Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
23 Sie, 2018 - 03:00

Atrakcje dla dzieci na Mazurach

Mariola Krzyżak

Jake atrakcje dla dzieci na Mazurach spodobają się Twoim pociechom? Poznaj najciekawsze propozycje i nie pozwól na nudę podczas rodzinnego wyjazdu!

Niezwykłe atrakcje dla dzieci na Mazurach gwarantują, że czas spędzony z rodziną w Krainie Tysiące Jezior na długi czas pozostanie w pamięci małych podróżników. Aktywny wypoczynek w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, w otoczeniu pachnących lasów i lazurowych akwenów z pewnością będzie wypełniony doskonałą zabawą i mnóstwem pozytywnych wrażeń. Jak zaplanować wczasy na Mazurach z pociechami, by były wypełnione ciekawymi formami rozrywki? Podpowiadamy!

Najciekawsze atrakcje dla dzieci na Mazurach

Pojezierze Mazurskie to jedno z najpiękniejszych miejsc na wypoczynek z dziećmi w Polsce. Dziewicza natura będzie stanowić idealne tło do zabaw na świeżym powietrzu. Region nazywany Zielonymi Płucami kraju zachęca do korzystania ze zdrowotnej aury i spędzania aktywnego czasu na łonie natury. Jakie atrakcje dla dzieci na Mazurach warto włączyć do planu rodzinnej wycieczki?

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Polsce często pozwalają na zajrzenie do świata, którego nie możemy podglądać na co dzień. Taki jest właśnie mazurski park im. prof. Benedykta Dybowskiego.

W zbliżonych do naturalnych warunkach mieszkają tutaj różne gatunki zwierząt, które można obserwować razem z naszymi pociechami. Niektóre z nich można nawet pogłaskać lub nakarmić. Zwiedzanie trwa około 1,5 h i odbywa się w towarzystwie przewodników, którzy opowiadają dużo ciekawych anegdotek z życia dzikich mieszkańców zagród.

 

Rajski Ogród i Garncarska Wioska w Kamionce

Niezwykłe miejsca położone w urokliwej miejscowości Kamionka zachęcają na spędzenie tu całego dnia z dziećmi w każdym wieku. W Rajskim Ogrodzie będziemy mogli podziwiać piękno przyrody odkrywając jej tajemnice w Parku Odkrywców. Nasze pociechy będą mogły tutaj prowadzić obserwacje, wykonywać eksperymenty, czy dokonywać badań nad przyrodą. Malownicze ogrody w sielankowym stylu z pewnością zachwycą także rodziców.

Tuż obok znajduje się także Garncarska Wioska, w której kultywowane są zapomniane tradycje regionu oraz odtwarzane często nieistniejące już zawody. To właśnie tutaj dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach garncarskich, malowania na szkle, czerpania papieru czy malowania bombek choinkowych. Nauka przez zabawę i rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych to doskonały pomysł na ciekawe zorganizowanie wolnego czasu.

Dowiedz się więcej: Gdzie na Mazury – największe atrakcje regionu >>

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Fantastyczną rozrywką dla małych miłośników wielkich pojazdów może być wizyta w mrągowskim muzeum. W jego zbiorach znajduje się mnóstwo sprzętu wojskowego, który wystawiony jest na świeżym powietrzu.

Dzieci będą mogły więc obejrzeć je z bliska, wejść do środka, a nawet przejechać się nimi na krótką wycieczkę, gdyż część pojazdów regularnie wyjeżdża wraz z małymi pasażerami na przejażdżki. Świetna zabawa gwarantowana!

Park Rozrywki Nowa Holandia

Atrakcje dla dzieci na Mazurach to także tutejsze parki rozrywki zapewniające zabawę na cały dzień. Można tutaj z powodzeniem wybrać się z dziećmi w każdym wieku, gdyż dla każdego znajdzie się ciekawa opcja do zabawy.

Na terenie parku można korzystać z dużych i małych zjeżdżalni, wybrać się na zwiedzanie mini ZOO czy ptaszkarni, wypożyczyć sprzęt wodny lub skorzystać z ścieżek edukacyjnych. Na nudę nie będzie czasu!

Rezerwat żubrów w Puszczy Boreckiej

Podglądanie ogromnych, dzikich zwierząt może być niesamowitą przygodą zarówno dla dzieci, jak i rodziców. W lecie, od maja do września, można pojawić się w Wolisku, by ze specjalnych podestów podziwiać majestatyczne zwierzęta w porze ich porannego lub wieczornego karmienia. Takie wspomnienia z pewnością pozostaną na długo w pamięci maluchów.

 

Spływ Kanałem Elbląskim

Uznany jednym z cudów Polski kanał jest oryginalną atrakcją, z której można skorzystać tylko na Mazurach. Statek płynąc przez wąskie kanały w niektórych miejscach, ze względu na różnice w ukształtowaniu terenu, musi płynąć po specjalnych pochylniach. Wrażeń będzie więc sporo, a roztaczające się wokół widoki z pewnością zachwycą i rodziców, i dzieci.

Wioska Indian w Spytkowie

Położone nieopodal Giżycka Muzeum Indian to świetne miejsce do przeniesienia się w czasie do odległego świata kultury znanej dzieciom z wielu bajek czy filmów, a także lekcji historii.

Oprócz zwiedzania muzeum najmłodsi będą mieli okazję zajrzeć tutaj do prawdziwego tipi, spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku lub rzucaniu tomahawkiem. Będą mogli podziwiać także tradycyjne stroje Indian, w które ubrani są przewodnicy.

Ełcka Kolej Wąskotorowa

Przejażdżka zabytkowym parowozem przez malowniczy region to doskonała opcja na popołudniową rozrywkę dla całej rodziny. Z atrakcji można korzystać latem, od maja do sierpnia. Warto przy okazji zwiedzić halę lokomotyw, w której można podziwiać zabytkowe parowozy i pociągi, których na próżno współcześnie wypatrywać na torach.

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci nad morzem >>

Planetarium w Olsztynie

Mali miłośnicy spoglądania w niebo z pewnością z chęcią skorzystają z możliwości wizyty w olsztyńskim planetarium. Interesujące pokazy przeniosą nas w odległe galaktyki i pozwolą lepiej zrozumieć świat gwiazd i planet, które codziennie możemy podziwiać na nocnym niebie.

 

Miasteczko Westernowe Mrongville

Wielbiciele świata rodem z westernów na Mazurach mają okazję do odwiedzin w niesamowitym miejscu, w którym czas zatrzymał się w nieco innym wymiarze – położone w Mrągowie miasteczko stylizowane jest na Dziki Zachód znany z filmów i bajek. Można tutaj spędzić cały dzień z rodziną i nie będzie ani chwili na nudę!

Dzieci będą mogły skorzystać z nauki jazdy na koniach, spróbować strzelania z łuku czy wziąć udział w zabawach kowbojskich. Mnóstwo śmiechu i zadowolenie na twarzach małych miłośników przygód gwarantowane!

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

Atrakcje dla dzieci na Mazurach mogą mieć także walor edukacyjny. Miejsce bitwy pod Grunwaldem zwiedzane osobiście z pewnością lepiej zapadnie w pamięć niż informacje wyczytane w książkach do historii.

Przebywając w okolicy warto więc wstąpić do muzeum w Stębarku, gdzie można podziwiać eksponaty związane z tym wiekim wydarzeniem. Latem na polach otaczających budynek organizowana jest wielka inscenizacja bitwy, w której wystylizowani rycerze odtwarzają przebieg walki.

 

Spływ kajakiem lub łodzią po Krutyni

Fani aktywnego spędzania czasu z rodziną na świeżym powietrzu mogą zdecydować się na zorganizowanie spływu po rzece malowniczo płynącej wśród dziewiczej natury. Taka przygoda z pewnością spodoba się małym wielbicielom podglądania przyrody. Trasa jest niezwykle urozmaicona, a jednocześnie łatwa do przepłynięcia, dlatego można pokonywać ją w towarzystwie dzieci. Po drodze znajdziemy sporo przystani idealnych na piknik i relaks.

Atrakcje dla dzieci na Mazurach są niezliczone, dlatego organizując rodzinną wycieczkę w te strony możemy mieć pewność, że znajdziemy dla naszych pociech rozrywkę, która skutecznie umili im czas. Warto korzystać tutaj przede wszystkim z dobrodziejstw, jakimi obdarza nas bogactwo natury Krainy Tysiąca Jezior. Dodając do tego różnorodność oferty kulturalnej i rekreacyjnej regionu mamy gwarancję, że każdy z uczestników wycieczki będzie usatysfakcjonowany i szybko zatęskni za zielonymi Mazurami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ