ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
09 Mar, 2018 - 12:37

Bransoletki z kamieniami szlachetnymi – dlaczego warto je mieć?

ARTYKUŁ PARTNERA

Kamienie szlachetne są nie tylko wyjątkowo piękne, ale posiadają również ukryte znaczenie. Diament, szafir czy różowy kwarc, a może cytryn? Na który kamień się zdecydujesz? Dowiedz się, które bransoletki z kamieniami szlachetnymi będą wprost idealne dla Ciebie!

Ze wszystkich rodzajów biżuterii to właśnie bransoletki są najczęściej wybieranym przez kobiety dodatkiem. Nie może to dziwić, bo jest to niezwykle praktyczny dodatek. Nawet jedna efektowna bransoletka z kamieniami szlachetnymi potrafi odmienić całą stylizację. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że bransoletek z naturalnymi kamieniami jest mnóstwo i możesz wybierać z pośród miliona wzorów i kolorów. Ponadto bransoletki mają to do siebie, że lubią towarzystwo innej biżuterii.

Jak wybrać bransoletkę z naturalnymi kamieniami?

Naturalne kamienie są nie tylko piękne, wytworne, niezwykle eleganckie, szykowne, ale mają również wiele innych właściwości. Jako kobieta z pewnością posiadasz w swojej kolekcji biżuteryjnych zbiorów kamienie szlachetne, bo stanowią one doskonały dodatek do wszystkiego, co nas otacza (np. stroju i innych dodatków), a także odzwierciedlają nasz humor, charakter, temperament.

Wierzy się, że kamienie szlachetne mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, posiadają moc – wysyłają pozytywną energię i potrafią o nas wiele powiedzieć. W kulturze europejskiej mówi się o czterech żywiołach, w hinduizmie natomiast o pięciu, gdzie piątym żywiołem jest eter – energia kosmiczna. Kamienie naturalne są zatem wytworem zrównoważonego współdziałania głównych elementów natury, z których następnie powstaje każde życie.

W astrologii i wróżbiarstwie uważa się, że noszenie na sobie bransoletek z kamieniami naturalnymi lub kamieni szlachetnych w postaci pierścionków, naszyjników czy kolczyków, pozwala leczyć różne choroby, pomaga w miłości, życiowych problemach, pozwala uzyskać powodzenie nie tylko w uczuciach, ale także w interesach.

Warto przed wyborem bransoletki przyjrzeć się bliżej charakterystyce poszczególnych kamieni, aby jak najlepiej komponowały się nie tylko z Twoim strojem, ale również temperamentem (bransoletki z kamieni naturalnych Ania Kruk).

Znaczenie kamieni szlachetnych

Najpopularniejszym kamieniem szlachetnym jest diament. Najczęściej jest utożsamiany z doskonałym kryształem, stąd też jest symbolem czystości, duchowości i niezmienności, czasami nieśmiertelności. Według Platona oś świata jest diamentowa.

Jako kamień szlachetny (wg różnych źródeł) jest podporządkowany astrologicznie do znaków zodiaku takich jak lew, koziorożec i baran. Noszony jako talizman (na przykład w formie bransoletki z diamentami) odmładza, dodaje energii, sił, odwagi, przynosi radość, szczęście. Poniżej kilka przykładów innych kamieni szlachetnych, które mogą korzystnie wpłynąć nie tylko na zawartość Twojej szkatułki z biżuterią.

Rubin – jego głęboko czerwone światło oraz subtelny błękitny blask symbolizuje siłę miłości i życia oraz ogień oczyszczenia, a także przemiany. Wzmacnia serce, oczyszcza krew, pobudza krążenie.

Chryzolit znany od starożytności ma także inną nazwę – oliwin, wynikającą z jego zadziwiającego oliwkowego zabarwienia. Osoby noszące chryzolit zyskują sympatię otoczenia i mają zapewniony sukces w interesach.

Szafir zwany władcą klejnotów przerasta wszystkie inne kamienie. To najskuteczniejsze lekarstwo przeciw truciźnie, ucisza wzburzone nerwy, gasi gorączkę. Daje pogodę ducha. Jest talizmanem mędrców i zakochanych.

Cytryn odtruwa, wspomaga cukrzyków, aktywizuje metabolizm i stymuluje działanie układu trawiennego.

Różowy kwarc – swoim różowym, delikatnym blaskiem sprzyja łagodności, czułości i miłości. Leczy rany serca, powstałe w skutek brutalności, nieprzychylności i niedostatecznej uwagi innych ludzi.

Metoda leczenia kamieniami stosowana jest w żywej do dziś tradycyjnej medycynie chińskiej i w indyjskiej – Ajurwedzie. Jeśli zdecydujesz się na zakup biżuterii z kamieniami szlachetnymi pamiętaj, że jest ona nie tylko piękna, ale również ma inne pozytywne właściwości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ