Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
28 Lis, 2017 - 03:00
Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów

Najpiękniejsza choinka świąteczna – 11 pomysłów

Mariola Krzyżak

Choinka świąteczna to jeden z najważniejszych atrybutów Bożego Narodzenia. Klasyczna, biała, jednokolorowa, a może ta wykonana z piernika, książek lub drewna? Która w tym roku zagości w Twoim domu? Zainspiruj się naszymi pomysłami na bożonarodzeniowe drzewko. Poznaj klasyczne rozwiązania oraz te bardziej oryginalne.

Choinka świąteczna z migoczącymi światełkami to element, który w całym domu wprowadza bożonarodzeniową atmosferę.  Według tradycji pachnące, iglaste drzewo symbolizuje życie i odradzanie się, a obyczaj jego przyozdabiania przywędrował do nas z Niemiec. Co roku w Wigilię cała rodzina zawiesza na gałązkach ozdoby choinkowe ciesząc się ich urokliwym pięknem. Warto jednak poeksperymentować ze stylem i przystroić drzewko w oryginalny sposób. Jaki? Inspiracji jest naprawdę wiele!

Choinka świąteczna – pomysły na oryginalne drzewko bożonarodzeniowe

1. Choinka w stylu miszmasz

Ozdoby choinkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie, błyszczące łańcuchy, bombki obsypane brokatem czy dekoracje wykonywane niezbyt zręcznymi jeszcze palcami najmłodszych członków rodziny – choinkowy miszmasz to jedna z najbardziej tradycyjnych form przyozdabiania drzewka. Pozorny chaos takiego stylu kryje w sobie mnóstwo sentymentu i gwarantuje, że choinka bożonarodzeniowa będzie niepowtarzalna.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze choinki żywe – które drzewko wybrać? >>

najpiękniejsza choinka świąteczna w stylu miszmasz

2. Biała choinka

Śnieżna atmosfera za oknem nie zawsze dopisuje. Dlaczego więc nie przenieść odrobiny białego puchu do wnętrza? Biała choinka to jeden z najmodniejszych sposobów przystrajania drzewka. W wielu sklepach z łatwością znajdziemy sztuczne, białe choinki.

Miłośnicy minimalizmu mogą zdecydować się na zawieszenie na takim drzewku jedynie jednokolorowych światełek. Można jednak pokusić się także o bombki obsypane mroźnym brokatem czy łańcuchy imitujące szron. Doskonale będą prezentować się także sopelkowe bombki.

Dowiedz się więcej: Choinka sztuczna vs. choinka żywa >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - biała choinka

3. Jednokolorowa choinka świąteczna

Idealnym sposobem na perfekcyjne dopasowanie drzewka do wystroju wnętrza będzie przyozdobienie jej ozdobami choinkowymi w jednym kolorze. Ze świętami najbardziej kojarzą się nam złoto i czerwień. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć choinkę w niebieskim czy nawet różowym odcieniu.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze tradycje wigilijne w Polsce >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - jednokolorowa choinka

4. Żywe drzewko pełne symboli

Miłośnicy tradycji nie wyobrażają sobie świąt bez pachnących gałązek prosto z lasu. Na choince bożonarodzeniowej według obyczaju powinno znaleźć się kilka elementów o ważnej symbolice.

Na czubku umieszczamy więc gwiazdę wskazującą drogę do domu, a na gałązkach zawieszamy symbolizujące zdrowie i urodę jabłka oraz orzechy gwarantujące mądrość. Nie może zabraknąć także dzwoneczków obwieszczających dobrą nowinę.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - dzwoneczki choinkowe

5. Choinka z drzewa

Polacy pokochali naturalny, skandynawski styl, dlatego w coraz większej ilości domostw świąteczny klimat podkreśla choinka wykonana z drewna. Najczęściej składa się ona z desek (często nieociosanych) układających się w kształt drzewka.

Taka dekoracja wyróżnia się subtelnością, przy czym zachowana zostaje tradycyjna symbolika drzewa.

 

6. Choinka bożonarodzeniowa ze sznurka

Takie drzewko z powodzeniem można wykonać samemu. Wystarczy zaopatrzyć się w kawałek grubego sznurka i znaleźć odpowiednie miejsce. Taka ozdoba doskonale będzie prezentować się na przykład na drzwiach. Wystarczy na ich powierzchni za pomocą sznura ułożyć kształt choinki. Całość świetnie dopełnią kolorowe światełka.

 

7. Choinka z książek

Szanujący się mól książkowy z pewnością będzie zachwycony możliwością stworzenia świątecznej dekoracji z ulubionych, literackich pozycji. Do stworzenia takiej choinki potrzebujemy sporej ilości książek, które należy układać jedna na drugiej w taki sposób, aby tworzyły kształt bożonarodzeniowego drzewka. Na szczycie takiej konstrukcji warto umieścić gwiazdę, która nada całości charakterystycznego wyglądu.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka z książek

8. Choinka do schrupania

Ozdoby na choinkę, które można spałaszować? Brzmi pysznie! Świetnym pomysłem na doskonałą zabawę może być przygotowanie dekoracji świątecznych w zaciszu kuchni. Na choince mogą zawisnąć pięknie ozdobione, pachnące pierniczki, wysuszone plastry pomarańczy, tradycyjne jabłka czy apetyczne cukierki w błyszczących opakowaniach. Drzewko palce lizać z pewnością zachwyci wszystkich łasuchów!

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - pierniczki

9. Choinka w leśnym stylu

Wielbicielom naturalnych ozdób choinkowych do gustu może przypaść typowo leśna stylizacja. Na żywym drzewku zamiast bombek mogą zawisnąć szyszki, orzechy, jabłka, a łańcuchy z powodzeniem zastąpią kwiaty gwiazdy betlejemskiej. Gałązki dla wzmocnienia efektu można ozdobić sztucznym śniegiem.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka naturalna

10. Choinka w wazonie

Jeżeli nie mamy ochoty na tradycyjne, duże drzewko choinka świąteczna może zmieścić się także w wazonie. Do dekoracyjnego flakony wkładamy zielone gałązki, które następnie ozdabiamy wybranymi elementami. Taki stroik będzie pięknie prezentować się na stole lub parapecie.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - ozdobne gałązki

11. Choinka w wersji mini

Subtelną, bożonarodzeniową ozdobą może być choinka w nieco mniejszej wersji. Można wykonać ją na różne sposoby. Świetnym pomysłem jest stworzenie drzewka z szyszek, które montujemy na kartonowym stożku. W ten sam sposób można stworzyć choinkę z makaronu czy orzechów.

Dowiedz się więcej: Mała choinka: 7 niesamowitych inspiracji >>

 

Oryginalną ozdobą może być także drzewko zrobione z korków po winie czy samych bombek.

Dowiedz się więcej: Ozdoby świąteczne: zrób to sam >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka z korka

Dekorowanie bożonarodzeniowego drzewka to jedna z najpiękniejszych, świątecznych tradycji. Sposobów na oryginalny wygląd jest mnóstwo, dlatego już wcześniej warto zdecydować się na odpowiedni styl, aby swoją choinką zachwycić wszystkich wokół!

ZOBACZ RÓWNIEŻ