Mariola Krzyżak
Mariola Krzyżak
26 Sie, 2018 - 03:00
Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku

Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku

Mariola Krzyżak

Jakie atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku cieszą się największą popularnością? Sprawdź już teraz i zaplanuj rodzinny wypad pełen wrażeń!

Krótki, rodzinny wypad czy dłuższy urlop z pociechami – atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek o każdej porze roku! Jeżeli planujemy wycieczkę w te okolice warto już wcześniej zapoznać się z najciekawszymi propozycjami na rozrywkę dla małych podróżników.

Wyjątkowe atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to doskonały kierunek na rodzinną wycieczkę. W każdym zakątku regionu z łatwością można natrafić na prawdziwe perełki turystyczne, które zapewnią naszym dzieciom porcję wiedzy podaną w atrakcyjny sposób, doskonałą zabawę czy możliwość rekreacji na świeżym powietrzu.

Zamki na Dolnym Śląsku pełne tajemnic

Doskonałą zapowiedzią wycieczki na Dolny Śląsk dla małych odkrywców może być informacja, że w regionie znajduje się ponad 80 zamków! Z pewnością taki fakt rozbudzi wyobraźnię i zachęci do poznawania historii zamkniętej w murach pełnej tajemnic okolicy.

Bez względu na to, w którym miejscu zatrzymamy się na nocleg, możemy mieć pewność, że w niewielkiej odległości z pewnością natrafimy na jedną z imponujących warowni. Po niektórych z nich pozostały już jedynie ruiny, inne zostały odrestaurowane i cieszą swoim majestatycznym pięknem.

Z pewnością warto wybrać się na zwiedzanie Zamku Książ, zwanego także perłą Dolnego Śląska. Położona w Wałbrzychu budowla skrywa wiele tajemnic z II wojny światowej, co może być okazją do terenowej lekcji historii dla najmłodszych.

 

Poszukiwanie wrocławskich krasnali

Podczas zwiedzania Dolnego Śląska nasze pociechy mogą stać się małymi detektywami poszukującymi ukrytych w zaułkach miasta krasnali. We Wrocławiu ukryto je na każdym rogu, dlatego znalezienie wesołej figurki nie będzie trudne, a zapewni mnóstwo emocji.

Do tego każdy ze skrzatów nosi śmieszne imię, które wiąże się często z jego wyglądem lub miejscem, obok którego stoi. I tak na naszej drodze możemy spotkać Piekarza, Żaczka,Wypłatnika, Wolontarka czy Więziennika.

Z wrocławskimi krasnalami nierozerwalnie wiążą się historyczne wydarzenia – pierwsze wizerunki wesołych stworków powstały w czasach komunizmu jako bunt przeciwko propagandzie i wszechobecnej cenzurze.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze miejsca w Polsce – Wrocław >>

Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku - Wrocław

ZOO we Wrocławiu

Jest to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, który do dzisiaj stanowi doskonałą rozrywkę dla dzieci w każdym wieku. ZOO stało się domem dla wielu gatunków dzikich zwierząt, którym zapewniono tutaj świetne warunki, dbając o to, by można było podglądać je w sposób nienaruszający ich spokoju.

Na terenie ogrodu znajduje się słynne Afrykarium, w którym można stanąć oko w oko z przedstawicielami gatunków z Czarnego Kontynentu.

Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku - ZOO

Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Zabawa w poszukiwacza złota? Czemu nie! I to w prawdziwej kopalni, w której niegdyś wydobywano cenny kruszec. Miejsce udostępniono dla zwiedzających, dzięki czemu można poczuć się jak prawdziwy górnik przechadzając się korytarzami Sztolni Gertruda lub przemierzając ją łodzią o uroczej nazwie Titanic.

Z kopalnią związanych jest mnóstwo ciekawych legend, o których usłyszymy od tutejszych przewodników. Dzieci mogą także spróbować swoich sił w wypłukiwaniu złota, zjechać na ośmiometrowej zjeżdżalni czy odlać własną sztabkę złota. Moc wrażeń gwarantowana!

Muzeum Zabawek Bajka w Kudowie-Zdrój

Atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku mogą być okazją do przeniesienia się w czasie do nieco innego świata. Muzealnymi eksponatami stały się tutaj zabawki z dawnych lat. Jest to więc doskonałe miejsce do pokazania naszym pociechom gadżetów, którymi miały okazję bawić się starsze, a nawet zamierzchłe pokolenia.

Jest to największa tego typu kolekcja w Polsce, gdyż liczy ponad 5 tys. modeli.

 

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

Mieszczące się w Karpaczu muzeum jest nie lada gratką dla małych miłośników tworzenia budowli z najpopularniejszych klocków świata. Okazałe makiety z imponującymi budowlami zachwycą każdego konstrukora-amatora i rozbudzą wyobraźnię, inspirując do podejmowania samodzielnych prób w odtwarzaniu dzieł.

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci w Katowicach >>

Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli poznaj moc ziemi

Wyjątkowe miejsce w perfekcyjny sposób łączące naukę o ziemi z zabawą rozbudzającą zmysły małego odkrywcy. Na terenie obiektu mieszczą się sale edukacyjne, a w każdej z nich poprzez doświadczenia, wizualizacje i interaktywne multimedia można dowiedzieć się mnóstwo o naszej planecie i nie tylko.

W Zagrodzie organizowane są również różnorodne warsztaty edukacyjne, na których mali badacze mogą nauczyć się poszukiwania i obrabiania agatów, dowiedzieć się jak powstaje wełna, czy podglądać życie nietoperzy. Jeżeli zależy nam na kreatywnym spędzeniu czasu, miejsce to powinno się stać punktem obowiązkowym na mapie wycieczki.

Białe szaleństwo na Dolnym Śląsku

Zimowe atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku to przede wszystkim świetne stoki narciarskie, na których można zarówno stawiać pierwsze kroki ze sprzętem na nogach, jak i szusować po doskonale przygotowanych trasach z całą rodziną.

Największe ośrodki narciarskie znajdziemy w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, w Czarnej Górze czy Zieleńcu. W każdym z miejsc znajdziemy szkółki dla maluchów, w których będą mogły poznać tajniki jazdy.

Dowiedz się więcej: Jak dobrać narty zjazdowe – poradnik dla początkujących >>

Spływ kajakowy Bobrem

Malownicza dolina Bobru to idealne miejsce na wodną rekreację. Rzeka charakteryzuje się łagodnym nurtem, dzięki czemu z łatwością można przepłynąć ją razem z najmłodszymi. Po drodze będzie można podziwiać piękne krajobrazy i podglądać naturę. Niezapomniana przygoda z pewnością spodoba się zarówno maluchom, jak i nastolatkom lubiącym aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Karkonoskie Tajemnice

Miejsce, w którym można poczuć mistykę świata gór, a przy okazji dowiedzieć się sporo ciekawostek z dziedziny historii i techniki. Duzi i mali podróżnicy przemierzając kolejne sale pełne dzieł artystów będą mogli poznać najciekawsze legendy związane z regionem, które pozwolą nieco inaczej spojrzeć na otaczającą nas naturę pełną nieodkrytych tajemnic. Idealne miejsce na rozbudzenie wyobraźni naszych pociech i ich ciekawości świata.

 

Aquapark Wrocław

W planie każdej wycieczki z dziećmi zazwyczaj musi znaleźć się miejsce na wodne szaleństwa. Wypoczywając na dolnośląskim warto wybrać się do wrocławskiego aquaparku, w którym nasze pociechy będą mogły uwolnić swoją niespożytą energię na basenach ze zjeżdżalniami.

Western City koło Karpacza

Miasto Prawdziwych Kowbojów jest jedną z największych atrakcji turystycznych w jeleniogórskim i z pewnością wymarzonym miejscem na rodzinny wypad. Nasi milusińscy będą mogli poczuć się tutaj jak w prawdziwym westernie podziwiając doskonale odtworzony, amerykański świat sprzed dekad. W miasteczku przygotowano mnóstwo atrakcji specjalnie dla najmłodszych odwiedzających, dlatego na nudę nie będzie czasu!

Dowiedz się więcej: Atrakcje dla dzieci na Śląsku >>

Różnorodne atrakcje dla dzieci na Dolnym Śląsku sprawiają, że region ten jest idealnym miejscem na pełen wrażeń, rodzinny wypad. Warto zaplanować wycieczkę tak, by móc skorzystać z wielu propozycji oferowanych przez malowniczą okolicę i móc pokazać naszym pociechom różne aspekty bogactwa przyrodniczego i kulturowego naszego kraju. Dzięki rozrywkowej formie nauka z pewnością stanie się świetną zabawą, a zdobyta wiedza pozostanie w małych głowach na dłużej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ