Martyna Markiel
Martyna Markiel
01 Kwi, 2017 - 07:00
Pomysły na rodzinny weekend - atrakcje dla dzieci w Polsce

Pomysły na rodzinny weekend – atrakcje dla dzieci w Polsce

Martyna Markiel

Chcesz w pełni wykorzystać nadchodzący weekend? Zaplanuj go uwzględniając atrakcje dla dzieci. Polska ma całkiem sporo do zaoferowania!

Dzieci oraz młodzież to obecnie najliczniejsza grupa polskiego społeczeństwa odwiedzająca przeróżne miejsca w Polsce. Młodzi przemierzają kraj wzdłuż i wszerz, odkrywając ciekawe miejsca w Polsce, historyczne zabytki, zapoznając się z kulturą i tradycją naszego kraju.

Wspólnie spędzony weekend to cała masa zabawy oraz idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jak wyeliminować „mamo, nudzi mi się!” ze słownika dziecka? Istnieje bardzo wiele sposobów, a jednym z nim jest właśnie atrakcyjnie spędzony weekend z gronie najbliższych. Zastanawiasz się, gdzie na weekend z dzieckiem? Ciekawych miejsc w Polsce nie brakuje!

Nawet krótka weekendowa wycieczka może okazać się wspaniałą zabawą i dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń. Nie warto spędzać każdej soboty i niedzieli tylko i wyłącznie na sprzątaniu oraz oglądaniu telewizji. Bez względu na to, czy szukamy pomysłu tylko na jeden weekend w roku, czy może planujemy wycieczki raz na miesiąc – atrakcji dla dzieci w Polsce na pewno nie zabraknie.

Inwałd Park – nauka i zabawa na całego

(sprawdź tutaj)

Park Miniatur „Świat Marzeń” w Inwałdzie to znakomity pomysł na wycieczkę dookoła świata. Niezwykłe miejsce, które pozwoli nam odkryć najwspanialsze cuda Włoch, Grecji, Francji, Meksyku czy też Chin.  W parku znajdują się miniaturowe budowle i obiekty, które każdy szanujący się turysta powinien w swoim życiu koniecznie zobaczyć.

Park to także powrót do historii i zabawa w średniowiecznym grodzie Warownia Inwałd, parku dinozaurów Dinolandia, oraz Mini Zoo Kucyk, w którym przykładowo przyjdzie nam nakarmić kangury benetta, żurawie koroniaste, dziki, szynszyle czy strusie emu. W parku Inwałd znajduje się także wyjątkowy Ogród Jana Pawła II z ułożonym z kwiatów ogromnym obrazem papieża-Polaka.

Dowiedz się więcej: Wakacje z dzieckiem – najciekawsze gadżety do podróżowania z maluchem >>

 

Magiczne Ogrody Janowiec – rodzinny park tematyczny

(sprawdź tutaj)

Jedyny tego rodzaju ogród sensoryczny w naszym kraju. Park przenosi nas w magiczną krainę, gdzie staniemy się częścią niezwykłego świata pełnego kwitnących drzew, malowniczych alejek i gdzie poznamy olbrzymie gąsienice, wróżki, magiczne ptaki czy też strzegące ogrodu krasnoludy. Idealne miejsce na weekendową wycieczkę. Położone w pobliżu Janowca nad Wisłą Magiczne Ogrody to przepiękna scenografia i niezapomniane wrażenia pozwalające na rozwój zmysłów i wyobraźni naszych pociech.

Dowiedz się więcej: Weekend z dzieckiem: Magiczne Ogrody w Janowcu >>

 

Europejskie Centrum Bajki z Koziołkiem Matołkiem

(sprawdź tutaj)

Kto z nas nie zna Koziołka Matołka? Trudno znaleźć lepsze miejsce niż Pacanów. Weekend w Europejskim Centrum Bajki to wspaniała podróż do krainy marzeń i snów. Świata bajek, który jest połączeniem niecodziennego muzeum z interaktywną wystawą, gdzie nasze dzieci ujrzą piegi z Akademii Pana Kleksa czy też prawdziwe ziarnko grochu utrudniające sen księżniczce.

To tu spotkamy także ulubionych bohaterów bajkowych, Małego Księcia a także nieziemsko piękne syreny. Miejsce, które z pewnością zainspiruje do czytania oraz zdobywania wiedzy poprzez zabawę.

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci w Krakowie >>

 

Energylandia – Rodzinny Park Rozrywki

(sprawdź tutaj)

Położony w miejscowości Zator największy Rodzinny Park Rozrywki w kraju. Wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju miejsce, pełne zarówno atrakcji dla dzieci jak i dla dorosłych.

Energylandia podzielona jest na cztery części – dziecięcą, z „Bajkolandią” i licznymi atrakcjami dla najmłodszych; familijną, która gwarantuje zabawę i rozrywkę całej naszej rodzinie; młodzieżową, dla osób poszukujących bardziej ekstremalnych atrakcji, a także Water Parki – trzy ogromne baseny o łącznej powierzchni 1800m2. Energylandia to nie tylko park rozrywki. To również miejsce, gdzie odbywają się liczne warsztaty edukacyjne i artystyczne.

Dowiedz się więcej: Energylandia Zator – niesamowity park rozrywki >>

 

Niezwykła podróż we wrocławskim Afrykarium

(sprawdź tutaj)

Wrocławskie ZOO to idealne miejsce, aby poczuć klimat gorącej Afryki i poznać jej niezwykłych mieszkańców. Afrykarium to baseny o łącznej pojemność 15 milionów litrów, zamieszkałe przez zwierzęta z ponad 250 różnych gatunków. Niesamowita rafa koralowa, krokodyle, hipopotamy, rekiny oraz pingwiny, to tylko kilka z wielu mieszkańców ZOO. Idealne miejsce pełne atrakcji jest także jedynym tematycznym oceanarium poświęconym wyłącznie faunie Afryki na świecie.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Wrocław >>

 

Noc z duchami w Zamku Ogrodzieniec

(sprawdź tutaj)

Czy istnieje coś bardziej ekscytującego niż nocne zwiedzanie zamkowych zakamarków? To tu, podczas Wieczoru z duchami będziemy mieli okazję spotkać wyłaniające się niespodziewanie z ciemnych zakątków zjawy. A może uda nam się zobaczyć uśmiechniętego ducha? Zamek Ogrodzieniecki to miejsce pełne atrakcji.

Zamek oferuje także lekcje żywej historii – idealne połączenie zabawy i nauki dla najmłodszych. Niedaleko ruin Zamku znajduje się także warty odwiedzenia Park Ogrodzieniec. Znajdziemy tam między innymi pełen atrakcji dla dzieci Park Rozrywki a także park miniatur. Jeśli nie mamy możliwości na podróżowanie po całej Polsce, w jednym miejscu zobaczymy wszystkie najpiękniejsze zamki okolic.

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku >>

 

Odkrywanie Solandii – Kopalnia Soli “Wieliczka”

(sprawdź tutaj)

Podziemna moc atrakcji czeka na nas także w Wieliczce. Solandia to bajkowe królestwo, w którym odnajdziemy mieszkające tam solne skrzaty soliludki. Skrzaty opowiedzą nam liczne baśnie i historie ze swojego świata. Świetna zabawa oraz okazja do odkrycia tajemnic wielickich podziemi.

Wędrówka odbywa się na szlaku Trasy turystycznej. Oferta Kopalni Soli została przygotowana w taki sposób, aby wychodziła naprzeciw potrzebom i angażowała zarówno dzieci, jak i osoby nieco starsze. Nie ma nic lepszego niż nauka poprzez zabawę.

Dowiedz się więcej: Sposoby na udany urlop z dziećmi >>

 

Podróż do świata nauki w Centrum Nauki Kopernik

(sprawdź tutaj)

Kopernik w Warszawie to miejsce dla każdego, niezależnie od wieku. Centrum Nauki przygotowało bogatą ofertę dla naszych pociech. Znajdziemy tu coś zarówno dla 3-latka, jak i dla młodzieży.

Ekspozycja stała składa się z sześciu interdyscyplinarnych galerii z ponad 450 eksponatami. Idealne miejsce na weekendową wycieczkę. Różnorodność i interaktywność muzeum zaprasza do odkrycia fascynującego oblicza nauki. Pozwólmy dzieciom na samodzielne eksplorowanie i odkrywanie tajemnic świata. Dobra zabawa oraz nauka gwarantowana.

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci w Warszawie >>

 

Nowe wyzwania oraz nieznane i ciekawe otoczenie zachęcają rodzinę do wzajemnej interakcji i zdecydowanie wzmacniają więzi familijne. Zaangażujmy się w nowy sposób i wybierzmy się ze swoim maluchami na krótką weekendową wycieczkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ