Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
22 Sie, 2018 - 08:19
Atrakcje dla dzieci w Lublinie

Atrakcje dla dzieci w Lublinie

Mariola Krzyżak

Jakie atrakcje dla dzieci w Lublinie sprawią, że rodzinny czas spędzony w mieście zamieni się w niesamowitą przygodę? Sprawdź!

Liczne atrakcje dla dzieci w Lublinie sprawiają, że największe na wschodzie Polski miasto staje się idealnym celem rodzinnych podróży. Malownicze uliczki z kolorowymi, zabytkowymi kamieniami są doskonałym tłem do długich spacerów i odkrywania skarbów, które kryją się tu na każdym kroku. Warto zabrać tu pociechy w każdym wieku, gdyż każdy (zarówno mały, jak i nieco większy podróżny) znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Lublinie

Lublin to magiczne miejsce pełne atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Nie bez powodu zyskało przydomek miasta inspiracji. Wśród zabytkowych murów Starówki i w otoczeniu zieleni okalającej stolicę znajduje się wiele miejsc idealnych do spędzenia ciekawego czasu z całą rodziną. Jakie miejsca warto odkryć podczas wycieczki do Lublina?

Zagadkowy Lublin – kreatywny pomysł na zwiedzanie miasta

Wielu rodziców doskonale wie, że podziwianie zabytkowych miejsc w miastach nie zawsze jest atrakcyjną rozrywką dla spragnionych przygód milusińskich. Aby więc zapewnić im odpowiednią dawkę emocji warto skorzystać z przygotowanych przez miasto zagadek.

Tak zwany Quest to rodzaj gry edukacyjnej polegający na zwiedzaniu okolicy według szlaków wytyczonych przez konkretny tekst. Jednak aby uzyskać wszystkie wskazówki dotyczące dalszej drogi należy rozwiązywać na bieżąco zagadki. Teksty można odnaleźć na miejskim portalu (sprawdź tutaj). Świetna zabawa gwarantowana!

Przy okazji zgadywanek będziemy mogli zwiedzić najciekawsze miejsca na Starówce, a nasze dzieciaki nie będą narzekać na nudę.

Atrakcje dla dzieci w Lublinie – Stare Miasto

Podziemne skarby Lublina

Atrakcje dla dzieci w Lublinie znajdują się nawet pod ziemią. To właśnie pod powierzchnią lubelskiej Starówki mieści się trasa, której zwiedzanie przenosi nas w odległe czasy dawnej świetności regionu.

Powstała ona w wyniku połączenia staromiejskich piwnic z XVI i XVII wieku i prowadzi klimatycznymi korytarzami ozdobionymi eksponatami przedstawiającymi historię miasta. Podziemną wycieczkę wieńczy okazała makieta przedstawiająca pożar Lublina z XVIII wieku, którą dla wzmocnienia efektu wzbogacono o efekty dźwiękowe i świetlne.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce: co warto zobaczyć w Lublinie? >>

Z wizytą na lubelskim zamku

Wymieniając lubelskie atrakcje dla dużych i małych podróżnych nie sposób nie wspomnieć o imponującym zamku, który w swoich komnatach skrywa wiele interesujących eksponatów.

Współczesny kompleks zamkowy wzniesiono na wzgórzu na początku XIX wieku, jednak wśród zabudowań można podziwiać także XIII-wieczną wieżę z poprzedniego grodu zwaną donżonem. Wspinając się po jej schodach można wejść na szczyt skąd rozpościera się imponująca panorama na położone na siedmiu wzgórzach miasto.

We wnętrzach zamku znajduje się muzeum oraz wiele wystaw tematycznych. Dzieciom szczególnie może spodobać się wystawa archeologiczna prezentująca eksponaty odnalezione w regionie.

Atrakcje dla dzieci w Lublinie – zamek

Muzeum Wsi Lubelskiej

Atrakcje dla dzieci w Lublinie obejmują także tematykę wiejską. W jednym z największych skansenów w Polsce najmłodsi będą mogli podziwiać zabytkowe eksponaty w postaci narzędzi i przedmiotów codziennego użytku.

Mnóstwo frajdy z pewnością przyniesie próba odgadnięcia do czego mogły służyć owe dziwnie wyglądające z perspektywy maluchów rzeczy. Do tego muzeum położone jest w niezwykle malowniczej przestrzeni, gdzie najmłodsi będą mogli czuć się swobodnie.

Wodne atrakcje w Lublinie

Dzieci uwielbiają wodne szaleństwa, dlatego po korzystaniu z miejskich atrakcji kulturalnych warto wybrać się nad Zalew Zemborzycki. To właśnie tutaj znajduje się świetny wodny park rozrywki Słoneczny Wrotków

Oprócz szaleństw na zjeżdzalniach i w basenach można tu także wypożyczyć rowerki wodne i popływać po akwenie. Doskonałym pomysłem może być także zorganizowanie dla nieco starszych dzieci spływu kajakowego rzeką Bystrzycą.

Lubelski ogród botaniczny

Pięknym miejscem na zielonej mapie miasta jest ogród, w którym odwiedzający mogą podziwiać mnóstwo wyjątkowych gatunków roślin. Wiele z rosnących tutaj drzew liczy sobie już ponad 100 lat. Wspaniałe miejsce do wypoczynku z najmłodszymi, którzy wśród naturalnego otoczenia będą mogli wyciszyć się po spacerach wśród zgiełku miasta.

Parki trampolin w Lublinie

Niespożytą energię naszych podopiecznych będziemy mogli nieco utemperować wybierając się do jednego z tutejszych parków trampolin. W przestrzeniach wypełnionych miękką powierzchnią dzieci będą mogły z powodzeniem szaleć do woli, a rodzice będą mieli okazję do chwili wypoczynku.

Kulki dla dzieci – Lublin

Maluchy uwielbiają zabawy wśród kulek! Również w Lublinie znajdziemy sporo miejsc, w których najmłodsi mogą oddać się radosnym szaleństwom. Sale zabaw w mieście posiadają świetne wyposażenie i dostosowane są do potrzeb najmłodszych. Spacerując więc po mieście z łatwością natrafimy na obiekt, w którym nasza pociecha będzie mogła ciekawie spędzić czas.

Lublin – miasto inspiracji dla dużych i małych

Atrakcje dla dzieci w Lublinie to nie tylko interesujące zabytki czy miejsca do zabaw. To także artystyczne inspiracje, którymi można zarazić się podczas wspaniałych festiwali i imprez odbywających się w mieście.

Warto odwiedzić region właśnie w momencie ciekawych wydarzeń, aby móc podziwiać miasto w odświętnym anturażu i cieszyć się wraz z rodziną jeszcze większą liczbą ciekawych opcji na spędzanie czasu.

Carnaval Sztukmistrzów

Jednym z najbardziej niesamowitych festiwali w Polsce jest słynny, lubelski karnawał łączący w sobie cechy teatru ulicznego i nowoczesnej sztuki cyrkowej. Latem do Lublina zjeżdżają artyści z całego świata, aby zamienić miejską przestrzeń w jedną wielką scenę.

Pokazy akrobatyczne i aktorskie można podziwiać na ulicach i w klimatycznych zakamarkach aż do późnych godzin wieczornych. Warto więc właśnie wtedy wybrać się tutaj ze swoimi dziećmi, by móc podziwiać to wyjątkowe widowisko i cieszyć oczy oryginalną sztuką uliczną.

Feeria kolorów i kunszt artystów z pewnością wywołają duże wrażenie na naszych pociechach i pobudzą ich dziecięcą wyobraźnię w najpiękniejszy sposób.

 

Jarmark Jagielloński

Atrakcje dla dzieci w Polsce opierające się na spotkaniu z żywą kulturą i artystami doskonale rozwijają wrażliwość małych podróżników i na dłużej pozostają w pamięci. Ciekawym wydarzeniem odbywającym się co roku w Lublinie jest impreza nawiązująca do dawnych tradycji jarmarkowych miasta, które niegdyś leżało na ważnym szlaku handlowym i przyciągało wielu sprzedawców z odległych stron świata.

To właśnie wtedy na ulicach spotykają się artyści wykonujący tradycyjne rękodzieło, muzycy zainspirowani ludowymi brzmieniami oraz kucharzy smakiem przypominający o dawnych latach. Spacer z maluchami pośród kolorowych stoisk z pewnością będzie ciekawą ucztą dla wszystkich zmysłów.

 

Atrakcje dla dzieci w Lublinie sprawiają, że miejska wycieczka może stać się magiczną przygodą przenoszącą nas w krainę odległych historii, legend i sztuki. Warto już od najmłodszych lat uwrażliwiać nasze pociechy na piękno otaczającego nas świata, a w mieście inspiracji będzie można robić to na każdym kroku.

Znajdziemy tutaj także mnóstwo ciekawych pomysłów na aktywne spędzanie czasu na łonie natury, której w zielonym Lublinie nie brakuje. Zarówno maluchy, jak i nastolatkowie znajdą pośród różnorodnych rozrywek takie, które nie pozwolą im się nudzić ani przez chwilę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ