Elzbieta Tchorowska
Elzbieta Tchorowska
31 Lip, 2018 - 10:03
Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Atrakcje dla dzieci w Warszawie

Elzbieta Tchorowska

Poznaj najciekawsze atrakcje dla dzieci w Warszawie. Nie wiesz, które miejsca będą interesujące dla pociechy? Przeczytaj i skorzystaj z naszych propozycji.

Stolica pełna jest miejsc wyjątkowych, które warto odwiedzić. Wybierając się na zwiedzanie z najmłodszymi, trzeba plan wycieczki do nich dostosować i wybrać atrakcje dla dzieci w Warszawie, które je zainteresują, pobudzą wyobraźnię i zaszczepią zainteresowanie do kultury, sportu czy przyrody. Sprawdź najciekawsze miejsca, które polecamy dzieciom.

Centrum Nauki Kopernik

Obiekt mieści się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 20. To miejsce, w którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogą przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie fizyki i przyrody. Do dyspozycji jest kilkaset różnych eksponatów, które można dotykać, sprawdzać i testować.

W Centrum odbywają się warsztaty i laboratoria. Mamy dostęp także do planetarium. Dzieci będą mogły poznać tu prawa fizyki, ale inaczej niż w szkole. Wspólnie odkryjcie w sobie pasję do nauki. Organizowane są tu też imprezy dla dzieci, takie jak urodziny.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Naukowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

Multimedialne atrakcje dla dzieci w Warszawie, czyli Park Fontann

Każde dziecko uwielbia fontanny. Te w wersji multimedialnej są jeszcze ciekawsze. Park mieści się przy skwerze I Dywizji Pancernej. Zobacz wraz z dzieckiem wyjątkowe przedstawienie, rozegrane za pomocą spływającej wody, światła i dźwięku.

Pokazy odbywają się w każdą sobotę i niedzielę koło 21:00. Warto przyjść wcześniej i zabrać ze sobą koc. W Parku Fontann można spędzić wolny czas, urządzić piknik lub pojeździć z dzieckiem na rowerze. Wejście jest całkowicie darmowe.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

Warszawa jest miastem bardzo przyjaznym dla dzieci, które stara się dopasowywać każdą formę aktywności do najmłodszych. Ta placówka powstała w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego, mieszczącego się w przy ulicy Kredytowej 1.

Z reguły zabieranie dzieci do obiektów tego typu skazane jest na klęskę. Pociechy będą się nudzić i raczej nie przypadnie im do gustu wielogodzinne oglądanie eksponatów za szybą. Tutaj jest inaczej.

Wszystko, co znajdziecie za drzwiami tego muzeum można dotykać, przemieszczać, badać. Możemy skorzystać z bogatej oferty zajęć sensorycznych, skorzystać z pomocy przewodnika czy wziąć udział w rodzinnych warsztatach.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Muzeum Domków dla Lalek

Kolejna pozycja muzealna, skierowana zarówno do dziewczynek, jak i do chłopców – Muzeum Domków dla Lalek przy placu Defilad 1. Niech jednak nie zwiedzie nas nazwa muzeum, gdyż daleko mu do infantylnego stylu, różowej kolorystyki i typowo dziewczęcych gadżetów. W tym miejscu cała rodzina będzie bawić się świetnie: i dorośli, i dzieci, a nawet nastolatki.

Do zobaczenia są setki zabawek, w tym domki, lalki, elementy wyposażenia, ale także inne równie ciekawe eksponaty (sklepy, szpitale, kliniki weterynaryjne, zakłady usługowe itp.).

Atrakcje dla dzieci w Warszawie - Muzeum Domków dla Lalek - wystawa

źródło zdjęcia: materiał udostępniony przez Muzeum Domków dla Lalek

Myślą przewodnią muzeum jest uświadomienie społeczeństwa, że w świecie zachodnim domki dla lalek to nie tylko zabawki dla dzieci, ale prawdziwa sztuka, której warto przyjrzeć się bliżej.

Ośrodek przedstawia wystawy stałe, na których możemy zapoznać się z różnymi modami, stylami czy epokami. Odbywają się tu również wystawy czasowe dotyczące zawężonej tematyki, np. szopki, lalki regionalne, motoryzacja w minaturze czy dawne gry i zabawy.

Możemy skorzystać z przewodnika lub wziąć udział w lekcji muzealnej, która będzie dostosowana do wieku zwiedzających. Nie wszystkie atrakcje dla dzieci w Warszawie zapełnią pociechom czas tak, jak ta. Być może po wizycie właśnie w takim muzeum w dziecku obudzi się ukryty do tej pory talent do majsterkowania? Warto to sprawdzić!

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Atrakcje dla dzieci w Warszawie

źródło zdjęcia: materiał udostępniony przez Muzeum Domków dla Lalek

Muzeum Kolejnictwa

To z kolei propozycja dla wszystkich małych kolejarzy. Muzeum znajduje się przy ulicy Towarowej 3. Wewnątrz zobaczymy akcesoria i przedmioty związane z pociągami. Na zewnątrz dzieci mogą przejechać się kolejką parową. Zobaczymy wiele modeli i autentycznych pojazdów w udostępnionym skansenie.

Możemy skorzystać z lekcji muzealnej, w trakcie której poznamy historię kolejnictwa i techniczne aspekty poszczególnych pociągów. Do muzeum warto wybrać się w poniedziałek z powodu wolnego wstępu dla wszystkich.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Teatr Małego Widza

Wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że pójście do teatru z dzieckiem do lat trzech jest bardzo dużym wyzwaniem. Z pewnością nie można oczekiwać, że pociecha wytrzyma na krześle podczas dwugodzinnego spektaklu. Z przyjemnością natomiast możecie odwiedzić Teatr Małego Widza przy ulicy Jezuickiej 4.

To miejsce przeznaczone dla najmłodszych widzów – nawet dla niemowląt. Każdy pokaz trwa tylko 45 minut, z czego kwadrans przeznaczony jest na zabawę z aktorami. Najmłodsi mogą wejść na scenę, dotykać rekwizytów i pobawić się z rówieśnikami.

To wspaniała inicjatywa, która może zakorzenić w dziecku miłość do sztuki aktorskiej. Każdy spektakl ma określone przedziały wiekowe, które pomogą w wyborze odpowiedniego przedstawienia.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Teatr Niewielki

To druga propozycja teatru skierowanego do najmłodszych odbiorców. Miejsce znajduje się przy ulicy Mińskiej 25. Znajdziemy tam wyjątkowy wystrój i pomieszczenia dostosowane nawet dla dzieci, które mają roczek.

Sala teatralna jest także bardzo niewielka i mieści raptem 45 widzów. Dzięki temu uzyskujemy kameralną atmosferę. Wszyscy będą znajdować się tuż pod sceną i będą doskonale wszystko widzieć!

Długość spektaklu także jest dobrana specjalnie dla dzieci. 30-minutowy seans i kwadrans zabawy sprawią, że żadne dziecko nie będzie się nudzić, a taki teatr dla dzieci stanie się miejscem obowiązkowych spacerów.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Manufaktura Czekolady Chocolate Story

Czekoladę kochają wszyscy. Czemu więc nie pozwolić dziecku na swobodną zabawę wśród tego smakołyku? Weźcie wspólnie udział w warsztatach w manufakturze Chocolate Story, która mieści się przy ulicy Marszałkowskiej 9/15. Za symboliczną opłatą najmłodsi będą mogli samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady i zabrać ją do domu.

Uczestnicy dostaną także kubek gorącej czekolady i będą mogli wziąć udział w specjalnych degustacjach. Czas całej zabawy to około 75 minut. Nie tylko w Warszawie znajduje się taka atrakcja. Manufaktura ma swoje oddziały także w innych miastach.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Manufaktura czekolady to atrakcja dla dzieci w Warszawie

Hangar 646, czyli jak rozładować energię dziecka

Hangar 646 to park trampolin znajdujący się przy wale Miedzeszyńskim 646. Dostępne są także dwie inne lokalizacje. To miejsce, w którym wyszaleje się każde dziecko. W głównej lokalizacji mamy do wyboru takie zajęcia jak:

 • akrobatyka,
 • parkour,
 • zajęcia ogólnorozwojowe od 3 roku życia,
 • tricking,
 • snowboard.

Mamy możliwość skorzystania z porad profesjonalnych instruktorów. Takie atrakcje dla dzieci w Warszawie pozwolą najmłodszym rozładować nadmiar energii, a nam w spokoju odpocząć choć chwilę.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Park rozrywki Julinek

Atrakcje dla dzieci znajdziemy także w okolicach Warszawy. Park rozrywki Julinek znajduje się w Lesznie koło stolicy. Znajdziemy tu wiele miejsc, które zadowolą dziecko w każdym wieku, a nawet dorosłych. Do dyspozycji mamy:

 • park linowy,
 • plac zabaw,
 • mini golfa,
 • strefę animacji,
 • krainę dmuchańców,
 • boiska sportowe.

Park otwarty jest od kwietnia do października. Niektóre z atrakcji są dodatkowo płatne, z placu zabaw można korzystać do woli. Z pewnością nie jest to miejsce, do którego można wejść na chwilę. Jeśli zdecydujemy się zabrać tam pociechę, to najpewniej mamy z głowy cały dzień.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Park linowy w Warszawie

Warszawa to miejsce wyjątkowe, w którym wszyscy znajdą coś dla siebie. Przedstawione tu atrakcje dla dzieci w Warszawie nie są jedynymi. Na każdym rogu znajdziemy propozycje dla najmłodszych. Wybierajmy je z głową, pamiętając, że przede wszystkim powinny dziecku przynieść radość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ