyłącznie do plażowania, lecz daje okazje do poszerzania ich wiedzy i to w bardzo przyjemny sposób.

Aquarium Split co prawda nie jest imponująco duże, ale jednak na powierzchni 800 m2 umieszczono 22 akwaria z gatunkami ryb charakterystycznymi dla Morza Adriatyckiego. Wśród przeszło 130 gatunków można zobaczyć nawet rekiny!

Dowiedz się więcej: Split z dziećmi – TOP 11 atrakcji dla dzieci >>

Chorwacja z dziećmi - aquarium

5. Park Narodowy Krka

Chorwacja z dziećmi będzie wspaniałym rodzinnym urlopem, jeśli zaplanujemy ciekawe wycieczki i sposoby na wspólne spędzanie czasu. Na liście wycieczek nie powinno zabraknąć Parku Narodowego Krka. Został on założony w 1985 roku, a znaleźć go można w środkowej Dalmacji nad rzeką Krka.

Największą atrakcją parku są wodospady – przede wszystkim bajkowy wodospad Skradinski Buk, składający się z 17 kaskad. Do wodospadu idzie się malowniczą trasą złożoną z drewnianych ścieżek i mostków ukrytych wśród drzew i przebiegających nad wodą.

To przepiękne miejsce na rodzinny spacer i wycieczkę – w parku można podziwiać wiele gatunków roślin i zwierząt, ochłodzić się kąpielą w rzece, a także zwiedzić m.in. stare młyny wodne czy pozostałości po pierwszej elektrowni wodnej w Europie.

Dowiedz się więcej: Chorwacja zimą – TOP 11 atrakcji >>

Chorwacja z dziećmi - Park Narodowy Krka

6. ZipLine w Omiš – szalona jazda na linie dla małych i dużych

ZipLine w miejscowości Omiš to rewelacyjna atrakcja dla odważnych dorosłych i dzieci od lat 7. Polega na zjeździe na linie nad kanionem i rzeką Cetiną. Cała trasa liczy 2 kilometry i składa się z 8 lin o różnym stopniu trudności. Dzieci mogą na niej zjeżdżać tylko przypięte do dorosłego.

Aby skorzystać z atrakcji, należy wcześniej się zapisać, ponieważ w ciągu dnia obsługiwane są jedynie 2-3 grupy. ZipLine to atrakcja, która przypadnie do gustu jedynie ludziom spragnionym mocnych wrażeń, którzy swoją pasję chcą zaszczepić swoim pociechom.

Chorwacja z dziećmi - zipline

7. Dino Park Funtana

W takim kraju jak Chorwacja wakacje z dziećmi z pewnością nie będą kojarzyć się z nudą. Ze względu na przyjeżdżającą ogromną liczbę turystów, powstało tu bowiem w ostatnich latach mnóstwo atrakcji dedykowanych właśnie dzieciom. Oprócz zupełnie nowych parków wodnych kolejnym przykładem takich miejsc jest Dino Park, czyli Park Dinozaurów.

Znajduje się on w miejscowości Funtana w Istrii. Jest to dość rozległy park położony częściowo w starym kamieniołomie, w którym główną atrakcją są ruszające się figury dinozaurów naturalnej wielkości.

Wśród innych atrakcji parku warto wymienić pokazy cyrkowe odbywające się na Show Arenie, plac zabaw dla dzieci oferujący m.in. trampoliny, jazdę pociągiem oraz jazdę na kucykach.

Dowiedz się więcej: Chorwacja – ciekawe miejsca, które musisz odwiedzić >>

Chorwacja z dziećmi - dinopark

8. Jaskinia Baredine

Zwiedzanie jaskiń jest zwykle dużą atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Oprócz podziwiania fantastycznych formacji skalnych, dużą zaletą spacerowania w jaskiniach jest możliwość odpoczynku od panującego na zewnątrz upału.

Jaskinia Baredine mieści się niedaleko miasta Poreč w zachodniej Istrii. Zwiedzać można jej 300-metrowy fragment, składający się z 5 ładnie oświetlonych sal oraz podziemnego jeziora.

Dowiedz się więcej: Chorwacja – mało znane miejsca, które Cię zauroczą >>

 

9. Aquacolors Poreč – największy park wodny w Chorwacji

Parki wodne to ulubiona atrakcja dzieci, dlatego na naszej liście znalazły się aż dwie propozycje z tej kategorii. Oprócz wcześniej wspomnianego parku Istralandia, zachęcamy również do wizyty w Aquacolors.

Znajdujący się w miejscowości Poreč w Istrii park wodny Aquacolors to podobno jedna z największych tego rodzaju atrakcji w tej części Europy. Są tu m.in. baseny z podgrzewaną wodą, brodziki dla młodszych dzieci, wszelkiego rodzaju ślizgawki i zjeżdżalnie wodne, a także „leniwa rzeka”, którą sobie można wolno płynąć, napawając się słońcem i spokojem.

Chorwacja z dziećmi - dziewczynka w aquaparku

10. Safari Park niedaleko miasta Pula

Jeśli komuś marzy się Chorwacja z dziećmi, powinien w swoich wakacyjnych planach koniecznie umieścić jakąś atrakcję związaną ze zwierzętami. Dzieci uwielbiają zwierzęta, a Safari Park daje im możliwość oglądania ich nie w klatkach, lecz w naturalnym środowisku.

Park znajduje się na terenie Parku Narodowego Brijuni obejmującego 14 wysp, z czego dla turystów dostępna jest tylko jedna Veli Brijun. To tam znajduje się otwarte Zoo (park safari), jest też skansen, a także ruiny budowli rzymskich.

Na wyspie są wspaniałe trasy spacerowe i rowerowe (rowery można wypożyczyć na miejscu), plaże, restauracje, korty tenisowe, a nawet pole golfowe. To z pewnością ciekawe miejsce na dłuższą wycieczkę, które może spodobać się zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Chorwacja z dziećmi - Brijuni

11. Chorwacja z dziećmi w Adrenalina Park Umag

Adrenalina Park to rewelacyjnie urządzony park linowy, który znajduje się w Istrii, niedaleko miejscowości Umag. W pobliżu jest znany, 4- gwiazdkowy Kemping Park Umag, na którego terenie znajdują się m.in. kompleks restauracji i sklepów, baseny, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa i liczne place zabaw dla dzieci. Warto przy okazji wspomnieć, że jeśli chodzi o camping, Chorwacja ma wiele tego rodzaju świetnych obiektów!

Park linowy Umag ukryty jest w lesie na terenie campingu i podzielony jest na 3 strefy o różnym stopniu trudności, a znaleźć w nim można przeróżne kładki, mostki wiszące, siatki wspinaczkowe, trampoliny i wiele innych atrakcji zapewniających zabawę dla dzieci i dorosłych na wiele godzin.

Chorwacja z dziećmi - park linowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ