Elzbieta Tchorowska
Elzbieta Tchorowska
28 Sie, 2018 - 03:00
Atrakcje dla dzieci nad morzem

Atrakcje dla dzieci nad morzem

Elzbieta Tchorowska

Atrakcje dla dzieci nad morzem wcale nie muszą przebiegać wyłącznie na leżakowaniu na plaży i budowaniu zamków z piasku. Sprawdź, jak aktywnie spędzić czas z pociechą!

Rodzice z upragnieniem czekają na wymarzony wyjazd nad morze, możliwość leżakowania nad naszym Bałtykiem i chwilę wytchnienia. Niestety nie jest to do końca możliwe – nasze pociechy bardzo szybko znudzą się tworzeniem budowli z piasku czy pluskaniem w wodzie. Przed wyjazdem warto sprawdzić, jakie inne atrakcje dla dzieci nad morzem możemy znaleźć w okolicach naszej miejscowości. Przedstawiamy kilka pomysłów na niezapomnianą wycieczkę z najmłodszymi.

Centrum Hewalianum w Gdańsku

To nowoczesne centrum nauki, któremu patronuje Jan Heweliusz. Tutaj dzieci mają okazję poznać chemię i fizykę w sposób całkowicie inny niż na lekcjach. Do dyspozycji najmłodszych jest wiele salek, a każda pozwala zapoznać się z nieco inną dziedziną nauki.

Znajdziemy tu wehikuł czasu, planetarium czy bardzo znane laboratorium Pana Kleksa. Wejście na cztery z wystaw interaktywnych kosztują 20 złotych za bilet normalny i 15 złotych za bilet ulgowy. Za dodatkową opłatą można wejść do laboratorium czy na plac zabaw. Ośrodek mieści się przy ulicy Gradowej 6 w Gdańsku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Naukowe atrakcje dla dzieci nad morzem

Akwarium Gdyńskie

Atrakcje dla dzieci nad morzem powinny kojarzyć się z wodą i pozwolić najmłodszym poznać ekosystem panujący nie tylko w naszym Bałtyku, ale także w innych akwenach świata. Dlatego warto odwiedzić Akwarium Gdyńskie. Znajdziemy tu nie tylko ryby, ale także płazy i gady z kilku kontynentów.

Ten dość niezwykły ogród zoologiczny zamieszkuje ponad 1 500 różnych stworzeń. Ekspozycja zajmuje aż 68 akwariów podzielonych tematycznie na:

 • rafę koralową,
 • toń oceaniczną,
 • tropikalną Amazonię,
 • Morze Bałtyckie.

Akwarium oferuje także zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Bilet normalny kosztuje 28 złotych, ulgowy – 19 zł. Maluchy do lat pięciu wchodzą za darmo. Placówka mieści się przy alei Jana Pawła II 1.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Akwarium to niezła atrakcja

Najfajniejsze atrakcje dla dzieci nad morzem, czyli Aquapark Reda

Po co chodzić do aquaparku, skoro tuż obok jest piękne, polskie morze? Odpowiedź jest bardzo prosta. Reda to miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas, pluskając się z… rekinami. No, nie do końca, ale prawie. Znajdziemy tam wyjątkową zjeżdżalnię o nazwie Shark Slide. Będziemy zjeżdżać przezroczystym, podświetlanym tunelem, wokół którego pływają te właśnie ryby, które przybyły do aquaparku z dalekiej Sri Lanki.

Poza tym najmłodsi mają do dyspozycji kilka basenów, zjeżdżalni i innych standardowych atrakcji. Weekendowa całodzienna przyjemność kosztuje 55 złotych za dorosłego i 45 złotych za dziecko. Aquapark znajdziemy przy ulicy Morskiej 5 na granicy Redy i Rumi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Pływanie z rekinami

Kolibki Adventure Park

To nie wszystkie atrakcje nad morzem dla dzieci. Kolibki Adventure Park to park rozrywki, który wymęczy każdą pociechę. Mnóstwo atrakcji dopasowanych do wieku malucha i wielu pomocnych instruktorów sprawi, że to naprawdę bezpieczna forma rozrywki. Na terenie obiektu znajdziemy aż 27 różnych atrakcji. Warto wymienić w szczególności:

 • strzelnicę pneumatyczną,
 • tor do jazdy konnej,
 • tor do jazdy quadem,
 • parki linowe,
 • pola paintballowe,
 • place zabaw,
 • dmuchane zamki,
 • bajkowe domki na drzewach.

Niezależnie od wieku, każda pociecha znajdzie tu coś dla siebie. Kto powiedział, że wypoczynek z dziećmi musi być nudny? Cennik jest bardzo zróżnicowany i zależy w głównej mierze od wybranej przez nas formy rozrywki. Miejsce znajduje się przy ulicy Bernardowskiej 1 w Gdyni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Park linowy jako atrakcja dla dzieci nad morzem

Wycieczka na ORP „Błyskawica”

To pozycja, która z pewnością zainteresuje starszych chłopców, którzy uwielbiają słuchać i czytać o wielkich bitwach morskich. ORP „Błyskawica” to najbardziej znany polski okręt wojenny klasy niszczyciel. Zabytek należy do Muzeum Marynarki Wojennej i jest udostępniony do zwiedzania od wtorku do niedzieli.

To wspaniała okazja na ciekawą i emocjonującą lekcję historii. Mimo swoich lat i statusu eksponatu wewnątrz służbę dalej pełni w pełni wykwalifikowana załoga. Możliwość porozmawiania z nią będzie dodatkową atrakcją. Decydując się na wczasy nad morzem z dzieckiem, nie możemy ominąć tej pozycji. Statek znajdziemy w Gdyni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

 

Świat Labiryntów

To kolejny pomysł, by wakacje nad morzem z dziećmi spędzić aktywnie na świeżym powietrzu. Czy istnieje coś bardziej emocjonującego niż próba przedostania się przez nieskończony labirynt? Z pewnością nie. Znajdziemy tu też jedyny w Polsce labirynt drewniany o powierzchni aż 1 300 metrów kwadratowych. Nie warto zapamiętywać drogi – konstrukcja ścian jest ruchoma!

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze trasy rowerowe nad polskim morzem >>

Bardzo popularny jest także labirynt na polu kukurydzy. Nie zabrakło oczywiście gier i zabaw. Podczas pokonywania kolejnych ścieżek do wykonania otrzymujemy różne zadania, które:

 • zwiększają wiedzę o przyrodzie i ekologii,
 • propagują zdrowy styl życia,
 • zacieśniają więzi rodzinne,
 • uczą pracy w grupie.

Całodzienny bilet na wszystkie atrakcje kosztuje 37 złotych w wersji normalnej i 30 złotych w wersji ulgowej. Dzieci do lat czterech wchodzą za darmo. Obiekt znajdziemy przy ulicy Zwierzynieckiej 10 w Blizinach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Labirynt w polu kukurydzy

Kaszubski Park Miniatur

Teraz pora na atrakcje dla dzieci nad morzem na obszarze Kaszub. Znajdziemy tu bardzo ciekawie wyglądający i rozbudowany Park Miniatur. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak wyglądają arcydzieła światowej architektury… tylko w trochę mniejszej wersji. Wszystkie budowle zostały przedstawione w skali 1:25, ale jakość ich wykonania jest zdumiewająca.

Poza makietami na terenie obiektu przygotowano wiele innych atrakcji, takich jak:

 • Zamek Strachu,
 • Bajkowa Kraina z ulubionymi postaciami z bajek,
 • Gabinet Śmiechu,
 • Mini ZOO,
 • plac zabaw.

Wejście do Parku Miniatur kosztuje tylko 15 złotych za dorosłego i 10 złotych za dziecko. Ciekawą opcją jest możliwość kupna biletu jednocześnie do trzech obiektów – Parku Gigantów i Kaszubskiego Gracika. Z pewnością polecamy tę opcję. Obiekt znajdziemy przy ulicy Kartuskiej 30 w Mirachowie – Stryszej Budzie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Plac zabaw w parku miniatur

Łeba Park, czyli atrakcje dla całej rodziny

Łeba Park to nie tylko atrakcje dla dzieci nad morzem, ale także dla rodziców. Znajdziemy tu mnóstwo rozrywek, takich jak:

 • park dinozaurów w skali 1:1,
 • Zamek Strachu,
 • Bajlandia dla najmłodszych dzieci,
 • pole do mini golfa,
 • kino 7D,
 • labirynt luster.

Wszystkich atrakcji jest jednak znacznie więcej! Z pewnością jest to miejsce, gdzie każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie – niezależnie od wieku. Bilet normalny kosztuje 65 złotych, a ulgowy 45 złotych. Natomiast w cenie biletu mamy dostęp do wszystkich rozrywek, czego nie spotyka się często. Obiekt znajdziemy przy ulicy Kolonijnej 24 w Nowęcinie koło Łeby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej tutaj.

Park dinozaurów

To nie wszystkie rozrywki, które możemy zapewnić dzieciom nad morzem. Jest ich znacznie więcej, a tutaj wymieniono jedynie kilka z najpopularniejszych. Warto także samodzielnie poszukać miejsc, gdzie atrakcje dla dzieci nad morzem będą ciekawe i w pelni satysfakcjonujące – zarówno najmłodszych, jak i rodziców.

ZOBACZ RÓWNIEŻ