Elzbieta Tchorowska
Elzbieta Tchorowska
30 Sie, 2018 - 03:00
Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Atrakcje dla dzieci w Łodzi

Elzbieta Tchorowska

Atrakcje dla dzieci w Łodzi związane są z kinematografią tego miejsca. Czy wiesz, gdzie zabrać pociechę, by przybliżyć jej niezwykłą historię tego miasta?

Łódź to trzecie co do liczby ludności miasto w Polsce i czwarte pod względem powierzchni. Znajdziemy tu wiele ciekawych perełek architektonicznych i miejsc, które sprawiają, że jest to miejscowość niezwykła. Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów miasto przygotowało atrakcje dla dzieci w Łodzi, które zapewnią rozrywkę, ale także wspomogą proces edukacji. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy dla najmłodszych.

Muzeum Animacji Se-ma-for, czyli o kinematografii w Łodzi

Wycieczkę po Łodzi rozpoczynamy od muzeum, ale nie takiego zwykłego, w którym większość dzieci się zanudzi. To miejsce, w którym rodzice rozpoznają bohaterów ulubionych bajek ich dzieciństwa, a pociechy dowiedzą się, jak kiedyś filmowano animacje. W studiu filmowym o tej samej nazwie powstał Miś Uszatek i Przygody Misia Coralgola.

W obiekcie prowadzone są liczne zajęcia i warsztaty. Można nawet samemu nakręcić krótki filmik, korzystając z gotowej scenografii. Zwiedzając, trzeba obejrzeć projekcje filmów z repertuaru zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Muzeum mieści się przy ulicy Sienkiewicza 100. Ceny biletów to 15 i 10 złotych odpowiednio za normalną i ulgową wejściówkę.

 

Aquapark Fala, czyli rozrywka dla całej rodziny

Wyjście do aquaparku to dobry pomysł z każdej okazji. Cały kompleks nawiązuje kształtem do piramid, a wewnątrz znajdziemy wiele atrakcji dla dzieci – zarówno tych typowych, jak i niezwykłych. Najpopularniejsze są zjeżdżalnie multimedialne z efektami świetlnymi i dźwiękowymi. Dla najmłodszych przygotowano takie atrakcje jak:

 • megazjeżdżalnie,
 • wodny plac zabaw z ośmiornicą, statkiem lub muszlą,
 • most linowy,
 • zjeżdżalnia Kamikaze,
 • basen z falami,
 • zewnętrzny plac zabaw.

Można tu zorganizować urodziny lub zarezerwować tor na wyłączność. Obiekt mieści się przy alei Unii Lubelskiej 4. Normalny bilet całodniowy w weekendy kosztuje 64 złote, ulgowy natomiast 59 złotych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Niesamowite atrakcje dla dzieci w Łodzi, czyli Experymentarium

Choć Experymentarium jest znacznie mniejsze od centrum nauki, które znajduje się w Warszawie, to jednak takie atrakcje dla dzieci w Łodzi są warte odwiedzenia. Dzięki praktycznym przykładom, demonstracjom i pokazom najmłodsi o wiele lepiej przyswajają wiedzę. Samodzielne wykonanie eksperymentu to najlepszy sposób na rozrywkę, która uczy.

Często prowadzone są tu warsztaty i zajęcia rodzinne, dzięki czemu także rodzice przyjemnie spędzą czas. Obiekt mieści się przy ulicy Drewnowskiej 58. Bilet normalny kosztuje 17 złotych, ulgowy – 14 zł.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Atrakcje dla dzieci w Łodzi - eksperymenty

Arturówek, czyli relaks na łonie natury

Atrakcje dla dzieci znajdziemy także w okolicach Łodzi. Warto polecić kompleks rekreacyjny Arturówek, który znajduje się praktycznie zaraz za granicami miasta. To miejsce to oaza ciszy i spokoju, gdzie można odpocząć od codziennego zgiełku dużego miasta. Do dyspozycji mamy:

 • sprzęt wodny,
 • ścieżki rowerowe,
 • miejsce na piknik i leżakowanie,
 • korty tenisowe,
 • bazę noclegową i restauracje.

To miejsce ciekawe zarówno dla mieszkańców Łodzi, jak i przyjezdnych, którzy chcą skorzystać z uroków dzikiej przyrody. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy jeziorze mieści się przy ulicy Skrzydlatej 75.

Nad jeziorem w Łodzi

Ogród zoologiczny, czyli kontakt z naturą

Wszystkie dzieci uwielbiają oglądać zwierzęta i chodzić do ZOO. Tym razem także tej atrakcji nie mogło zabraknąć na liście, szczególnie że w całym kompleksie schronienie znalazło ponad 3 tysiące stworzeń. Obecnie na terenie budowane jest Orientarium, które będzie stanowić wyjątkową ekspozycję fauny i flory klimatu orientalnego i dodatkowe atrakcje dla dzieci w Łodzi.

W ZOO zorganizujemy urodziny, młodsze dzieci będą mogły odetchnąć od zwiedzania, korzystając z jednego z kilku placów zabaw. Obiekt mieści się przy ulicy Konstantynowskiej 8/10. Wejściówka normalna kosztuje 22 złote. Za dzieci trzeba zapłacić 13 złotych.

Więcej o ogrodzie zoologicznym przeczytasz tutaj.

Atrakcje dla dzieci w Łodzi - ZOO

źródło zdjęcia: Depositphotos / AllaSerebrina

Palmiarnia i Ogród Botaniczny, czyli jak zainteresować dzieci roślinami

Niewiele pociech jest skłonnych z zainteresowaniem odwiedzać ogrody botaniczne. Ten w Łodzi jest jednak wyjątkiem, a to wszystko za sprawą Palmiarni. To miejsce niezwykłe, w którym dzieci poznają tajniki botaniki i zaznajomią się z egzotycznymi gatunkami roślin. Trzy pawilony znajdują się na powierzchni ponad 1 000 metrów kwadratowych.

Ogród Botaniczny prowadzi także liczne warsztaty dla najmłodszych zwiedzających. Często można obejrzeć tematyczne wystawy dotyczące zwierząt i roślin. Palmiarnia mieści się przy ulicy Piłsudskiego 61. Rodzice muszą zapłacić po 10 złotych, a dziecko jedynie 5 złotych.

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Palmiarnia w Łodzi - atrakcje dla dzieci

Teatr Lalki i Aktora Pinokio, czyli repertuar dla najmłodszych

Coraz popularniejsze stają się teatry z repertuarem dla młodych widzów. Takie atrakcje dla dzieci w Łodzi oferuje Teatr Lalki i Aktora Pinokio. Dzieci mają okazję poznać wiele nowych bajek i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych i innych wydarzeniach. Obiekt mieści się przy ulicy Kopernika 16. Bilety kosztują 18 lub 20 złotych w zależności od sali, na której wystawiany jest spektakl.

Cały repertuar teatru znajdziesz tutaj.

 

Manufaktura Czekolady Chocolate Story, czyli coś na słodko

Takie atrakcje w Łodzi dla dzieci są obowiązkowe do odwiedzenia. To miejsce, gdzie czekolada wyrabiana jest ręcznie, a my możemy obserwować cały proces. Dla dzieci prowadzone są warsztaty, w których samodzielnie można stworzyć własną tabliczkę, którą zabierzemy ze sobą do domu.

Lepiej nie jeść wcześniej obiadu – na miejscu otrzymamy wiele smakołyków do degustacji oraz kubek gorącej czekolady. Bez problemu można zorganizować także urodziny czy inne wydarzenia. Obiekt mieści się przy ulicy Piotrowskiej 217. Cena takich warsztatów wynosi 40 złotych.

Więcej o Manufakturze Czekolady przeczytasz tutaj.

Manufaktura Czekolady

Muzeum Fabryki, czyli coś dla starszych dzieci

Muzeum Fabryki to jedna z tych atrakcji, które nie muszą zainteresować każdego dziecka i lepiej jest zabrać tam starsze pociechy. To miejsce, w którym poznamy historię zakładów przemysłowych w Łodzi i dowiemy się, jak żyli i pracowali dawni robotnicy. Ciekawscy będą mogli zobaczyć na własne oczy, jak tworzy się tkaniny na zabytkowych krosnach, a także jak to się stało, że bawełna trafiła do tego miasta. Muzeum mieści się przy ulicy Drewnowskiej 58. Bilet normalny kosztuje 7 złotych, a ulgowy 5 złotych.

Więcej informacji o Muzeum znajdziesz tutaj.

 

Bajkowy Szlak, czyli w pogoni za bajkami

Na sam koniec pozostawiamy sobie zwiedzanie Starego Miasta, ale z dziećmi warto przejść Bajkowym Szlakiem. Na naszej drodze będziemy znajdować małe pomniki przedstawiające postacie z różnych bajek i seriali dla najmłodszych. Cała trasa spacerowa ciągnie się przez kilkanaście ulic. To niesamowita atrakcja dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych.

Wspólny spacer i poszukiwanie kolejnych figur może przynieść wiele zabawy. A na koniec dnia warto pociesze opowiedzieć bajkę z udziałem jednej z tych postaci.

Strona Bajowego Szlaku jest dostępna tutaj.

 

Atrakcje w Łodzi w dużej mierze są związane z kinematografią tego miasta. Nic dziwnego – to dziedzictwo kulturowe nie tylko tej miejscowości, ale całej Polski. Warto dzieciom przybliżyć historię bajek z naszych czasów, a odwiedziny w tego typu miejscach stanowią najlepszą do tego okazję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ