Urszula Stanisławska-Hunek
Urszula Stanisławska-Hunek
09 Maj, 2017 - 15:26

Automotywacja – sposób na motywowanie siebie do działania

Urszula Stanisławska-Hunek

Automotywacja to słowo, które w ostatnim czasie robi zawrotną karierę. Jak się samemu motywować, aby łatwo i szybko realizować postawione sobie cele?

„Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce”- to zdanie wypowiadane jest przez miliony osób.  Czasami człowiek ma problem z doprowadzeniem do końca spraw, które zaczął robić wcześniej.  Dzieje się tak poprzez spadek energii, stres lub przez nasze samopoczucie.  Wtedy właśnie pojawia się problem z automotywacją, czyli inspiracją samego siebie w ustalonych celach bądź marzeniach.  Jak automotywacja może pomóc pokonać niechęć do pracy i lenistwo?

Przez całe życie człowiek szuka sposobu na automotywację, na pokonanie i pozbycie się granic, barier przed wyznaczonym celem.  Wtedy próbuje znaleźć metodę, która jak najlepiej pomoże zmotywować samego siebie do działania.

Każda osoba musi stworzyć własną bazę pomysłów, na których będzie mogła się oprzeć, żeby automotywacja była skuteczna. Sposobów oczywiście jest bardzo dużo, niżej znajduje się kilka propozycji, które warto włączyć do własnego systemu motywacyjnego.

Dowiedz się więcej: Motywacja do działania – jak ją pielęgnować? >>

Automotywacja to praca małymi kroczkami

Najczęstszą przyczyną braku chęci do pracy, jest brak szybko widocznych rezultatów. Dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, a najlepiej podzielić dane zadanie na części. Ta metoda pozwoli skutecznie osiągnąć upragnione wyniki, tym samym motywując nas do jeszcze większego działania.

Dowiedz się więcej: Motywacja – klucz do sukcesu >>

Nie bój się stosować własnego stylu pracy

Na  jakość wykonywanej pracy bądź postanowionego celu ma wpływ to, w jaki sposób wolimy działać. Warto dowiedzieć się, czy jesteśmy słuchowcem, wzrokowcem albo czy wolimy pracować na konkretnym materiale.

Dowiedz się więcej: 9 najlepszych sposobów by zwiększyć swoją kreatywność >>

Automotywacji pomoże porządek

Chodzi tu głównie o porządek na miejscu pracy. Nic tak nie rozprasza jak wielki bałagan i mnóstwo śmieci dookoła. Takie miejsce jeszcze bardziej nas zacznie przytłaczać  i nie sprawi, że automotywacja wzrośnie.

Skup się na jednej rzeczy

Duża liczba osób ma podzielność uwagi, jednak mimo to istnieje pewna reguła mówiąca o tym, żeby nie wykonywać kilku rzeczy na raz. Powoduje to zmniejszenie skupienia w realizacji poszczególnych czynności.  Dlatego najlepiej jest koncentrować się na jednej rzeczy, by następną zrobić jeszcze lepiej.

Pozytywne nastawienie to klucz do sukcesu

Jest ono bardzo ważne w trakcie wykonywania pracy, której się podjęliśmy i obraliśmy za cel. Zmiana postrzegania pracy przynosi na prawdę doskonałe efekty. Zamiast pomyśleć: „Muszę, ale mi się nie chcę”, warto zmienić to na „Nie muszę tego robić, ale chcę”.

Dowiedz się więcej: Pozytywne motywowanie pracowników – najlepsze sposoby >>

Metod na budowanie automotywacji jest bardzo dużo. To od nas zależy, jak będziemy się motywować i inspirować do działania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ