ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
20 Paź, 2020 - 18:48
Atrakcyjne ceny mieszkań w stolicy

Atrakcyjne ceny mieszkań w stolicy? Tak, to możliwe!

ARTYKUŁ PARTNERA

Czy obecnie wciąż można znaleźć atrakcyjne cenowo lokale na pierwotnym rynku mieszkaniowym? Można! Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Niemal od dekady ceny mieszkań w Warszawie są jednymi z najdroższych w całej Polsce. Nic dziwnego – dynamiczny rozwój warszawskiej aglomeracji, mnóstwo inwestycji w infrastrukturę, kulturę czy transport oraz przenoszenie się firm do stolicy. Wszystko to sprawia, że Warszawa z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszym miastem do życia i prowadzenia biznesu. Jednak wraz z szybkim rozwojem miasta idą szybko rosnące ceny mieszkań.

Warszawa nie rozpieszcza prywatnych inwestorów

Ceny mieszkań w Warszawie rosną szybciej niż średnia wynagrodzeń. Nawet teraz – w dobie pandemii – zarówno ceny transakcyjne, jak i ofertowe nie zamierzają przełamać tego trendu. Wynika to przede wszystkim ze stale nienasyconego rynku oraz ogromnego popytu na lokale mieszkaniowe. Na podstawie rynkowych analiz popyt ten jeszcze przez wiele lat będzie determinował dużą podaż mieszkań oraz wysokie ceny zarówno na wtórnym, jak i pierwotnym rynku mieszkaniowym.

Niemniej, nawet w tak niekorzystnych dla inwestorów warunkach można znaleźć wiele ciekawych ofert mieszkaniowych, czego przykładem jest Osiedle Aurora. Wystarczy tylko dobrze poszukać i dobrze poznać warszawski rynek mieszkaniowy.

Gdzie za mieszkanie zapłacimy najwięcej, a gdzie najmniej? Naturalnie najwięcej przyjdzie nam zapłacić za mieszkania ulokowane w Śródmieściu i centrum Warszawy, a także za lokale umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie centrum. Najmniejsze ofertowe i transakcyjne kwoty zakupu przypadają na lokale umieszczone na przedmieściach Warszawy i w miejscowościach satelickich. Oczywiście nie wszystkie miejscowości satelickie należą do relatywnie tanich. Przykładowo nieruchomości w miejscowości Konstancin-Jeziorna są jednymi z najdroższych mieszkań i domów w całej Polsce!

Rozstrzał cenowy mieszkań w Warszawie jest ogromny

Obecnie jednymi z najpopularniejszych dzielnic w stolicy są przede wszystkim: Mokotów, Żoliborz oraz Wola. Dzielnice te łączą atrakcyjne ceny za m2 ze świetnym skomunikowaniem z centrum oraz pozostałymi dzielnicami Warszawy, a także z rozbudowaną i stale rozwijającą się infrastrukturą. W dzielnicach tych średnia cena mieszkania wynosi kolejno: 820 054 zł, 869 825 zł oraz 738 228 zł.

Mniej za mieszkanie przyjdzie nam zapłacić w dzielnicach oddalonych od centrum oraz rozlokowanych na obrzeżach Warszawy. Wśród nich należy wymienić m.in. Bemowo (584 426 zł), Białołękę (450 755 zł), Bielany (619 967 zł), Pragę-Południe (556 863 zł) i Pragę-Północ (638 299 zł), Targówek (527 161 zł), Ursus (468 831 zł), Wawer (507 502 zł), Wesołą (541 837 zł) i Włochy (522 370 zł).

Zdecydowanie najmniejszymi średnimi cenami mieszkania pod koniec II kwartału 2020 roku cechowały się lokale ulokowane w miejscowości Rembertów (351 549 zł). Z kolei najdroższe lokale mieszkalne ulokowane są w Śródmieściu. W tej dzielnicy średnia cena mieszkania wynosi aż 1 330 563 zł.

Zobacz również