Martyna Markiel
Martyna Markiel
06 Mar, 2017 - 14:00

Barcelona na wakacje – największe atrakcje

Martyna Markiel

Planujesz wakacje w Barcelonie i nie wiesz co zobaczyć? Poznaj największe atrakcje turystyczne tego urokliwego miasta!

Barcelona to jedno z tych miejsc, do których chętnie wracamy. Tętniąca życiem stolica Katalonii skrywa w sobie wiele atrakcji. Fascynuje swoją architekturą, uwodzi niezwykłą atmosferą oraz piaszczystymi plażami, zachwyca hiszpańskimi tapas. Które atrakcje Barcelony warto zobaczyć?

1. Park Güell

Barcelona na wakacje - największe atrakcje: Park Güell


Miejsce, w którym przesiadywać można godzinami. Siedem bram, niesamowite kolory, wyjątkowe formy, pofalowane kształty oraz malownicza panorama na inne atrakcje Barcelony. Nie wierzysz w architekturę bez linii prostych?

Mieszczący się w północno- centralnej części Barcelony park Güell (sprawdź tutaj) zaprojektowany został przez Gaudiego na zlecenie przyjaciela – architekta Eusebiego Güell. Część parku podziwiać możemy za darmo, za wejście na jego centralną część wraz ze słynną, pokrytą kawałkami ceramiki oraz butelek ławką zapłacimy na chwilę obecna 7 euro. W parku mieści się również inny zabytek Barcelony, Muzeum Dom Guadiego (sprawdź tutaj) – wejście kosztuje 5,5 euro.

Metro: Lesseps / Alfons X plus około 15 minutowy spacer

2. Sagrada Famila

Barcelona na wakacje - największe atrakcje: Sagrada Famila


Numer jeden wśród wszystkich atrakcji Barcelony. Jeden z najbardziej znanych zabytków Hiszpanii, secesyjna Świątynia Pokutna Świętej Rodziny. Sagrada Familia (sprawdź tutaj) to symbol miasta oraz miejsce, którego nie możesz przegapić. Niedokończone arcydzieło Antonio Gaudiego, którego rozpoczęta w 1882 roku budowa trwa do dziś.

Zjawiskowe miejsce, widoczne z niemal każdej części Barcelony (polecamy podziwiać z Parku Güell lub Bunkers del Carmel). Za wstęp zapłacimy obecnie 15 euro. Wizyta z audioprzewodnikiem oraz możliwością wejścia na strzeliste wieże świątyni to koszt 29 euro. Bilety kupić najlepiej przez internet. Nawet jeśli nie planujesz wchodzić do środka, zdecydowanie warto przejść się chociaż na około Sagrady Familii, obejrzeć bogato zdobione fasady oraz chwilę podumać w znajdującym się w tylnej części świątyni parku. Adres: Carrer de Mallorca 401.

Metro: Sagrada Familia

3. Dzielnica gotycka

Barcelona na wakacje - największe atrakcje: Dzielnica gotycka


Składająca się z labiryntu przypadkowych wąskich uliczek, sięgająca średniowiecza dzielnica kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych. Barri Gotic znajduje się pomiędzy słynną La Rambla, placem Plaça de Catalunya oraz aleję Via Laietana.

Urok i klimat Barri Gotic polega na tym, że nawet z mapą łatwo jest się tu zgubić. Tajemnicza dzielnica skrywa w sobie ogromną ilość zabytków Barcelony. Głównym punktem spotkań jest Plac św. Jakuba (Plaça de Sant Jaume), przy którym mieści się siedziba władz miasta z XIV wieku i Pałac Prezydencki Katalonii z XV wieku (Palau de la Generalitat) a także Plac Słońca (Plaça de la Seu) z przepiękną gotycką Katedrą Świętej Eulalii (Catedral de la Santa Creu i Santa Eulàlia) – sprawdź tutaj. Ze względu na darmowe wejście, do katedry udać jest się najlepiej przed południem bądź też po godzinie 18-tej. Pomiędzy godziną 13.00/14.00-17.00/17.30 za wstęp będziemy musieli zapłacić 7 euro.

Barri Gòtic kryje w sobie ponadto dawną dzielnicę żydowską (El Call), a także prawdziwe perełki architektury gotyckiej – kościoły Santa María del Pi (sprawdź tutaj) i Sants Màrtirs Just i Pastor (sprawdź tutaj) oraz barokowe Sant Filip Negri i bazylikę de la Mare de Déu de la Mercè. Oprócz tego, koniecznie warto zajrzeć na uliczkę Carrer del Bisbe.

Spacer po labiryncie gotyckich zaułków umili nam również wiele znajdujących się tu pubów, kawiarni oraz restauracji (polecamy Carrer de la Merce). Jedna z najsłynniejszych z nich to Els Quatre Gats (sprawdź tutaj), gdzie swoje drinki pijał regularnie Picasso. Tam również odbyła się jego pierwsza wystawa. Fanom malarza polecamy także znajdujące się przy ulicy Montcada 15-23 muzeum Pablo Picasso(sprawdź tutaj). Ceny biletów normalnych zaczynają się od 4,5 euro (wystawa tymczasowa), za wejście na ekspozycje stałe + czasowe zapłacimy 14 euro. Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli.

Metro: Drassanes, Liceu, Catalunya, Jaume I

4. Casa Batlló oraz Casa Mila

Barcelona na wakacje - największe atrakcje: Casa Batlló

Jedne z najsłynniejszych oraz najpiękniejszych dzieł architektonicznych Antonio Gaudiego. Casa Batlló oraz Casa Mila to dwie główne atrakcje turystyczne Barcelony, które co roku odwiedzają miliony turystów.

Znajdująca się na liście UNESCO Casa Batlló (sprawdź tutaj) zachwyci nas swoją niesamowitą formą a także niezwykłymi kolorami. Za bilet zapłacimy 23,5 euro (dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny; emeryci, studenci oraz młodzież do lat 18stu: 20,5 euro). Ta fenomenalna atrakcja Barcelony mieści się przy jednej z największych ulic miasta, Passeig de Gràcia 43.

Kilka kroków dalej, przy Passeig de Gràcia 92 znajduje się Casa Mila. Wśród mieszkańców znana jako La Pedrera (Kamieniołom) – sprawdź tutaj. Nietypowa bryła kusi, by przyjrzeć jej się troche dłużej oraz dokładniej. Zaprojektowana przez Gaudiego secesyjna kamienica zachwyci nas szczególnie niewidocznym z ulicy, imponującym swoimi kształtami dachem oraz przepięknym widokiem na pozostałe zabytki Barcelony. Za wstęp do Casa Mila zapłacimy obecnie 22 euro.

Metro: Passeig de Gràcia (Casa Batlló), Diagonal (Casa Mila)

5. Museu del Fútbol Club Barcelona

Nie tylko mężczyźni uważają, że wizyta na słynnym stadionie Camp Nou to jeden z obowiązkowych punktów wycieczki do Hiszpanii. Choć z zewnątrz wygląda niepozornie, ta atrakcja Barcelony na pewno nikogo nie zawiedzie. Camp Nou Experience (sprawdź tutaj), bo tak nazwana została wycieczka po stadionie FCB kosztuje 25 euro (bilet ulgowy 20 euro).

Program wycieczki zakłada wizytę w klubowym muzeum, strefie multimedialnej, na trybunach, w loży prasowej, sali konferencyjnej, w szatni oraz na boisku. Fani piłki nożnej na pewno nie będą narzekać na brak wrażeń! Jak podają nieoficjalne źródła, Camp Nou Experience jest drugą najczęściej odwiedzaną atrakcją w całej Katalonii. Adres: Carrer Aristides Maillol.
Metro: Collblanc

Co warto zobaczyć w Barcelonie? Miejsca nieodwiedzane przez turystów.

Barcelona na wakacje - co warto zobaczyć w Barcelonie


Barcelona kryje w sobie główne zabytki Hiszpanii. Plaże, Gaudi, zabytki, zielone parki, kultura, sport, przepyszne jedzenie – jak tu się nie zakochać? Miasto zachwyca zarówno w dzień, jak i w nocy. Pełna turystów o każdej porze roku.

W celu ucieczki od zgiełku polecamy także udać się w miejsca raczej nieodwiedzane przez turystów. Carrer Blai (metro Poble Sec) to pełna smaków Hiszpanii uliczka, przy której znajdują się dziesiątki malutkich knajpek oraz barów.

To tu wieczorami znajdziemy rozkoszujących się mini kanapeczkami pinchos (ceny od 1 euro) i sączących kolejne piwo Katalończyków. Do zobaczenia w Barcelonie!

ZOBACZ RÓWNIEŻ